oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 4.2.2011  17:43

Napriek tomu, že Butler nemá absolútne žiadnu charizmu a je to priemerný herec, ktorý je z nepochopiteľných príčin momentálne dosť obľúbený, tak ide o originálny a nápaditý nadpriemerný film. Vadila mi len jedna základná vec: ak mal byť Butler vykreslený ako "ctihodný občan" a férový človek, ktorý koná oko za oko, zub za zub, tak prečo potom zabíjal aj nevinných? Niečo na spôsob Voľného pádu, kde je prvá polovica myslená úplne inak ako druhá a z obyčajného človeka ktorému prasknú nervy sa vykresľuje narušený psychopat. Ale tak bol som spokojný a príjemné prekvapený. 7/10

• 10.1.2011  23:35
    Daniel Landa (koncert) (2000)

Vidím, že to tu zas hodnotia odborníci :D

• 18.1.2011  00:52

Tak to jednoznačne +5 bez debaty.

• 6.1.2010  00:38

Herecké koncerty veľkých mien, ba nebojím sa povedať, že tých najväčších. Oddychovejší film, za to rozhodne nie žiadne béčko. Pre všetkých, ktorým sa Dannyho jedenástka páčila, odporúčam jednoznačne seriál Podfukári, pri ktorom vám Dannyho jedenástka bude pripadať ako slabý pilot tohoto geniálneho seriálu. 8,5/10

• 28.5.2020  12:56

Asi zatiaľ najlepšia Attenboroughova dokuséria. Fasinujúce príbehy z divočiny, prenádherné zábery, do toho geniálna hudba...bravo. Len nechápem prečo to má tak málo hodnotení a nie je okolo toho taký hype ako okolo iných, podobných dokumentov.

• 27.5.2020  13:40

Bravúrny, fascinujúci príbeh Charm.

• 28.5.2020  11:51

Prenádherné africké prostredie, skvelá africká hudba a boj o územie vo vnútri tejto divočiny medzi dcérou a matkou, do toho sa pripletú levy, byvoli, hyeny originá, krokodíly... jeden z najlepších dokumentov, aký máte možnosť vidieť.

• 25.5.2020  22:05

V týchto dokumentoch s Attenboroughom najviac zbožnujem vždy tučniakov. Neschopné, ťarbavé, zákerné, zlodejské ale aj odvážne, vytrvalé, odolné, milujúce, rozkošné..zbožnujem tie zvieratá .

• 29.5.2020  23:07

V poslednej epizode tohoto skvelého dokumentu tu máme nádherné a majestátne tvory: tigre. Po akčnej a geniálnej minulej epizode je táto trochu menej akčná, čiže ostáva iba vychutnávať krásne prostredie indickej rezervácie.

• 25.5.2020  21:21

Fascinujúce ako vo výraze opíc dokážete celkom jasne vidieť smútok, strach, aj radosť. Ako tu píšu aj ostatní, opice sa od nás veľmi nelíšia a ani my od nich.

• 19.5.2010  03:25
    Dereš (TV pořad) (1999)

Urodzený.....

• 31.1.2011  19:00
    Desperado (1995)

Film, pri ktorom som zistil, že milujem zvuk gitary, veľká srdcovka... 9,5/10

• 27.3.2013  06:42
    Deň a noc (TV seriál) (2013)

Čo to je za kokotinu?

• 10.5.2015  09:21
    Divočina (2014)

Film, ktorý ani sám nevie čím vlastne chce byť. Ale pripomenulo mi to štvordňové stanovačky mimo civilizáciu, túlanie po lesoch a letné opekačky s gitarou...A hlavne sa to dobre počúvalo, takže také slabšie 4.

• 29.1.2011  23:54
    Dnes vás baví Senzi Senzus (TV pořad) (2008)

Trápne a úbohé, ale o 100% lepšie ako Dríšlakoviny..

• 19.12.2010  02:01

Rozhodne ma viac bavila Bokovka. 6/10

• 8.2.2010  12:28

Vin Diesel predvádza celkom sympatický herecký výkon, aj keď s tými vlasami vyzerá dosť čudne. Ak sa už film odohráva skoro celý čas v jednej miestnosti, je jasne, že stavia hlavne na dialogoch. A tie sú ťažko uveriteľné, občas až detinský trápne. Je veľa filmov z podobného prostredia a všetky sú lepšie, toto je slabučký priemer.

• 20.9.2010  01:16

Majstrovské dielo, ktoré si vychutnáte hlavne po viac pozretiach / ako ja/. 9/10

• 1.7.2014  06:05
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Ja ani neviem, čo ma na tom tak baví, politike sa snažím vyhýbať a na ukecané drámy fakt veľmi nie som. Asi je to tým, že je to špičkovo natočené a excelentne zahraté a tým, že hneď prvú časť, ktorá ma okamžite vtiahla do deja, režíroval môj obľúbenec David Fincher. Uplna špička medzi seriálmi. 10/10

• 21.12.2009  04:02
    Domino (2005)

Tak zle prekombinovaný a tak premrhaný potenciál som snáď ešte nevidel u žiadneho iného filmu. Ale aj tak ma to bavilo. 6/10

• 16.3.2010  18:22
    Donnie Darko (2001)

Taký jemnejší a ľahší Lynch. Skvelý Jake Gyllenhaal, ešte lepšia kamera a najlepšia hudba. Ale dávať 5 hviezdičiek filmu len preto, že som mu nepochopil...

• 27.3.2011  03:34
    Dr. House (TV seriál) (2004)

House a Dexter sú jednoznačne moje najobľúbenejšie /nekomediálne/ seriálové postavy. Keby mi niekto pred pár rokmi povedal ,že si obľúbim seriál z lekárskeho prostredia, tak ho vysmejem...///K téme slovenského a českého dabingu: videl som veľa tých istých častí aj v jednom aj v druhom dabingu a môžete mi veriť, že slovenský je o 80% lepší. A nemá to nič spoločné s tým, že slovenčina je môj jazyk. PS: Po geniálnej piatej sérií som si uvedomil, že Housa už neberem len ako oddychovku raz za čas, ale ako mániu, pridávam do svojej seriálovej top 10. Najhorší na celom seriáli je iba navrát do všednej reality, kde nie sú nepríjemní, geniálni doktori, ale iba nepríjemní doktori. PS 2 : 7. séria je jednoznačne najlepšia zo všetkých, každý diel je doslova iný, tie scenáristické a režísérske hry a vychytávky, to je proste nádhera, seriálová dokonalosť...PS 3: Posledná séria bol taký príjemný dojazd, posledná scénka asi najlepšia, aká len mohla byť, je to vždy zvláštny pocit, keď skončí seriál, ktorý vás dlhé roky sprevádzal, jednak je dobre, že to už konečne ukončili, jednak je vám to skurvene ľúto a chcete ešte aspoň daľších 100 častí Grega a nejakej/hociakej jeho debilnej partičky.

• 4.1.2010  01:44
    Dragon Ball (TV seriál) (1986)

V rannej mladosti som sa naskôr všetkým smial, ktorí to pozerávali na rtl 2. Potom som si pozrel jednu časť a smial som sa aj sám sebe.

• 7.1.2010  06:01
    Drž hubu! (2003)

Fantastický Reno s očami ako kôň a ešte lepší Depardieu v skvelej komédií ...prvý "rozhovor" medzi nimi je absolútna lahôdka. 8/10

• 20.3.2014  16:22
    Duel (TV pořad) (2006)

Časom sa z toho stala moja malá dopoludnajšia tradícia, aj keď to nie je najlepšia vedomostná relácia na svete, vždy si to rád pozriem.

• 12.2.2018  23:51
    Dunkerk (2017)

aach...no čo s týmto? Nolan je nepochybne génius a jeden z najlepších režisérov všetkých čias, ale toto išlo akosi mimo mňa. Nechal som si to deň preležať v hlave, ale ono sa nedostavilo to, čo sa dostavuje pri ostatných Nolanových filmov, skrátka experiment, ktorý ma tentokrát minul. Nie, nie...keď si spomeniem na filmy ako Memento, Prestige alebo Dark Knight, viac ako 3 dať nemôžem...tak snáď nabudúce...

• 8.1.2010  03:08
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

edit: Táto partia, v ktorej nenájdete ani jedného normálneho človeka, zreje ako víno. V polovici ôsmej série môžem s istotou povedať, že ide o najlepší americký komediálny seriál posledných rokov, škoda, že sa natáčanie kvôli Charliemu Harperovi Sheenovi zrejme nadobro zruší. A aj keď sa to stane, ostane skoro 180 perfektných a vtipných 20 minútoviek, ktoré držia pokope ak postavy, tak perfektne vybratí herci...9,5/10

• 8.3.2010  11:12

8.3.2010- posledný film z top 10 na csfd, ktorý som videl. Všetkým som dal plné hodnotenie, a neváhal som ani pri jednom. Sú tu tie najväčšie filmové klasiky, najslabší však z tejto desiny je podľa mňa aktuálny víťaz / Shawshank/.

• 24.3.2013  06:14
    Dámsky magazín STV (TV pořad) (2008)

Moja mama to pozerá a potom je "múdra" ako tieto "pani" "moderátorky" . Hrôza, odpad, hnus a to iba vždy počujem z obývačky, keď si robím jedlo.

• 30.3.2020  05:53
    Díra (2019)

Škoda, vyzeralo to dlho na skvelú jednohubku. A veď v podstate aj bola, dobrý koncept, dobrý nápad, absolútne geniálny, mrazivý hudobný motív. Poslednú polhodinku však odišla na horné poschodia akákoľvek logika a nakoniec aj celá myšlienka, ale dajte tomu šancu, len nie pri obede.