Čas - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Už na prvý pohľad špičková záležitosť so skvelým Seanom Beanom, ale aj zvyšok osadenstva pôsobí veľmi prirodzene. Zatiaľ absolútne žiadne hluché miesto, okamžite sa ponoríte do deja a ani sekundu sa nenudíte a som si skoro istý, že tomu nebude inak ani daľšie dve časti.

Čas - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Podľa prepdokladu, stále špičková záležitosť, možno ešte lepšie ako prvá časť.

Čas - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Tretia časť mierne pomalšie ako predchádzajúce, zopár drobných nelogickostí, ale aj tak to bol kvalitne strávený čas, kľudne by som zniesol viac častí.

Dexter - Studený start (2021) (epizoda)

Uvod bol taký...meh. Celé to bolo zvláštne, tých vidín a predstáv tam bolo aj na Dextera moc, dialogy aj monology pôsobia často dosť príšerne a silene a čo ja viem...asi som už starý na toto a seriozne rozmýšľam, či vôbec pokračovať v sledovaní. 84% hovorí skôr o tom, že väčšinu prepadla nostalgická vlna, chápem vás, tiež som mal Dextera dlhé roky vo svojej seriálovej topke...

Duna (2021)

Nebudem klamať, dosť veľkú časť filmu som nemal vôbec šajnu čo sa deje. Ale bol to tak skvelý audiovizuálny zážitok, že som dve a pol hodiny od toho nemohol odtrhnúť oči. Perfektné, podmanivé...edit: asi teda film roka no, pomerne slabý rok, keď nemá môj najlepší film za tento rok ani plný počet hviezdičiek.

Godzilla vs. Kong (2021)

Keby mám 13, tak pritom ejakulujem a na druhý deň sa v škole so spolužiakmi nebavíme o ničom inom /o filme, nie o ejakulácií/. Lenže ja už 13 nemám a som na seba nasratý, že miesto niečoho produktívneho venujem 2 hodiny svojho čoraz kratšieho života takejto pičovine. Ale veď aj to občas treba, nie? PS: nepúšťajte to radšej žiadnym konšpirátorom.

Had (2021) (seriál)

70s ako remeň. Veľmi podarená miniséria o, u nás nie veľmi známom, sociopatovi a manipulátorovi, ktorý má na svedomí množstvo mladých životov. Nie je to ale ten typ psychopata, ktorému fandíte, je to presne ten typ, na ktorého sa dokonale hodí tá prezývka "had", slizký, vychcaný...Ja som o ňom tiež doteraz nemal ani tušenie a niekedy som nechápal ako je vôbec možné, že sa niečo takéto udialo. Celý prípad je, rovnako ako seriál, dosť chaotický a zložitý a tvorcovia sa nám to pokúsili ešte sťažiť, skáče sa v deji a v čase hore dole v podstate nonstop, občas je to možno zbytočne dlhé, ale inak je to veľmi slušná práca. Bezprostredné pocity po každej časti píšem pod každú epizodu. Len sa takto na konci, po famoznej poslednej epizode, nemôžem zbaviť pocitu, že keby sa tohto námetu, ktorý napísal sám život, chytí Fincher alebo niekto podobný a natočí taký 2 a pol hodinový celovečerný film, bola by to o dosť väčšia bomba. Na záver chcem iba, ako vždy, vzdať hold ľudom, ktorí tvrdohlavo a za akúkoľvek cenu bojujú za spravedlnosť.

Had - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Mňa to teda navnadilo, atmosféra 70s ako remeň, skákanie v čase nie je zas až tak zmätočné, pokračujem v sledovaní.

Had - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Zatiaľ jednoznačne najlepšia časť, ktorá je odmenou pre všetkých, ktorí vydržali nie práve najzáživnejšie prvé dve. Sledujeme príbeh nie práve najchytrejšieho francúza Dominika, napätie by sa dalo krájať a dej vás doslova vtiahne, Tiež sa dovysvetľujú niektoré veci z predchádzajúcich častí, paráda, snáď sa to nebude umelo naťahovať, pretože fakt netuším o čom bude ešte toľko častí.

Had - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Keď ste už v tom plne zorientovaní, pozerá sa na to omnoho lepšie, jasné, že pre efekt a potreby seriálu je plno vecí vymyslených/domyslených, ale aj tak to je kurva riadne zaujímavý prípad.