American Crime Story (2016) (seriál)

Niekedy si hovorím, že celý americký súdny a právny systém je vymyslený takto len preto, aby sa mohli točiť taketo skvelé filmy, dokumenty a seriály. Skvele natočené a geniálne zahrané, kde raz fandíte a veríte jednej strane, raz druhej. Postavy, ktoré v prvej časti nenávidíte, v tretej ľutujete a v siedmej milujete a naopak...perfektné

American Gothic (2016) (seriál)

Niečo tak príšerne natočené a hlavne zahrané som už dávno nevidel. Ale bavilo ma to, lebo som chcel proste vedieť ako všetko tvorcovia vysvetlia, čo sa im vcelku aj podarilo. Priemerná jednohubka, ktorá najviac baví, keď to pozeráte rad za radom behom pár dní, ak si dáte od toho dlhšiu pauzu, už vás to pravdepodobne prestane zaujímat a pustíte to z hlavy a zrejme sa k tomu už nikdy nevrátite.

Americká krása (1999)

Síce prvoplánový, azda viac ako Forrest Gump, ale aj tak jeden z najlepších...10/10

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Nie je to úplne príjemné sledovanie, ale tieto autentické dokumenty/Don't F*ck with Cats, Making a Murderer/ sú proste svojím spôsobom extrémne zaujímavé, hlavne pre ľudí ako my, ktorí zrejme o podobných prípadoch nič nepočuli. Ale tie štatistiky na konci si mohli odpustiť...vlastne len za to hviezda dolu.

Americká 90. léta (2017) (seriál)

Celkom kvalitná dokuséria plná nostalgie z prapodivných 90s. Občas to skáče divoko z témy do témy, ale nič výrazne rušivé. A trochu ma mrzí, že jedna z kľúčových tém, hudba, nedostala viac ako jednu epizodu, keď už televízia dostala dve. Najúsmevnejšia je, takto s odstupom času, spomienka na paniku, keď si ľudia mysleli, že skolabuje a skončí svet, pretože počítače nedokážu pochopiť, že po roku 1999 príde 2000 :)

Americký gangster (2007)

Zo začiatku nuda, potom sa to celkom slušne rozbehne, ale niečo mi tam chýba. Niečo, čo má také Casino alebo Goodfellas. Asi som mal priveľké očakávania, keďže je film v top 100 a na to som aj doplatil. Slušná gangsterka, ale sú aj lepšie, omnoho, omnoho lepšie...7/10

Amnestie (2019)

No tak to pozor ale, toto vôbec nebolo zlé, čo som veru nečakal, keď som videl tú vražednú stopáž spojenú s krajinou pôvodu tohto filmu. Problém som mal len s dvomi vecami: tú atmosféru 89. roku som proste necítil, nech sa ju tvorcovia snažili akokoľvek navodiť /celkom dobre vybratou/ hudbou a ďaľší problém som mal s Bačom, ktorý nehral vôbec zle a fakt sa snažil, ale tá jeho tvár proste absolútne nepasovala medzi tých muklov. Zvyšok fakt nadpriemerný, Vašutova slovenčina bezchybná, historiu si treba neustále pripomínať!

Anne Boleyn (2021) (seriál)

No tak toto nie vážení! Pán Soukup v seriáli pána Soukupa v hlavnej ulohe s pánom Soukupom nemôže byť v žiadnom prípade zosadený z tronu!

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Ty vole vole, vole jo vole? Ty vole, vole, ty vole jo? Jo vole? Vole, vole.... PS: asi som len proste videl zlú časť, pozrel som si aj nejaké ostatné a táto relácia je fakt dobrá a Zdenek má rozhodne niečo do seba.

Apokalypsa (1979)

Lepšie ako Čata. Odporné, dusné a ťažko stráviteľné. Po filmovej stránke takmer bez chyby. 10/10 /Odporúčam ale kratšiu verziu/