Crash (2004)

Dve scény z filmu vystihujú moje filmové nebo a môj filmový orgazmus. Snáď netreba viac hovoriť.

Gauneři (1992)

Spomedzi všetkých slávnych režisérov mal najlepší debut JEDNOZNAČNE Quentin. Aj keď si to nerád pripúšťam, je mi jasné, že Gauneri su lepší film ako Pulp Fiction. To však určite neznamená, že ich mám radšej. a Mr. Pink je boh! 10/10

Zjizvená tvář (1983)

Dlhá a efektívna "řezba" hlava-nehlava. Dnes už jeden z klasických filmov a kult ako sa patrí. Herecký a dokonaly koncert Al Pacina, ktorý podal podľa mňa práve v Scarface svoj životný a najlepší herecký výkon. Je 170 minút veľa? Rozhodne nie.

Obecná škola (1991)

Dlhé roky môj najobľúbenejší Český /Československý/ film, až pokým som nevidel Pelíšky. 10/10

Ztraceni (2004) (seriál)

Môj najobľúbenejší seriál. Napriek tomu, že je už prekombinovaný, nepremyslený, určite nedomyslený a vlastne už je to totálne postavené na hlavu po piatej sérií. Prečo teda tento seriál milujem? Pre to neskutočné tajomno, geniálne charaktery postáv / či už vodcovský, tvrdohlavý Jack, mrcha Kate, najlepší vzdorovitý a rovnako ako Jack tvrdohlavý Sawyer, vtipný milionár Hugo, spoľahlivý a inteligentný Said alebo kráľovský manipulátor a klamár Ben, cestovateľ v čase Desmond, poprípade tajomný Jacob. Pre mna to bola dlhých 6 rokov seriálová dokonalosť, všetko čo som si mohol priať ... PS: je veľmi, veľmi smutné, že seriál nie je ani v top 200, keďže je tu dosť slabších, o dosť slabších seriálov.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Bež pútnik, a zvestuj Sparťanom, že mŕtvi tu ležíme, tak, ako zákony kázali nám...preceňovaná audiovizuálna pičovina... 6/10

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Ľudská psychika je jeden neskutočná zázrak. Biela, čierna, biela, červená, čierna, čierno-biela bielo-červená... zvratky...hlava. Ľudská mysel je zázrak, ľudská labilita, psychická labilita, labilita psychicky narušeného ľudstva. Zrazu tma...farby: sivá, čierna, šedá, čierno-bledo-sivo-šedá. Zrazu ticho, definitívný koniec, koniec koncov. Bolesť je zárak. Hranica bolesti a únosnosť bolesti je neskutočný zázrak. Bolesť, tma ticho... Depresia, bolesť pri žalúdku, ľudská psychika to nevydrží, ľudská mysel to nevydrží, bolesť, tma, depresia... ide to von! ...svetlo, nádej a beznádej ako to isté. Psychika to vníma ako to isté, to nie je to isté a zároveň je to to isté. Pohyb, svetlo, východisko z benádeje, z depresie. Filmové plátno...čierna, tmavá, tmvo-čierna. Naplňa sa to, koniec, východ z tmavého tunela, konečne koniec a zároveň začiatok... Tma Svetlo To isté, beznádej ako tma a svetlo, nádej ako tma a svetlo. Siréna, zvratky, pohyb, stálosť. Mozog ako nepoužiteľná súčasť tela, mozog ako jeden neskutočný zázrak, mozog ako nepotrebná vec, mozog ako najpotrebnejšia vec, tma, depresia, beznádej, cvrkanie cvrčkov. Chlad, necitlivosť, depresia. Ľudský zrak ako neskutočný zázrak. Nie oči, ale zrak. Nie uši, ale hluk. Nie končeky prstov ale cit. Nie jazyk, ale chuť. Nie nos, ale čuch. Tma, nedokonalá dokonalosť, depresia, zvratky, čierna, definovať depresiu ako depresiovať definíciu. Tma, posledný krát nádych, ešte milion krát výdych. Lynch je psychopat Lynch je génius Vyložte si moju „recenziu“ ako chcete, hodnotiť túto narušenú, dokonalú snímku nejdem, nejdem ju ani recenzovať, utvorte si záver aký chcete, ale vždy bude ten záver správny. Je mi z toho zle...ale je mi výborne, lebo som o krok bližšie k nedokonalosti...

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Keď som mal 13, bolo to pre mna božské. Akýsi únik od všednej reality plnej moralizujúcich rečí a ľudí. Ultradrzé, až jebnuté by som povedal. Samotný South Park tak trošku vyformoval moju osobnosť, je to dobré, alebo nie? Film je však len slabučký odvar seriálu, ktorý u mna nikdy nemal a ani nikdy zrejme nebude mať vážnejšiu konkurenciu.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Můj přítel Monk? :D Bratia, zase musíte byť iní? :D