Povídka o policajtovi (1975)

Další z dnes už klasických kriminálek s Alainem Delonem, který jak už mockrát před i po tomto filmu ztvárnil policajta tentokrát v roli inspektora Rogera Borniche, který má polapit nemilosrdného vraha a lupiče Emila Buissona, kterého ztvárnil velmi věrohodně Jean-Louis Trintignant. Právě Trintiganantovo ztvárnění známého zločince, který dřív střílí než přemýšlí je největším zážítkem tohoto filmu, nebýt jeho jednalo by se jen o lehce nadprůměrnou detektivku se standartně dobře hrajícím Delonem.

Slečna Marplová - Zkouška neviny (2007) (epizoda)

Paní Rachel Argyleová je velmi panovačná a bezcitná dáma, která ráda ovládá lidi ve svém okolí, především svých šest dětí. Poté co odmítne dát peníze synovi Jackovi je nalezena mrtvá, policie najde u Jacka peníze a obžaluje ho a také odsoudí a popraví. Po dvou letech se, ale zjistí, že Jacko byl nevinný a tudíž vrah je stále na svobodě a je to někdo z rodiny, kdo ale? To právě musí zjistit Slečna Marplová, která je pozvána do domů Argyleových, protože vdovec Leo si chce vzít její přítelkyni Gwendu. Co musím uvést hned na začátek je, že Geraldine McEwan je ve své roli slečny Marplové velmi přesvědčivá stejně jako David Suchet v roli Herculea Poirota. A co se týče Zkoušky neviny, tak její děj není špatný a záčatek je zajímavý a navnadí k dalšímu sledování děje, ale postupem času se z příběhu stává rutinní anglická detektivka odehrávající se v jednom velkém domě, příčemž někdo z osmi obyvatel je vrah. Film navíc opatrně postrčuje vodítka, která víceméně jasně určují vraha, ještě dřív než ho vyzradí slečna Marplová. Takže je to dobrá i když nijak vyjímečná detektivka, která umí zabavit na jedno podzimní sychravé odpoledne.

Austin Powers - Goldmember (2002)

Austin Powers se vrací potřetí a tentokrát už místy citelně ztrácí dech, ale stále se jedna o koukatelnou záležitost, velký podíl na tom májí vtipné cameo role (Cruise, Paltrow, Spacey DeVito, Travolta, Spielberg) a také přítomnost Austinova otce Nigela v podání Michael Cainea, stejně tak samotný Austin je pořád ten stejnej frajer. Co ovšem už je horší jsou samozřejmě fórky, kterých ubylo a také nový záporák Zlatý úd (opět hraný Myersem) je celkem slabota a neumí zaujmout. V celkovém součtu jsem byl s třetím Powersem spokojen, protože jsem se docela solidně pobavil.

Timecop (1994)

Jean-Claude Van Damme jako člen jednotky TEC, která bojuje proti zneuživání cestování v čase. Timecop je rozhodně jeden z nejzajímavějších projektů, kterých Jean-Claude, kdy zúčastnil, protože je vůči ostatním jeho filmům poměrně originální. Příběh o cestování časem je solidně zpracován a díky tomu je film zajímavý a nenudí, podíl na tom má i režie Petera Hyamse a také JCVD, který byl v top formě, což několikrát ukáže během snímku, bitky jsou natočeny ještě starým zlatým stylem, takže žádné zběsilé střihy tady nenajdete. Timecop je samozřejmě akční béčko o tom není pochyb, ale je to příjemné béčko.

Denní světlo (1996)

Sylvester Stallone tentokrát jako bývalý záchranář se nabídne, že pomůže lidem uvězněným po výbuchu v troskách Hollandova tunelu v New Yorku. Tento snímek bohužel trpí velkou dávkou neoriginálností a stejnou měrou nelogičností, ale čert vem nelogičnost, ta povětšinou v katastrofických filmech je na denním pořádku. Horší už je to s neoriginálností a to jak děje, tak postav. Během filmu, tak jasně poznáte jaká situace nastane a kdo se jak zachová, což je škoda, protože jinak je to celkem fajn film, Sly odvedl dobrý kus práce, Rob Cohen sice není žádný filmářský génius, ale takové typy filmů točit umí, stejně byla dobrá i hudba. Takhle je z toho jenom promarněná příležitost.

16 bloků (2006)

Bruce Willis je prostě sázka na jistotu. Nejinak je tomu u tohoto snímku, kde Bruce hraje zkrachovalého alkoholika, detektiva Jacka Mosleyho, který je pověřen převézt svědka k soudu vzdálenému 16 bloků, pohodička. Jenže svědek Eddie Bunker (Mos Def) má svědčit proti zkorumpovanému policistovi a Jackovi kolegové v čele s jeho bývalým par´tákem Frankem Nugentem (David Morse) nehtějí, aby u soudu zpíval a tak začně boj o život. Film stojí především na hereckých výkonech zmiňovaného tria Willis-Def-Morse, což není vůbec špatné, protože všichní podávájí kvalitní výkony, příběh je dostatečně zajímavý a napínavý, aby zaujal a udržel pozornost. Režie se chopil sám pan Richard "Smrtonosná zbraň" Donner a ačkoli už není v top formě, tak svým dílem příspívá ke kvalitnímu diváckemu zážitku.

Big Man II. - Bumerang (1988) (TV film)

Bud se po menší přestávce v kariéře vrhl na televizní projekty a prvním z nich byl seriál Big Man. Bud tady hraje Jacka Clementiho, který pracuje jako detektiv pro pojišťovnu Lloyds a vyšetřuje zločiny spáchané na jejich klientech. Tentokrát musí zjisit, kdo ukradl supermoderní pušku ze zbrojařské firmy Sphinx. Co je třeba vyzdvihnout je skvělá hudba bratrů Angelisových, která mi i po skončení filmu ještě nějaký čas zněla v hlavě. Bud je samozřejmě pořád velký sympaťák a jen díky němu je film celkem koukatelný, ale to nic nemění na faktu, že akčnost jeho filmů je pryč, kromě bitky v samotném závěru, což je škoda. Hlavní zápletka s ukradenou ultrazvukovou puškou, schopnou doslova "vyzmizíkovat" cokoli a kdekoli je velmi úsměvná, ale na druhou stranu si nepamatuji, že by to někde někdo použil někdo jiný, takže bod tvůrcům za originalitu. Ačkoli režíruje Steno, který se podepsal pod nejlepší Budovy filmy, tak na snímku jeho ruka prakticky není znát a mohl to natočit kdejaký rutinér. Z hlediska castingu je zajimavé obsazení Myléne Demongeot, známe ze série o Fantomasovi a Johna Steinera, známou personu italských filmů. Celkově vzato na to kolik má film nedostatků jsem se celkem bavil, ale film bych doporučoval jenom velkým fanouškům pana Pedersoliho, ostatní by mohli být velmi zklamáni.

Příště budeme chytřejší, staroušku! (1982)

Nijak špatná, ale oproti jiným čeksým komediím spíše průměrná komedie o dvou zlodějíčcích, který zkouší různé švidly, ale vždy je někdo jiný převeze, ústřední dvojice Augusta-Peterka, byla vybrána s citem a funguje velmi dobře, ale komediální složka celkem zaostává, naštěstí pár světlejších momentů se najde. Ale i přes nedostatek humoru a slabší scénář se jedná o snesitelný film, o jehož kvalitách by si některé komedie točené po roce 1989 mohly nechat jen zdát.

Od zítřka nečaruji (1979)

Nenáročný a vcelku zábavný filmeček o panu Tau a vyměňování buřinek, se skvělým Ottou Šimánkem dobře doplňený inspektorem Vlastimilem Brodským.

Vždycky zvítězit (1980)

Clint Eastwood se vrací v roli Philo Beddoea, společně se svým par´tákem orangutanem Clydem, aby zase rozdával přesné direkty. Clint mi připadal ve vrcholné fyzické formě a k jeho herectví není co dodávat. ten svou práci nikdy neodflákne, stejně jako jeho orangutaní společník, který ve filmu také předvádí solidní herectví. Co ovšem není dvakrát povedené je scénář, který mi přišel slabší než by si zasluhoval, ale pár světlejších momentů se najde, např. scéna v motelu je velmi povedená. Vzhledem k tomu, že se jedná o vcelku jednoduchý příběh přijde mi skoro dvouhodinová stopáž značně přemrštěná, díky tomu tam máme několik zbytečných scén a hluchých míst. Stejně tak filmu chybí výraznější záporák. Na druhou stranu bitky nejsou špatné, ale nijak převratné. Celkové je to lehký nadprůměr, ale i tak se u toho člověk pobaví.