Princ z Persie: Písky času (2010)

Až na ty kokršpanělí oči Jaka Gyllenhaala a trochu moc akční střih, dík kterýmu mi tam prostě pár mezičlánků chybělo to je pohádka hezká

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Z knížky pro děti se Jackson snaží udělat velkolepou dramatickou dechberoucí podívanou okořeněnou o souboj dobra se zlem. Jenže taky tam chce mít pořád tu pohádku. Nejen že je z toho téměř muzikál, ale postavy nejsou hodné a zlé, jsou prostě roztomilé. Nejstrašidelnější byli obecně vrci. A to jen proto, že nemluvili (a nezpívali).

Divnej týpek (2009)

komedie o rivalitě mezi utažskými spisovateli sci-fi, která vypadá jako vystřižená z klipů Boards of Canada. Já mám filmy s nádechem minulých desetiletí rád, ale tohle je tak osmdesátkový, až je to opravdu špatný.

Zoolander (2001)

jedna hvězdička za scénu s macem a druhá za našpulené rty Owena Wilsona

Až tak moc tě nežere (2009)

Už z názvu je patrné, o co ve filmu půjde. Po první minutě sledování pak už víte stoprocentně, co se vám film snaží říct. Zbylé dvě hodiny jsou jen jakousi omáčkou k tomuto.

Terapie láskou (2012)

Neurotický film o neurotických postavávh, pro který je dopis psaný na počítači (tuším, že tam byl i Comic Sans) vyjádřením citů, pro který je obdarování ajpodem vyjádření přátelství a pro který znamená soudržnost výhra oblíbeného týmu. V Mistrech to fungovalo, ale ve filmu nominovaným na oskara? notááák!

Zabiják Joe (2011)

přeexponovaná, předvídatelná až nudná podívaná. Jo a na konci zasáhne Deus Es Machina. Herecké výkony nepřesvědčivé, vývoj postav neznatelný, atmosféra je spíš jakousi nakašírovanou napodobeninou Drive, Fargo a Auto Drsňák. Forma je moc popisná bez zřetele na nějaké ozvláštnění nebo snahy zaujmout diváka. Prostě další film, který jsem dokoukal do konce druhý den, a to jen proto, abych zjistil, že vážně stojí za prd

Franklyn (2008)

zmatené, nesourodé, nekonzistentní, myšlenky plytké, spíš jen patetický hesla. 10% za Evu Green. Jo a ještě ten hrozně vlezlej hudební motiv, kterej se točí celým filmem. Zpočátku je atmosferický, ale časem začne lízt krkem.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Nečekal jsem nic světaborného, ale netušil jsem, že to budou Dannyho parťáci bez vtipu, ale s o to více auty