Mank (2020)

Sračka. O to větší, že je to Fincher. Forma nad obsahem. Opět. Posledních 10 let je to bída. Fincher si hraje na technického guru aniž by si uvědomoval, že jeho postavy jsou strašně prázdný. A nebo je mu to u zadku.

Newness (2017)

Drake Doremus mě nadchl svým 'Breath in' a Newness není vyjímkou. Pojetí vztahů v moderní městské společnosti vykreslil autenticky, citově mě to chladným rozhodně nenechalo, bude to i tím, že se v tom člověk může částečně najít. Herecky jsem byl naprosto spokojený- hlavní hrdinové uvěřitelní, krásní lidé. Myslím, že to trefil skvěle. Doremus bude někde uvnitř velký romantik.

Láska a anarchie (2020) (seriál)

Tohle mě nadchlo. Velmi chytré, velmi kvalitní. Plná palba.

Barbaři (2020) (seriál)

Za mě 100x zábavnějsí než provaření Vikingové. A slyšet u Germánů němčinu a Římanů latinu- to je prostě lahoda. Kvůli hlavní představitelce bych Římany napichoval na kůl taky, neboli po barbarsku- mňam kurva.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Afektovaný, uječený, přeplácaný, nesympatický paskvil, který je tak šíleně nefunkční a nudný, že se nedá s čistým svědomím ani dokoukat. Přehrávání Margot je neuvěřitelně otravné a výkon ostatních někde na hranici ochotníků. Příšerný cirkus, který se snaží být zoufale cool. Ale skutečně zoufale. A tak, trochu ironicky, uprostřed té "girl power" vyčnívá pouze McGregor, který to tahá alespoň k částečné snesitelnosti.

Vyšinutý (2020)

Devadesátky na chvíli ožily. A Russel byl výbornej. Já se bavil, takže díky.

Bratrstvo pěti (2020)

Předpokládám, že Spike opět lačně pokukuje po Oskarech a nedej Bože, aby ho, opět, nedostal. To se, opět, bude muset zvednout a protestně odejít. Přisoudit to, opět, rasové diskriminaci- hlavně ne své neschopnosti.

Chicagský tribunál (2020)

Klasický příklad dokonale čisté práce. Až příliš. Řemeslně perfektní, emočně slabota, režijně "zpohodlnělé". Tenhle "neškodný" přístup mě šíleně nudí.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Jako dokument sám o sobě celkem mělké (zřejmě účel pro lepší stravitelnost). Jako výpovědní hodnota od jedince, který přírodu miluje a zanechává na sklonku svého života vzkaz, určitě úctyhodné. Pokud vynechám emoce, tak je tento apel skutečně průměrný, až plochý počin, ve finále nám neříká nic, co už dávno nevíme. Ale.. takových pořadů není nikdy dost, tudíž určitě kvituji. Udělaný je hezky, i když nikterak úchvatně. Co bych vytkl je korektní přístup- mluvit o přelidnění/politice jednoho dítěte a prokládat to obrazy z Evropy, no, řekněme, že tam problém nebude, Sire. Obávám se, že tento vzkaz dopluje především tam, kde ho až zas tolik zapotřebí není. Po pár dnech, co jsem zhlédl tento dokument, jsem narazil na téměř hodinový rozhovor s panem Peterem Staňkem na toto téma (a s ním protkaná) a musím říct, že ten mě zasáhl nesčetněkrát citelněji. Měl totiž něco, co Attenboroughovi chybělo- komplexitu a návaznost zdánlivě nesouvisejících věcí, které s tímto sebedestruktivním životním stylem úzce souvisí. Člověk by mohl dokonce tvrdit, že částečně prozřel. To se o milém pokusu legendárního objevitele říct nedá.