Poslední představení (2020) (seriál)

Po Vietnam War nejlepší dokumentární cyklus. Záhadou ovšem je, proč zcela mimo dění zůstala Jordanovo ex-manželka, která za něho byla vdaná 17let a celou touto érou prošla - zcela jistě by měla co říct. Na stranu druhou, zabředáváním do rodinných patálií by možná dokument ztratil onen drive.

Halušky: Dobrodružství s psychedeliky (2020)

To, že LSD využivali/jí umělci a rozšířilo jim to kreativitu a vnímání, to se obecně ví. Ví se i to, že mikrodávky dokáží zlepšit zdravotní stav. To, že je extrémně nízce toxický (mnohem méně než alkohol) a není návykový, to už moc ne. Pokud k tomu přistupujete bez předsudků, tak s tím nebudete mít problém a "dokument" pobaví. Rozhodně v tom nevidím žádnou agitku. Známé tváře pouze tlumočí své zážitky a já na tom nevidím nic špatného. Naopak. Jak říká Sting- "Pokud k tomu budete přistupovat tak, že si chcete odpálit mozek, tak to tak dopadne."

Bažina (2018) (seriál)

Poláci opět bravurně. Tohle je prostě radost sledovat.

Mizerové navždy (2020)

Nadšené ohlasy nesdílím. Po většinu času mi to přišlo trapné. Humor slaboučký, akce doslova směšná. Nateklý Lawrence k pláči. Kdyby mi bylo 15, tak možná.

Nevěrná (2002)

Lyne točí pomálu, výjimečně. Je často obviňován z kýčovitosti, klišé a nedostatku schopnosti nových postupů. Ovšem na mě jeho filmařina vždy platila, a to z mnoha důvodů. Všechny jeho snímky, až na tento, se dají bez přehánění označit za klasiky a některé dokonce za kultovní- a ať si kdo chce co chce říká- dívá se na všechny zatraceně dobře. Umělecké ambice ukojil v poetické Lolitě + vyčerpávajícím Jakubově žebříku a dokázal, že umí víc než jen efektní záležitosti bez větší hloubky. Nevěrná zapadá do jeho oblíbeného žánru, který provází celou jeho kariéru. A nevede si vůbec špatně. Na jeho budoucí, zřejmě poslední, film jsem velmi zvědav.

Demolition Man (1993)

"Buď dobrý" relevantnější více než jindy. Kdo by to byl řekl, že se společnost k tomuto systému v příštích třiceti letech bude blížit víc a víc. Tady to máme alespoň podané zatraceně zábavně.

Gentlemani (2019)

Upřímně moc nechápu nad čím tu všichni tak chrochtají. Ritchie odvedl svůj řemeslný standart- je to svižný, atraktivní a cool. Klasicky. Ale že bych si z toho sednul na prdel to teda ne. Do týdne se mi vypaří z hlavy. Nic víc nic míň.

Delhi Crime (2019) (seriál)

Je to jiný svět a mentalita. Zmlsaní západem nám imponuje východ a jeho jinakosti- i když na vlastní kůži si to většina z nás raději nechá ujít. Je o poznání lepší to pouze sledovat než v tom žít. Orient byl zkrátka vždy přitažlivý a vždy bude. Indie za poslední dekádu zapracovala na kvalitě kinematografie doslova giganticky. Jako člověk, co má zkušenosti s onou kulturou to považuji za velmi zdařilé a osvěžující na poli krimi.

Watchmen (2019) (seriál)

Watchmen je zjevení. Tahle show si mě naprosto získala. Já se tvůrcům klaním.

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Dnes již utiskovaný Allen tvořil vskutku klenoty. Čas jim dodává na lesku. Jeho tvorba dnešních dní už nedosahuje takových kvalit, ale to není ani tak Allenem jakožto dobou, která zkrátka mění vše, včetně lidí se kterými pracujete. Ta doba, kdy mohly vznikat pod jeho perem takové snímky tomu dávala prostor, protože se v ní žilo. Dnes už nic takového vytvořit nelze, protože Allen pouze mistrně reflektoval danou dobu okořeněnou intelektuálním New Yorkem v neodolatelně neurotickém hávu. Plus měl vedle sebe, evidentně, lidi se kterými si lidsky rozuměl, z jeho snímků doslova září uvolněnost a přirozenost. S Keaton museli mít skvělý vztah. Stačí se podívat na jeho nejnovější "Rainy day in New York' a je vám jasné, že dnešní herecký materiál to prostě neutáhne. Jeho hrdinové a hrdinky jsou již archetypem, v roce +-2020 se shání těžko. Já jen doufám, že se nakonec Allenovi podaří vydat jeho paměti, jelikož takových velikánů není mnoho.