Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

Výborný snímek, který se vyvaroval snad většině hororových klišé. V případě, že si nepřečtete o čem film je, tak budete očekávat vždy něco jiného než se stane, a to se vám u většiny hororů nepodaří. Zhruba pouze ve dvou případech jsem nechápala proč se postavy chovají naprosto iracionálně, a to už je co říct. Ok, nač se zde zdržovat déle, jdu si najít další filmy od nadějného pana Balaquera - i kdyby se specializoval na dění v interiéru, v porovnání s REC nevidím žádné shody, tedy nápady ještě jistě má.

Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Upřímně, mám ráda když mají filmy originální název (stejně tak třeba kapely), mám potom dojem, že by kvalita filmu měla úměrně odpovídat originalitě názvu. Tady jsem se ale hořce sekla. Jakmile na mne vykoukli tito herci, notoricky známí z různých nováckých a primáckých nočních můr, padly na mne mrákoty. A dál? Kde nic nic není, ani ..Anya nebere.

Spoutej mě! (1989)

Znáte to, jedete si tak ve ve vlaku a koukáte na nějakej fakt zajímavej a děsně supr film a náhle se váš vedlesedící začně najednu stranu zvídavě na druhou stranu pohoršeně ujišťovat o tom na co že to vlastně koukáte. A vy se tak trochu stydíte poněvadž zrovna je tam jedna z těch lechtivějších částí. Ale pozor děti, porno to není. Ačkoli nechápu z jakého jiného důvodu by se Marina mohla zamilovat do svého únosce než, že je ale vážně úžasnej v posteli, v případě že si opravdu není vědoma toho, že je to zrovna úžasný pan Banderas. Celkově pěkná podívaná, ale v porovnání s ostatníma velkolepostma od mého oblíbeného mistra, tohle byla slabota, námět zajímavý, ale čekala bych trošku jiné rozřešení.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Osobně kriminálky vůbec nevyhledávám, ale klasiku postavenou vysoko vžebříčku bych asi znát měla, že? Víte jaký je největší problém u porozumění ději takovýchto thrillerů? Když si nepamatujete jména všech zmíněných policajtů a vrahů a viníků a obviněných vrahů a zadržených viníků a zkorumpovaných viníků, policajtů... Prostě pokud nemáte paměť na jména, tak se zhruba v 1. třetině filmů tohoto žánru musíte zaručeně ztratit v ději. No a dál už je to jen nudná snůška keců o tom, že tohle udělal tamten a tamten zabil tamtoho co to neudělal, a ten ve vězení ten už má svoje jistý. Což uznejte, koho by taky bavilo koukat se na film, o kterým nemá ani páru, co se tam vlastně stalo, a jak to probíhalo a proč vlastně na prvním místě vůbec někdo tu první mrtvolu exhumoval? He? Osobně jsem asi náročnější divák a mám tendenci hledat ve filmech víc, než kolik je na první pohled divákovi zřejmé. Avšak u tohoto filmu musím ocenit, že víceméně většinu času jsem věděla, o kom se zrovna mluví a chápala postoje postav. Skvěle zahrané. Hvězdná čtveřice, pětice, jak kdo chcete, si odbyla mistrovský kus.

Robin Hood (2010)

Nechat se unášet na vlnách Atlantiku, poslouchat tu opojnou chraplavou hudbu a u ní tančit. Zavdat si medoviny... Proletět se čarokrásnou krajinou a konečně spatřit The White Horse z vrchu, jsem tu, Anglie!

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Scénka s letadlem? výbuch? Šplhání po Mt.Rushmore? Vynikající nápady přímo od mistra. Jak utéct z aukce aniž být zastřelen? Nechat se potupně vyvést a pak se ještě sám udat policistům. Kromě milostné zápletky, která chvílema nutila k zívání a konfrontace děje filmu s tím, co nového je na facebooku, jsem okouzlena super dílkem.

Přemluv bábu (2010)

Proč, probůh, takovej poprask.? Tenhle snímek neměl za cíl donutit Vás, aby jste udělali to co je v něm jasně řečeno. Nýbrž spíš má vyzívat: "Hej, zaprděný hloupý mladý lidi, jděte volit, jinak jde země do sraček!" Kdo v tom hledá víc, může skutečně narazit na vulgarismus apod. Klip neměl napadat, ale zaujmout mladý lidi(?říká vám něco "virální marketing"?), pobavit je, zvednout je u židle - aby si později v hospodě mohli říct, že to bylo docela vtipný a třeba nějak začít diskutovat nad současnou politickou situací. Nad kterou nutno říci v dnešní době ne jinak než zaplakat. A proč? Protože Vás to nezajímá? Proč by mělo? Pustim si nahlas v tramvaji Lady Gaga a nějaký politici mi můžou bejt volný, navíc minimální mzdy jistě za vlády ČSSD porostou:D. Vemte si jak jsou vlastně ta média supr věc. Tenhle vtipnej nářez si získal víc publicity než se vůbec někomu z trojice tvůrců mohlo snít, účel splněn.

Trade (2007)

Super, super, super! Mladej mexikánec mě bavil po celou dobu - (úžasně:P ) dobře se na něj koukalo, a k tomu ještě jeho neskonale jetej anglicko-mexickej přízvuk. Fíííha, kéž bych měla taky takovýho bráchu, kerej by se za mnou hnal s takovou vervou:/. Výborní herci, drží laťku vysoko. Slečna skočícvší ze skály mě trochu udivila, neb jsem z děje nepochopila jestli její syn je už mrtvej nebo ještě ne. Pravděpodobně ještě nebyl (řekla bych) a ona udělá "toto"? No cototo je? Takhle by se asi moc matek nezachovalo, poněvadž mají více zodpovědnosti než chlapi a tudíž mnohem větší pud sebezáchovy (a pro ty, kteří to ještě nevěděli, chlapi se i mnohem víc zasebevražďujou), ale co chci říct je, že to bylo nějak úplně jinde a na druhou stranu to člověka na chvíli zvedlo ze žídle. Palec váhavě nahoru.

Smrt panen (1999)

Určitě skvělá hudba a kamera. Co mě zaujalo byl nápad s přehráváním elpíček do telefonu a statický záběr na dům okolo nějž uhání čas. Zbytek mě absolutně neoslovil. Kirsten Dunst mi až tak přesvědčivá nepřišla, a ostatní dívky ještě míň - možná proto, že hlavní linie příběhu byla natočena ke Kirsten, a navíc jsme během filmu nebyla možnost je blíže poznat, ale právě z toho důvodu bych určitě obsadila někoho se silným charisma, tyto slečny jej postrádaly. Tudíž celá ta blonďatá posedlost mnou naprosto nepochopena. Okamžiky vtažení do jiného světa byly zřejmé, když jsme dívky mohli vidět s hlavami položenými na ramenech sester, opírající se o sebe, ležící si v náručích...První věc - příběh nic extra, téma šlo určitě natočit zajímavějš. Co je ovšem věc druhá, jakožto zvídavý divák mám ráda otázky, a to hodně. Ale k čemu, zatraceně, je vám otázka na kterou nedostanete odpověď???

Vyfič! (2009)

Ellen Page hrající si na miss? Přicházejícívší v bílých šatech s modrejma vlasama? A to bylo jen prvních pár sekund traileru, vzápětí jsem trailer vypla s rozhodnutím, že tohle prostě musim vidět. Úžasná Drew Barrymore a Juliette Lewis vyrážející si zuby, padající do bazénu, házející po sobě špagety, sedící na praseti, ... One, two, three, kick ass!