A co teď? (2011)

Príjemný, možno až príliš pokojne plynúci film. 3,5*

Adamova jablka (2005)

Bravó! Nebudem skrývať, že Mikkelsena môžem, tento film však vonkoncom nie je iba o ňom. Priznám sa, že po scéne s pištoľou pri strome som tajne dúfal, že v podobnom duchu bude film pokračovať. To sa síce nenaplnilo, brilantný scenár, ktorý je vtipný a smutný zároveň ma však dostal. Práve citlivo skĺbiť smutné s veselým je skutočné umenie a v tomto filme dosahuje nebeských výšin!

Agent bez minulosti (2002)

Beriem to ako dosť lenivý rozbeh a iba dúfam, že pokračovania budú o niečom inom. Pretože Bourne zatiaľ zaostáva za svojou povesťou. Trikové scény na priemernej až podpriemernej úrovni, hudba s výnimkou pesničky, ktorá hrá v poslednej scéne, veľmi nevýrazná. 3.5*

Alpha Dog (2006)

Nečakal som to, ale asi najväčším pozitívom je Timberlake, najmä v tých ešte "bezstarostnejších" fázach príbehu. Okrem neho vďačí film tomu aký je, Hirschovi a myslím si, že to je celkom bez problémov pozerateľný film. Ak nebudete čakať zázraky, nebudete sklamaný.

Amadeus (1984)

Poézia pre oči, ale hlavne pre uši. Keby bol Amadeus kratší, nenahneval by som sa, ale na druhej strane, je sa na čo pozerať. Atmosféra nedovolí divákovi, aby sa nudil.

Amazonia vertical (2004)

Zachytenie skutočného cestovateľského dobrodružstva, ktoré je rozprávané pôsobivým Mariánom Geišbergom. Obrázky to boli naozaj veľmi krásne, ale pri pohľade na všetky tie hady a iné nástrahy, ktoré som tam videl, ma chuť na dobrodružstvo a amazonskom pralese veľmi rýchlo prešla.

Americký zločin (2007)

Pri tomto tuhne krv v žilách. Nedá nespomenúť výbornú gradáciu v závere keď to vyzerá, že všetko dobre dopadne a nakoniec... Každopádne vidieť to znova nepotrebujem. Ako stvorené na večernú depresiu.

Andělé a démoni (2009)

Vatikán je nádherné miesto skrz naskrz pretkané históriou, s prekrásnymi kostolmi a námestiami a pokiaľ svoj film vsadíte do takéhoto prostredia, nemôžete tým nič pokaziť. To platí aj o Anjeloch a démonoch, kde sú práve scény ukazujúce krásy tohto miništátu jedným z najväčších pozitív. Som trochu zmätený, pretože podľa mňa nebolo možné ducha knihy preniesť na plátno a práve to, čo v nej upúta, pôsobilo vo filme nudne. Jedinými akčnejším scénami boli možno presuny z kostola do kostola, príp. ukážky smrti kardinálov, no inak to bolo skôr o plytkých rečiach o histórii ako o napätí. Takže 3*

Annie Hallová (1977)

Woody Allen vo svojej najlepšej forme. Famózne!