Poslední skaut (1991)

Willis ako Willis a dobré hlášky, ale inak to ide celkom po povrchu. Na 4* to však u mňa stačí.

Dokonalý smysl (2011)

Chladné a zamračené ako anglické počasie. Zaujímavý prístup, no chýbali tomu emócie. 3,5*

Gladiátor (2000)

Až sa mi nechce veriť, že Gladiator už má 16 rokov. Vynikajúci Russell Crowe. 4,5*

Vojtěch (2015)

Nenáročná zábava, kde najlepšou je vedľajšia línia - trojica susedov je suverénne najzábavnejšia.

Náměstí Tahrír (2013)

Tam, kde by sme kedysi privítali aspoň neostré šumiace zábery, dnes môžeme sledovať videá priamo z námestia v HD kvalite. Samozrejme, to nič nemení na sile ideálov, ktoré tých ľudí na to námestie pohnala. Je pekné vidieť, že ľudia za ne ešte sú ochotní bojovať. 4,5*

Učitelka (2016)

Predtým ako som si film pozrel, som zachytil ohlasy, že je dobrý. Bol však výborný. Myslím, že toto sa naozaj podarilo - nie príliš zložitý príbeh, no natočený perfektným spôsobom. Je skvelé vidieť (nielen) slovenských hercov robiť vynikajúco svoju prácu. 4,5*

Před půlnocí (2013)

Spoiler alert: Niekde som ten film našiel zaradený ako "feel good movie", čo musela byť zjavne irónia. Pretože tento film má v zásade dve dlhé scény: hádka v aute a potom hádka značnú časť noci. Čiže dobrá rada znie - ak máte nedostatok hádok, určite si to pozrite. V opačnom prípade sa tomuto filmu treba vyhnúť veľkým oblúkom. 1,5*

Ona (2013)

V čom tento film bezpochyby vyniká, je vizuálna stránka a krásne farby. Človek, ktorý vyberal kostýmy a celkovo "ladil" obraz, by mali dať medailu. Alebo aspoň Oscara. Takisto je to originálne, no človek sa s Theodorom akosi nemôže stotožniť a postupom času mi pripadal čoraz šialenejší. V každom prípade zaujímavý film, s trochu creepy scenárom. Ale možno už o pár rokov budeme Spikea velebiť ako geniálneho vizionára. 3,5*