Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

blondboss

Celkom milé slovenské filmové prekvapenie, ktoré síce malo naozaj slabý marketing, avšak je to jeden z tých lepších filmov. Párkrát som sa zasmial, postavy boli uveriteľné a zopár scénok bolo naozaj skvelých. Miezga so Šebovou úplne super a Horkýže Slíže v tomto filme boli totálny úlet. Marcinková neskutočne nádherná. Celkovo musím hodnotiť nadpriemerne v rámci žánru. 60 % ()

hony23

Komedie, při které rozhodně nedostanete záchvat smíchu, na druhou stranu ta směska komických postaviček diváka spolehlivě pobaví. Zatímco postava outsidera Vojtěcha s ponožkami v sandálech je spíše k pláči, jeho kokotský soused Laco je gejzírem vtipných situací. Přijemným bonusem byli i Horkýže Slíže, kteří si kromě závěrečné písně střihli i minirole muzikantů z náboženské sekty. ()

Lacike

Druhy SK film v tomto roku, ktory som videl. To je viac ako som videl za poslednych 20 rokov. Vau. Velka skoda, ze je hlavnym hrdinom nudny Vojtech, ktoreho ani skvely herec Matej Landl nedokazal stvarnit nejak zaujimavo. Proste je to suchar, ktory toho vela nenahovori a tento typ postavy by bol vhodny maximalne na vedlajsiu ulohu. Cely film si pre seba ukradol Marian Miezga ako taxikar a velky kurevnik Laco. Aj ked miestami prehrava az je to trapne, tak väcsinou je skutocne vtipny. Bohuzial je len vedlajsou postavou. Film sa venuje nudnemu Vojtechovi, ktory sa dava dokopy najprv s nabozenskou fanatickou. Tato linia ponuka aspon niekolko vydarenych vtipnych situacii na ukor sektarskych magorov. Horkyze slize spievajuci nabozensku agitku je dost zabavna scena. Bohuzial neskôr Vojtech zacne balit rovnako nudnu Valeriu, ktoru byva stale s mamou. To bola uplne nezazivne. Takze som to nevydrzal a pretacal som uz len na sceny s kurevnikom Lacom, ktory skolil aj nadhernu fanaticku Gabrielu Marcinkovu. Tu by som vytrtkal aj ja. Nakoniec zmienim uz len kurevsky skrytu podprahovu reklamu na vodu Lucku. A ze preco som bol cely cas taky smädny. Spin-off s Lacom by som privital s nadsenim. Na SK pomery to je pozeratelny film 5/10. ()

gogo76

No, na moje prekvapenie to celkom šlo. Očakával som ďalšiu trapošinu pri ktorej budem nadávať na dialógy a x-tú prezentáciu nudnej romantickej komédie. Podobného Vojtecha má iste každý vo svojom okolí, preto bola postava uveriteľná a oceňujem, že sa ju nesnažili zosmiešňovať za každú cenu. Postava taxikára dodávala filmu tak potrebný humor a čuduj sa svete, vyšlo to. Jeho ukecaná žena, ktorú hrá súčasná hviezda slovenského humoru- Z. Šebová bola naopak veľkým sklamaním. Fakt ma zarazilo ako nepresvedčivá bola. Jej postava bola jediná, ktorá herecky prehrávala a často hrala na úrovni sitkomu, čo sa bilo s ostatnými postavami. Bez debaty ju mala zahrať inak. Celkovo komédia, ktorá neurazí a na prekvapenie i celkom pobaví. 60%. ()

bigmatko

Vojtech ako melodramitcka postava s miernou dávkou humoru podávana na zmesy nadávok a pikantných situácii celkom dobre funguje. nie je to však komédia na ktorej by ste lámali od smiechu. sú v nej zábavne momenty ale celkovo je to také dramaticky zábavne. na to že je to z prevažnej miery slovenský film tak to musím oceniť že nad drámov prevažuje humor a to je dobre. lebo ťažká slovenská kinematografia sa bojí vtipných príbehov a zameriava sa len na silné príbehy. a na čo. Ved stačí natočiť jedného zúfaleho muža dať mu sprostého suseda a už to funguje. ()

• Celkové náklady na výrobu filmu sa rátajú na cca 180 000 eur. (Zdroj: Continental Film)
  • V 59. minúte filmu odchádza Vojtech (Matej Landl) zo stretnutia Prvého pokolenia, ktoré sa konajú v dome kultúry v mestskej časti Dúbravka. Na električku však nastupuje na zastávke Astronomická v mestskej časti Ružinov. (GTS_PUNK)
  • Vojtech býva na Stropkovskej 11 (adresa je viditeľná v záberoch pred domom). Na rozvodovom papieri je však adresa odporcu Vojtecha Zápražného iná – Pečnianska 7, Bratislava. (De Large)