Těžká váha (2005)

Tento film nelze komentovat... musí se vidět.

Velká ryba (2003)

Vyprávění umírajícího muže, který popisuje připraveně svůj život svému synovi.... každý část jeho života je fascinující a barvitá.. dokáže člověka zaujmout a se špetkou humoru pobavit... snímek je zakončen vyprávěním syna o úmrtí svého otce... lehký citoví naval.. za krásné zpracování a celkem povedený scénář Čtyři Hvězdy..

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Čtvrtý díl si drží svoji kvalitu, ale u tohohle dílu jsem se obzvlášť zasmál u některých přehnaných kouscích, kdy Bruce W. přežil téměř vše. Čtvrtý díl - čtyři hvězdy.

Cesta do zatracení (2002)

Tom Hanks se jako obvykle vyznamenal vysokou kvalitou hereckého umění. Film ukazuje klasickou předlohu, kdy hlavnímu hrdinovi je vzato něco drahé, avšak i přes tuhle Hollywoodskou šablonu se mi snímek velice zalíbil. Tompson v rukou mafiánského gangstera Toma Hankse vykonává pomstu za svojí ženu a dítě. Jeho pomocníkem je jeho starší syn, který mu dělá ,,šoféra“ na cestě. Příběh je zakončen drsným ale dobrým koncem, otec umírá s vědomím, že jeho syn ho nebude následovat v jeho šlépějích. Pět hvězdiček za Toma a krásně zpracovaný příběh.

Marley a já (2008)

Marley a já je klasický americký příběh o rodině, které přerůstají problémy přes hlavu,pes,dítě,dítě a ještě dítě. Owen Wilson a Jennifer Aniston jako manželský pár procházející největším dobrodružstvím, kterým je život se předvedli jako správná volba. Jednotlivé skoky v čase dávají příběhu svižnost a člověk se nenudí, až do hořkého konce. Čtyři hvězdy za obsazení a poutavý příběh.

Lupiči paní domácí (2004)

Nejedná se o velké loupení, či přehnaně technologické postupy jako u Jamese Bonda. Příběh proložen humorem o osudu lupičů a jedné domácí. Krásný odpočinkové vyprávění do odpoledního dne. Čtyři hvězdy za Toma Hankse a parník odvážející smetí.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Na tento film jsem se velice tešil. Jelikož jsem blázen do sci-fi a fantasy, ale nebylo to ono. Čekal jsem více z jeho mládí, příběh od narození a cestu životem, avšak dočkal jsem se jen klasické americké předlohy. Měl holku a vzali mu ji, je naštvaný a tak všechny de pomstít. Mnoho efektů, krásné spracování, ale příběh pro mě za nic. Tři a půl hvězdy jen proto, že je to Wolverin.

Saw 2 (2005)

Druhé pokračování mi přineslo téměř jen zklamání. Jest pravda, že zaujmout diváka druhým dílem není snadný úkol, když se vyčerpal skoro celý potenciál nápadu v prvním díle, ale přesto jsem čekal něco více. Tři hvězdy za zpracování a za to, že je to bratr prvního dílu.

Saw: Hra o přežití (2004)

Saw je jeden z těch výtečných filmů, jeden z těch, kteří přijdou opravdu s originálním nápadem a ke všemu dobrým nápadem. Zpracování filmu a dokonalým propojením myšlenky si u mne zasloužily čtyři hvězdy.