Já, mé druhé já a zase já (2007) (TV film)

Film na jedno vzhliadnutie, typický TV film, pri ktorom sa môžte v kľude naobedovať alebo vykonať nejakú inú duchaplnú činnosť. Jedna aspoň za snahu a námet, že jedna časť osobnosti nevie vykonávať veci, ktoré vie zas iná a tým pádom je človek, tým, kým je, iba vďaka súhre všetkých osobností v ňom. Inak nudné, nezaujímavé

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

zvyčajne nehodnotím, ak nevidím film do konca, ale toto sa nedalo. vykrádačka predchádzajúcich dielov navyše suchopárne podaná. a aj keď som nevidel posledných zhruba 10 minút, je mi asi jasné, ako to všetko dopadlo. aj vás ten malý neskutočne sral?

Okno do dvora (1954)

Hádanka: Prvú polovicu to je slabé, druhú dobré. Najviac tam hrajú herci, ktorí nie sú hlavný a naopak, hlavný hrdina len sedí a pozoruje. Priestor je minimálny, napriek tomu je skvelou kamerou dosiahnutý ten správny efekt. Nie je to ani romantika, ani thriller, ani krimi a predsa z každého niečo. Je to trochu naivné, napriek tomu sa to celkom príjemne pozerá. Nie je to ani za tri hviezdičky, ale ani za štyri. Čo to je? :)

Tanec s vlky (1990)

Ako tak pozerám, v komentároch sú dvaja jednohviezdičkoví :) Tak už traja. Opäť raz nebudem kráčať s davom, ale nedá sa. Rozťahaný dej, nelogické konanie postáv (načo ostával Dunbar vo Forte, keď tam nikto nebol? akú misiu tam mal plniť? veď keď ma niekde preradia a nikto tam nie je, nebudem tam sám v plánine plniť úlohu, ktorá ani neviem, o čom je...). A ja debil som si pozrel DC..Štyri hodiny ma zabili...Dej mi pripadal pomerne jednoduchý a predvídateľný, veľa záberov by sa dala skrátiť alebo zostrihať. Hviezda za odvahu ukázať konečne debilitu amerického ľudu a ukázať na to, že ich kultúra je jedine barbarská. Inak pre mňa nezaujímavé. Možno to bude aj mnou, že nemám príliš rád tento typ filmu...

Seznamte se, Joe Black (1998)

Po ďalšom vzhliadnutí zdvíham hodnotenie na plný počet, aj keď to je tak na 90%. Krásne dialógy, takisto hudba, perfektný námet, herecké výkony na úrovni (Hopkins super, Pitt pre mňa pán herec, takto má zahrať smrť). Atmosféra sa mi takisto páčila. A celkom mi tie tri hodiny ubehli

Asterix dobývá Ameriku (1994)

Toto nie je Asterix! Príšerný dabing, zmenené mená, príbeh poskladaný z predchádzajúcich, absencia humoru...Nasilu urobený diel, priživenie sa na mene Asterix a Obelix

Samotáři (2000)

Soráč, ale nebralo ma to. Do určitej miery, ale zas nejako extra vtipné a zaujímavé mi to nepripadalo

Astérix a velký boj (1989)

Zatiaľ najslabší Asterix. Temnota Galom nesvedčí. Čo sa mi páčilo, bol lietajúci Riman, inak som sa príliš nebavil. Slabšie tri

Asterix v Británii (1986)

Videl som aj lepšie diely Asterixa. Tento ma zaujal britskou kultúrou a narážkami na ňu (5 hodín, cesta v druhom pruhu, teplé pivo...). Britániu mám rád, Asterixa takisto, takže sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu

Počátek (2010)

wav, tak toto bola šupa. Typ filmu, aký mám rád. PÁNOVI režisérovi sa podarilo, čo len pár režisérom - zasiať semienko pochybnosti a námetov na premýšľanie. Tému sen, skutočnosť mám rád a patrí k mojím obľúbeným, veľa som o nej čítal a niečo podobné rozoberal aj v diplomovke. Inception je ďalším vhodným zdrojom k myšlienkam. Tých mi film priniesol naozaj neúrekom a mám pocit, že budem potrebovať ešte jedno pozretie. Bál som sa, že línia s Mal bude nudná a zbytočná, v závere však vygraduje tak, že je skvelým dovystelovačom celého filmu. Moja obava spočívala aj v tom, že pri uvažovaní a sfilmovaní námetu so snami a ešte k tomu sen v sne sa dá veľmi ľahko prísť k nezrovnalostiam v deji a logickým chybám. Čo som však ja postrehol, v tomto ohľade to bolo v maximálnom poriadku. Oceňujem brilantný záver filmuNa záver nejde nepochváliť ako vždy skvelú hudbu Zimmera. Na Matrix to síce stále nemá, konkurencia je to však zdatná a veľká. Ďakujem PÁN Nolan, ďakujem za to, že sa nájde režisér, ktorý neskĺza do tradičných zabehaných koľají, ale snaží sa priniesť vždy niečo nové a originálne. TOP 5 u mňa