Non Plus Ultras (2004)

Všetko je na hovno, len tento film je úplne na hovno. Okrem Lábusa to nestojí za nič, po scéne s dvomi anglickými rowdies som zabalil veškerú snahu, ktorú som dával tomuto filmu. Zbytočne natočený film, ultras uráža a tých, ktorí nefandia takisto.

Hlídač č. 47 (2008)

Námet zaujímavý, ale to podanie trochu krívalo. Zbytočné flashbacky, ktoré rušili, vždy, keď sa divák dostáva do deja. Záverečná polhodina je konečne o niečom a dej sa rozhýbe. Pekná výprava, dobrý Roden. Dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac.

Vrtěti ženou (2011)

Do popisu filmu pridať náučný :) Čo sa človek všetko nedozvie, že vraj hystéria. Tieto momenty boli vo filme jedny z najlepších, ktoré my už vieme, že ako fungujú a postavy vo filme sa s nimi len oboznamujú resp. ich neprijímajú (baktérie, telefón). Výborne skĺbená romantika s komédiou a históriou, to všetko na britský elegantný a konzervatívny (ale pritom vôbec nenudiaci a neurážajúci) spôsob. Výborná línia s vibrátorom, s emancipovanou Maggie trochu slabšia. Dancy a Everett výborný. Hystériu môžem len odporučiť.

Banditi (2001)

Krimi komédia podaná spôsobom, ktorý veru môžem. Najmä prvá polovica je výborná, príchodom Cate (krásne vlasy!) sa to posúva do inej roviny, ale aj na tej si divák nájde to svoje. Ku koncu to trochu upadá, ale výborná pointa to celé zas pozdvihuje. Skvelý BBT a výber soundtracku (U2, Bonnie Tyler) a veta, že banditi nekradnú, len si berú späť to, čo im vláda vzala.BTW, prečo takmer v každom americkom filme sa niekto vyspí s dotyčným okamžite po tom, ako zistia, že majú spoločné možno dve veci?

Foxfire (1996)

Dôvody, prečo si pozrieť film: a.) som žena - je to o revolte dospievajúcich mladých báb, vzbura proti zaužívaným veciam, proti veciam, ktoré ich rozčuľujú (učiteľ, rodič, škola), snaha dievčat odlíšiť sa. b.) som chlap - krásna a charizmatická Angelina Jolie, ako bonus ukáže kozy :)

Kráska v nesnázích (2006)

Kráska v nesnázích nie je zlý film. Veľmi dobre sú tu vykreslené postavy (Schmitzer, Vášáryová, ale aj Geislerová hrá to, čo sa tu od nej čaká). Príbeh je písaný životom, jeho tragikomédia vyvrcholí v závere. Poučenie plynúce z filmu: ženy dajú väčšinou tým zlým chlapom a žijú s dobrým :)

Následuj svůj sen (2011)

Nie som fanúšik Liverpoolu, napriek tomu nemôžem inak. Áno, viem, je to rozprávka, so všetkým, čo k tomu patrí, náhod tam je príliš, veľa vecí je nepravdepodobných, línia, kde sa Zukič vráti domov je trochu zbytočná, ale napriek tomuto všetkému ma to dojalo a dostalo. Najmä dva momenty: ako syn s otcom spievali YNWA (túto hymnu ako fanúšik Manchestru United závidím Liverpoolu) a samozrejme záver, od momentu, ako sa na scéne objavil Kenny Dalglish. Sny sú na to, aby sa plnili, bez ohľadu na to, čo to stojí. A vidieť svoj tím vo finále Ligy majstrov: na nezaplatenie.

Predátor (1987)

Na toto ja veru neskočím. Problémom je, že som Predátora nevidel v detstve, tak nemám žiadne citové ani iné spomienky, takže hodnotenie je skôr objektívne. Pre mňa typické béčko so všetkým, čo k tomu patrí. Partia totálne cool chlapíkov vraždí všetko okolo, až narazí kosa na kameň. Skúste si tipnúť, kto nakoniec prežije! A tie nelogickosti vo filme...

Pásla kone na betóne (1982)

Pre východniara povinnosť, pre mňa ako západniara celkom príjemný filmík a sonda do života na dedine (takisto som z dediny) v 80 rokoch. Najmä svadba (resp. prípravy na ňu) veľmi dobré.

Inkognito (1995)

Jeden z najlepších filmoch o chuligánoch, o tom, ako sa policajt medzi nich infiltruje a ako ho to pohltí medzi seba. Akurát sa mi nepáčila trochu degradácia chuligánov na úplných analfabetov (nie všetci sú rovnakí). Krásne vykreslená Británia a futbalové prostredie v 80. rokoch. P.S. Druhé pozretie a najmä prečítanie knihy zráža film trochu dole. Už len úvod, kde sú v momente hlavní hrdinovia medzi chuligánmi, bol nezmysel, v skutočnosti sa o to snažili neviem ako dlho (pritom toto bola hlavná premisa filmu, infiltrovať sa medzi chuligánov). A v knihe boli popísané viaceré prešľapy policajtov pri podobných akciách (mimochodom, toto platí pri podobných športových aj dnes, len médiá si idú svoje pesničku...), vo filme sa tomu príliš nevenuje. Záver je takisto vybavený pár minútami. Škoda, chcelo by to dlhšiu stopáž, námet je na jednotku.