Báječná léta pod psa (1997)

Rozjazd a prvá polovica filmu je veľmi dobrá, hlášky malého Kvida, situácia, ako to bolo v bývalom režime. Po zbláznení sa Vetchého to je úplná slabota. Škoda aj viacerých slabých miest. Nepochybujem, že kniha musí byť určite veľmi dobrá, môj názor je, že réžia z nej dobrý film neurobila. Možno keby Vetchý na konci Javorskému struhne jednu po papuli, keď je už nový režim, tak jednu hviezdu pridám. Takto to máte za dva.

Thelma a Louise (1991)

Road movie o dvoch odlišných ženách, ktoré si vyrazili na nevinnú dámsku jazdu. Óda na slobodu, ktorú podčiarkuje krásna americká krajina a bodku za príbehom dáva koniec, ktorý som si vyslovene prial. Dalo sa vôbec nefandiť Sarandom a Davis?

Řetěz bláznů (2000)

Slabá trapošina, ktorú ako tak zachraňuje Salma s vyžehlenými vlasmi. Veľa vtipov nasilu, niektoré scény maximálne trapné.

Proměna (2009)

Nejako to išlo pomimo mňa, som tomu poriadne nerozumel, na konci prišla pointa, ako tak som pochopil, ale aj tak, takto na mňa nie. Potešila len M.Bellucci a S.Marceau v hlavných úlohách.

Veľký rešpekt (2008)

Po tom začiatku som myslel, že to vypnem. Našťastie, neurobil som tak, postupne začínal byť film znesiteľný, dokonca som sa párkrát celkom dobre pousmial (scéna s ovládačom).

Piraňa 3D (2010)

Nikdy by som nepovedal, že filmu s toľkými sexicami, navyše odhalenými, dám len 1 hviezdičku. Či chcem, či nie, musím to porovnávať s Piraňou 3DD a tú som na smolu tejto videl skôr. Zdala sa mi lepšia, holky boli tu krajšie (najmä nezabudnuteľná scéna pod vodou), ale zas dvojka mala Hasselhoffa :)

Panna nebo orel (2010)

Kto uveril základnej premise, že sa na americkej škole rozniesla klebeta, že sa jedna zo študentiek vyspala s niekým a automaticky ju zaradili medzi vyvrheľov a kur.y? Navyše, ak riaditeľ povie, že dostane odmenu, ak nevychová zo žiakov drogistov a prostitútky...Nehovoriac o tom, že sa píše rok 2010. Ak sa vám toto nezdá pritiahnuté za vlasy, tak hor sa do filmu, v opačnom prípade si ho pozrite iba, ak chcete vidieť sympatickú Emmu Stone v hlavnej role a Alyson Michalku v roli jej kamošky (mojou hviezdou je druhá menovaná :)).

Hříšná láska (2001) (seriál) odpad!

Ty vole, ďalšia z rady nekonečných telenoviel, ktoré pozeráva moja žena, tak samozrejme sa neviem tomu vyhnúť. Ničím sa to nelíši od ostatných, mne sa zdá, že to je stále na tom istom bode, dej sa nehýbe, proste nuda. Keby aspoň tie ženy tam boli o niečo krajšie, ale ani to nie.

Ano, drahoušku (2000) (seriál)

Ja si zas myslím, že vtipné to je, nie nejako prehnane, ale zasmiať sa na tom dá. Pohľad do dvoch rodín, ktoré žijú spolu pod jednou strechou a sú úplne odlišné od seba.

Prachy dělaj člověka (2006)

Na českú produkciu zaujímavú filmový počin, páči sa mi snaha o niečo iné v domácej tvorbe. Nebolo to zlé, ale tak určite to mohlo byť aj lepšie. Pre mňa dobrá zábavka a film na odreagovanie sa, Chlumský proste umí.