Truman Show (1998)

Nerozumím té neuvěřitelné sprostotě nenominovat Jima Carreyho na Oscara. Výborný film, který jsem hltal od začátku až do konce. Představit si, že se něco takového děje v realu, není tak těžké, protože dnešní doba už je taková, jakoby nás všechny sledoval Velký Bratr. Dostat tedy tehdy takovýto nadčasový nápad bylo něco neuvěřitelného. K dobru filmu přispěly i další skvělé herecké výkony, především pak Eda Harrise a Laury Linney. No a podtrhují to i krásné oči Nataschy McElhone, které mě dostaly už v Roninovi :)

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Jedním slovem: geniální!!! Brečel jsem smíchy ještě dvě hodiny potom a hlavně.. ještě dnes jsem schopen pustit si to několikrát za měsíc a bavím se uplně stejně!!!

Kevin ze severu (2001)

Obyčejně si troufám tvrdit, že dokážu rozpoznat dobré filmy, s čímž se velmi často srozumívá i hodnocení tady na CSFD. V tomhle směru jsem ale asi trošku mimo. Od začátku až do konce pohodové, oddychové a zábavné, až jsem byl sám překvapen. Viděl jsem dvě dabingové verze, ta původní z HBO mi určitě přišla lepší. Tak jako tak se na film rád dívám znovu a znovu, což mě přesvědčuje k tomu dát filmu 70 % a ještě dalších 5 dát navíc za nádhernou Natashu Henstridge.

Dr. House (2004) (seriál)

Tento seriál hltám od prvního dílu a budu ho hltat až do posledního a to třeba i milionkrát za sebou. Neuvěřitelně vtipné i po několika shlédnutích, fascinující herecké výkony (Hugh Laurieho je zbytečné zmiňovat, to je prostě jasná věc), nádherná Jennifer Morrison (škoda, že už utekla) a prostě vše je tak, jak má ve výborném seriálu být. Dal jsem do DVD serií nemálo peněz a nelituju ani halíře. Škoda, že vše má svůj konec. Takové seriály mají být nekonečné.

Prázdniny (2006)

Jak už tu padlo několikrát, Láska nebeská to není, ale je to prostě nádherné. Pohladí to po duši, potěší, rozvášní, prostě je to krásné. Nádherná Cameron Diaz, sympatický Jude Law, další herecký koncert v podání Kate Winslet, jako vždy zábavný Jack Black a třešničkou na dortu je stále žijící herecká legenda Eli Wallach. Každé Vánoce je tohle a Láska nebeská u mne doma povinností (byť romantické filmy nejsou nic pro mne). Jako takový bonbonek určitě potěší cameo role Dustina Hoffmana a Lindsay Lohan, stejně tak jako "znovusetkání" starých známých z Příběhu rytíře Shannyn Sossamon a Rufuse Sewella, který je jako vždy výborně "zkažený a špatný". 10/10

Bastardi (2010) odpad!

Humus, humus a zase jenom humus. Něco absolutně nereálného, nebezpečného, nevtipného, prostě hrůza. Občas se divím, do čeho se dokážou tací herci, jako Leichtová nebo Obermaierová a nebo i takový člověk, jako pan Hemala, navrtat. Odpad nad odpady a to musím říci, že toto hodnocení dávám opravdu, ale opravdu velmi minimálně. "Třešničkou" na dortu je "Pan Herec Rytmus". 0,5/10

Šampióni 3 (1996)

Nedosahuje to takových kvalit, jako první díl, ale určitě mne to pobavilo, rozesmálo a prostě nenudil jsem se. Po zklamání v podobě "dvojky" určitě vzpruha. Opakuji se vlastně už podruhé, ale opět celý film táhnou Emilio Estevez a Joshua Jackson. 8/10

Šampióni 2 (1994)

Nebudu plácat zbytečným dlouhým komentářem. Z celé serie absolutně nejslabší díl. Islandská jména vesměs vůbec nejsou Islandská, děj je slabý, hlášky nejsou vtipné a je to prostě velká nuda. Hvězdička za Emilia Esteveze a Joshuu Jacksona a druhá za první představení parádních dresů. Mimochodem výběr Trinidadu a Tobaga bych docela rád viděl na vlastní oči :-) 4.5/10

Šampióni (1992)

Z celé serie asi rozhodně nejlepší a nejvtipnější díl, kde si získala káčata mé srdce (pouze ta filmová, v realitě jsem Orel z Washingtonu :-) ). Emilio Estevez je jako vždy velmi sympatický a člověk mu musí fandit za každou cenu. Naopak Lane Smith stejně jako v "Dokonalém gentlemanovi" správně "podlý až zlý" (ať je mu zem lehká). Film se dá shlédnout celý bez jakéhokoliv momentu přepnutí jinam. I mezi dětmi najdeme šikovné herce, vyzvedl bych především hlavního hrdinu Joshuu Jacksona a také Jane Plank (Tammy Duncan), která se v MD objevuje poprvé a hned naposled (dnes výborná zpěvačka). 8/10

Zdrojový kód (2011)

Naprosto luxusní film, který mě překvapil vším. Dějem, akcí... no prostě vším. Od začátku do konce mě děj nenudil, pořád jsem čekal, co se bude dít "v dalších 8 minutách" a vždy jsem byl mile překvapen. Díky tomuto filmu mohu také přijmout mezi své oblíbenkyně Michelle Monaghan. Ta holka je prostě nádherná. Co se týče Jake Gyllenhaala, tak až na pár výjimek se zhostil vždy své role parádně a zde nezklamal. Výborná také Vera Famiga z "Up in the air". Vřele shlédnutí filmu doporučuji!!! 10/10