Zmizelá (2014)

Naprosto vyšperkovaná podívaná, která musí aspirovat na Nejlepší scénář na Oscarech. Plot twist v půlce byl víceméně očekávaný, ale ten, co nastal v posledních 20 minutách...pecka. Neskutečně mrazivé a působivé finále. Ben Affleck a Rosamund Pike snad ve svých životních rolích. Pozn: Pobavila mě narážka na Jane Austenovou a Elizu Bennetovou, se kterou si hlavní hrdinka byla opravdu velmi blízká :)

Hvězdy nám nepřály (2014)

Mnohokrát lepší než kniha, která sice bla taky dojemná, ale přesto mi nepřišla, jako nějaký převratný literární poklad. Vyzdvihla bych hlavně chytlavý soundtrack a trefné obsazení Hazel a Guse.

Kancl (2005) (seriál)

Prvně mi to přišlo celkem průměrné, ale od 4. epizody 1. série to šlo rapidně nahoru. Jasně, že celkově jsou zde vtipné i ne zrovna vtipné epizody, ale herecké výkony drží kvalitu seriálu hodně vysoko. Nakonec jsem ze 4* zvyšuji na 5*, protože žádná série mi nepřišla nijak výrazně slabá, i když bylo poměrně dost poznat prázdné místo, které zbylo po Stevu Carellovi. Taky se mi líbilo, že to byl vyloženě seriál o normálních lidech a situacích, které byly uvěřitelné. A musím říct, že takhle povedené zakončení seriálu jsem už dlouho neviděla - prostě paráda. Je mi záhadou, že Rainn Wilson nedostal za Dwighta alespoň Emmy, jelikož jeho ztvárnění mi přišlo fakt neskutečné.

Mocný vládce Oz (2013)

Nic tak kýčovitého, jsem už dlouho neviděla. Zarazilo mě pár věcí: 1) Lítající mluvící opice. Wtf? 2) Proč měla Mila tak strašné šaty? 3) Proč jí naprosto změnili obličej když se stala Wicked Witch? 4) A proč trošku nepropracovali scénář? Nicméně zase nemůžu říct, že by mě to až tak nebavilo. 50%

Bůh masakru (2011)

Horší 4*. V podání Činoherního klubu je to pětihvězdičková záležitost, ale to stejné nemůžu říct o zfilmované verzi. Výkony super, akorát Jodie Foster hrála na konci dost na hraně. Navíc se mi moc nelíbilo, jak to sestříhali. Divadlo má prostě větší kouzlo...

Fantom opery (2004)

Nuda nuda nuda... Dobrá výprava a Emmy Rossum. Bohužel Gerard Butler kvalit Fantoma nedosáhl, kdyby se radši vyměnil s Raminem Karimloo, který se tu v podstatě objevil jen na fotografii jako otec Christine. Příště si radši pustím koncertní verzi z Royal Albert Hall.

Přežijí jen milenci (2013)

Vizuální zážitek. Především díky podmanivé hudbě, perfektně navozené náladě a boží ústřední dvojici.

Grandhotel Budapešť (2014)

Skvěle napsané, s úžasně absurdními komickými situacemi. Navíc jsou výborně obsazené i ty nejmenších rolí a je to úžasně natočené. Nicméně něco tomu ještě chybělo. 4,5*

Zachraňte pana Bankse (2013)

Kdo má rád Mary Poppins, bude prostě milovat i tenhle film. Krásná a hlavně dojemná pocta autorce knižní předlohy, která byla navíc výborně ztvárněna Emmou Thomson.