Velká vánoční jízda (2011)

Loňský rodinný vánoční animák s rukopisem studia Aardman aneb jak Santa stíhá po půlnoci 24. 12 doručit cca 2 miliardy dárků ;) A co teprve, když při tom na jeden zapomene! Pěkné, zábavné, dobře vymyšlené, nebudete při tom koukat na hodiny... spíše pro děti, ale i starší se pobaví. Slabší, ale 4*, ať to vytáhnu nad průměr. A český název opět trefa ;)

Jak porodit a nezbláznit se (2012)

Anna Kendrick (můj nový objev) + romantická komedie (pro naše drahé polovičky), dva důvody, proč jsme koukali navzdory hodnocení ;) Zhruba po deseti minutách to vypadá, že každá další ženská, která se objeví na scéně bude těhotná :) Nakonec spousta známých tváří a dobře zahraných rolí, mně se líbil klub tatínků ;), dávám lepší 3*, abych to trochu vytáhnul.

50/50 (2011)

Život občas přinese nečekaný zvrat a věčnost, která tak připadá každému, kdo je mladý, najednou nemusí být tak věčná. A co s tím? Pěkně natočený film o životě z pohledu 50 na 50, o opravdovém přátelství a o naději. Jak to dopadne, prozrazovat nebudu. Velmi dobrý Seth Rogen a okouzlující Anna Kendrick jako z reklamy na bělení zubů ;) Vypadalo to na lepší 3, ale nakonec musím dát zasloužené 4*, líbilo se mi to.

Total Recall (2012)

Když už si vypůjčili jméno filmu, námět, část scénaře... tak prostě nelze nesrovnávat. Možná později narození to vemou jako pěknou akční sci-fi řežbu, ale pro mě nezajímavá strojová animace bez nápadů. Colin Farrell vs. Arnold? Kate Beckinsale vs. Sharon Stone? Stádo robotů vs. banda super mutantů na Marsu? Proč ne, pak ale 2* vs. 5*. Po dvaceti letech vývoje ve filmu jsem očekával exkluzivní remake a ne tohle.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Vánoční komedie, zdálo by se, jen je potřeba si odmyslet, že vánoce patří dětem ;) Další z titulů, kde hulení a jiné drogy tvoří základ, na kterém se staví. Dva staří kámoši to opět rozjedou a drží středně vysoko posazenou laťku předchozích dvou dílů. Bavil jsem se, dávám 3* a pokud vás zajímá, co vše se může přilepit k namrzlé tyči a že opravdu existuje Santa... jeden pozdně předvánoční večer tím zabijete :)

Ben X (2007)

Trochu starší film na vážnější téma, Ben sice trpí lehčí formou autismu, ale o to tady nejde, jde o šikanu, která si vesele bují tam, kde k tomu má prostor, a má-li se s tím něco začít dělat, musí někdo zemřít. Tak to je. Vynikající výkon Grega Timmermanse a další neohrané tváře, film nepůsobí depresivně a reaguje na aktuální problém. Líbilo se mi, občas jsem chvíli tápal, co je realita, ale dávám 4*. True story.

2 dny v New Yorku (2012)

Nejlepší je natočit si film sám a ještě se obsadit do hlavní role, pak vám do toho nikdo nemůže kecat ;) Julie Delpy to zvládla, Chris Rock skvěle sekunduje a zbytek je na pobavení všech, kteří něco podobného zažili v jakékoliv roli, příjezd temperamentních příbuzných, kteří si nad ničím moc hlavu nelámou a nevědomky bourají křehké základy rodinného života :) A hafo dialogů. Dalo se, za 3*.

Méďa (2012)

Že jsem se nespletl a není to film pro děti, bylo zřejmé asi po pěti minutách, kdy Méďa "dospěl" a v žebříčku slušňáků se pevně usídlil na poslední pozici ;) Nápad s plyšákem se mi vůbec líbil, animace perfektní, dabing taky, vtipu a narážek dostatek a s označením nevhodný mládeži do 15 let se plně ztotožňuji :) Obsazení zpříjemní pár hvězdiček, megahit Flash v podání Queen, za mě lepší 3*.

Madagaskar 3 (2012)

Trojka vaří z předchozí dvou dílů a částečně i jiných animáků, šou se známými postavičkami, u které se chcete bavit, skvělý dabing... ale mě osobně chybělo více hlášek v hantecu od lemouna Morrise ;) Rychlejší a více odbyté, průměrné, ale dětem se bude líbit :) 3* za některé hlášky. "Tanec je nesmyslný pohyb, při kterém se nikam nedostaneš." Marty (zebra)

Kontraband (2012)

Dobře natočený napínavý film o řemesle pašeráckém. Mark Wahlberg v roli drsňáka, který když se naštve, tak dokáže rázem otočit situaci ve svůj prospěch. Ben Foster vypadá nadějně, nedávno jsem si ho připomenul v Mechanikovi. Nebylo to úplně předvídatelné, místy ale vše až příliš dobře vycházelo, tak jenom za 4*.