Slunce, seno a pár facek (1989)

Vcky díly jsem lehce nahdodnotil, páč zamlada se mi to líbilo moc a ještě teš se lečemus zasmějju.

Tři dny ke svobodě (2010)

Píču, která se chová, jako kdyby vymyslela Mléčnou dráhu, je arogantní jak pohled pštrosa, nemá žádnej mateřskej cit a neustále se pokouší sebezavraždit, bych v tom vězení nechal shnít. Ještě že se Rusl vzchopil, nakonec z toho bylo dobrý drámo.

Mezi vlky (2011)

Vlci teda byli spíš jak z horroru typu "Vlkouš & companieros: Návrat čubiny" ale mě se to moc líbilo. Po dlouhé době nějaký ten dobrý filmový zážitek. Na pět to není, ale 4 jsou i tak dost, no né? Krásná příroda na mě dýchla, super, dělňasové, co tam vrtaj ropu, šnajpr, kterej střílí vlky...hustý. trochu blbost, ale mě to sedlo. A pak můj oblíbený katastrofický scénář, průser jako Brno a boj s vlky. Dobrý závěr, netradiční na emerické umělce, vcelku pasující prostřihy do jiné dějové linie pro ilustraci duševních pochodů hlavního hrdiny, jenž v podání Liama Neesona, kterej pro mě byl vždycky obklopen takovou divnou trapnou homoaurou Obivananebokoho, má charisma. To se nedá upřít a já se těším na další film s ním. Akorát mě trochu udivilo, že vlkoslajer nosí stejnou čepicu jako pani Karfíková od nás z bytovky. Ale co. Hlavně že hřeje!

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Hele mě to zezačátko bavilo a líbilo se mi to, říkial jsem si no né, jakísi avantgardní pojetí. No a po hodině už mě ta karikatura začala srát, byla sice pořád nanejvýš elegantní a vystihující, ale prostě mě vadila. Splácané to bylo zřejmě záměrně páté přes deváté, Seržeho zase tolik neznám a tak jsem se trochu ztrácel, orientován jen dle atrapy Bardotky a Birkinové. Na žutón mon amúr jsem si musel počkat skoro hodinu a půl. Bylo to divné a nudné. Ano, chápu tu snahu tvůrců zachytit duševní rozpoložení slavného rebela ale víte co? Seru na něj. Uměl hrát na klavír, na kytaru, byl to dobrej muzikant. A co kurva? Ta omáčka kolem s mejdanama, chlastem, děvkama, gepardama, afghánskýma chrtama, kozama, čínkama, jamajčanama, prcáním všeho živého, drogama atd., o které se vytváří dojem, že je cool a že je super a že je drsná a kurva teď se zleju jak čuně, voprcám mámu tátu a su kurva roker jaksepatří, tak na to já vám seru. Vobyčejný zmrdi, už jsem na ty pseudohovna co produkoujou kolem sebe tihle umělci alergickej.

Nebezpečná metoda (2011)

Přiznávám, že vědomě nadhodnocuji. Dejme tomu za kostýmy a výpravu. A taky za Viggo Mortensena. Už první dialog mě zarazil a ostatní mě utvrdili v tom, že v nich byla jasně patrná snaha rekapitulace nejvýznamnějších mezníků psychoanalytickýho hnutí, ovšem dbaní na jakouž takouž terminologickou správnost přineslo zákonitou nemožnost porozumění filmu pro obyčejného diváka. Ten shlédl následující: Hnusná uječená Kejra s bradou kupředu ječela v kočáře, ječela v ústavu, ječela, když jí Jung prcal. Frojd kouřil doutníky a chodil semtam nebo psal Jungovi. Jung mluvil potichu. Jung a Frojd se pohádali. Konec filmu. Tak ono taky, jak ten film natočit že ano..? Toť otázka. Koneckonců se toho režisér ujal s kuráží. Bohužel, v logicky těžko uchopitelných dialozích, které tvoří základ filmu, není možno nalézt potěšení, nikterak ve filmu samotném viděném coby drámo. Viděno mnou: Viggo dobrej, Kejra nezklamala - opět nepříjemná jak prdel a opět hnusná jako zmije v ptačím hnízdě. Editace: žasnu, zdejší top ten los idiotos opět nezklamali, z těch hodnocení bych se vážně posral. Zajímalo by mě, kolik z nich vůbec kdy aspoň vidělo nějakou knígu od pánů psychoanalytiků..počítá se i kdo ji viděl v knihkupectví. Prej brilantní dialogy, skrytá symbolika, lezete si navzájem do prdele vážení anebo se snažíte udělat dojem sami na sebe?

Až tak moc tě nežere (2009) odpad!

Já jsem těm lidem možná dost dobře nerozuměl - jiný kraj, jiný mrav, ale přišlo mi, že je to dvě hodiny o grupě rádoby dospělých ultra nevyzrálých infantilních stoupů. Žádná sranda, žádný drámo, slovy jedné(jednoho) ze zdejších filmguru: "film s tváří naprosto nenáročný zábavy". Každému co jemu chutí; pro mě film, kterej se ze mě snaží udělat idiota.

Kontraband (2012)

Jsem tak na to koukal a říkal jsem si...ty vole, mám dežaví nebo nemám dežavý, sakra dyk jsem to už někdy viděl a přitom je to filmová novinka!?? Až čsfd nahodilo, z Rekjavíku do Rotrdamu. Na to, že to byl prachsprostý remake, musím uznat, že se povedl velice a film se mi celkově dost líbil. Hezky to kresčendovalo. Co mi tam tak trochu smrdělo bylo to, jak se tam všeci objímali, šak žiju v dojmu, že v Americe někomu šáhneš na zadek a jdeš bručet za harašment! To jednak, a jednak to bylo trochu až přiteplený, ale to už radši nebudu rozebírat. A anabáze s Diegem Lunou taky nebyla moc povedená, taková nedotáhnutá, v jednu chvíli policajti za prdelí, střih, a v druhou chvíli už hlavní hrdina chrupe na škuneru. Postřeh oproti původnímu dílku je ten, že původní film měl v sobě jak dávku pořádné akce, na kterou divák musel více čekat a tudíž pak byla i vítanější, realističtější a kdesi cosi, ale hlavně takovou lehkost, se kterou přecházel mezi jednotlivými pasážemi a která dovolila místy i komediální odlehčení. To tady nebylo, o to víc tu bylo akce a vcelku ušla. Líbilo se mi to. Jak jsem říkal prve, každý z nás má svého Stejngríma, dnes jsem si tím naprosto jistý a navíc svůj fatální výrok na základě bohatých životních zkušeností modifikuji na: Každý z nás má svého Stejngríma a svého Sebastiana."

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Nevtáhlo mě to. Nicméně lepší nežli první část, minimálně v poměru absence homovztahu Šerloka a Votsna.

Nedotknutelní (2011)

Nechápu, co zase všem jeblo. Bohatej pán v průseru kontra chudej etnokontrastickej pán, v menším průseru. Chvíli se to mele dohromady a výsledkem je karbanátek "typomůžešměajátobě". To jsem viděl už asi stokrát. Má toi pár dobrých okamžiků, ale celkově bez šance na lepší hodnocení. Nemastné, neslané, nezaujalo. Pro mě další příklad toho, že hodnocení na čsfd je výrazně odlišné od toho, co se líbí mě. A když už jsem u čsfd: co klik, to reklama, to už si ani nemůžu pustit víc jak dva trailery abych nemusel půl hodiny čekat než mi banda vystajlovanejch buzerantů přestane nutit limonádu? Musí mě pokaždý, když sem vlezu otravovat nějakej jinej hnus přes celou obrazovku? Bohatě mě stačí ta reklama vlevo a dole pod hodnocením. Ještě tu tak chybí reklama na erotickou linku. Ultrakladné hodnocení tohoto filmu je podle mě zase další řetězová reakce zdejších honičů bodů. Howg.

Hlava-22 (1970)

Díky viděným emocím jsem absurdní satiru na válku vnímal mnohem intenzivněji než při četbě. Knížka ale zase více pobaví. Celkově hodnotím jako slušné zpracování obtížného tématu.