Assassin's Creed : Lineage (2009)

Úchvatná podívaná! Vůbec bych se nezlobil, kdyby netrvala 43 minut, ale 143 minut...

Veselé Velikonoce (1984)

Skvělé dialogy, obvyklá dávka nedorozumění, něco akce, mistrná improvizace a samozřejmě nezanedbatelný počet krásných žen nechají diváka prožít jedny z nejhezčích Velikonoc vůbec.

Avatar (2009)

Nezbývá než dát plný počet. Všichni o tom mluvili, všichni to chválili, všude to na člověka číhalo...nakonec jsem na to šel. Podle traileru jsem se bál nejvíc toho, že se to zvrtne a hlavní hrdina povede avatary do hrdiného boje proti lidem, což se koneckonců i stalo.. Ovšem mnoho hrdiného v tom nebylo. Spíš bylo člověku na zvracení, když mu byla do tváře vmetena tahle vize blízké budoucnosti. A popravdě, myslím, že my lidi, jsme ještě horší. Avatar skončil neuzavřeně. Skutečný Avatar by, obávám se, skončil tak, že by se lidi vrátili na Pandoru ve větším počtu a více ozbrojeni. Představa o spojení všeho živého na Pandoře a všeho mrtvého na Zemi, byla krásná, resp. strašná. Jen by nemělo zůstat u hezkých filmů, ale někdo, kdo má tu moc, by měl udělat něco proto, aby Země neumřela. Myslím si, že k tomu má mnohem blíž než jsou nejpesimictičtější názory, a je mi z toho mizerně na duši. Svůj život bych ve skutečnosti za život na Pandoře asi nevyměnil, na to už jsem asi moc zvyklý na zdejší (ale ruku do ohně bych za to nedal), ale myslím, že kdybych se rozhodl pro, zvykl bych si tam velmi rychle.

Pěsti ve tmě (1986)

Jó, Vilda Jakub, to byl borec. Další film, který hezky ukazuje, co byli náckové zač - totiž svině. Povinně by na to měli koukat pitomci z DS i jejich drsná mládež a všichni, co si hrajou na fašounky. Škoda, že tolik skvělých čechoslováků zařvalo kvůli Hitlerovi a jiným německým zrůdám.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Velmi kvalitní anglický snímek. Přišlo mi to trochu jako dokument o podsvětí. Působivé, reálné, kruté, násilné, uvěřitelné. Některé scény zůstanou v paměti dlouho. Rowdy s lékařskou rouškou, jak vytahuje mačetu v nádražní hale. Patt s pusou prostřelenou brokovnicí. Policajti jak se plíží k autu v zasněženém lese. Vůbec scéna s Range Roverem. Sekera v hlavě C. Turci. Je to síla. Jen pro otrlé. Autentický film. Tarantino s těma sračkama co točí se může jít zahrabat oproti tomuhle.

Mlátička (2007)

Opravdová pohodová komedie s opravdickým pohodářem coby hlavním hrdinou, tomu člověku prostě nemůžete nefandit. Vtipné prvky byly do snímku zasunuty tak umně, že ve mě vyvolávali naprosto spontánní smích a to se jen tak nepodaří:) Super.

Sexuální rekonstrukce (2003)

Absolutní bomba. Člověk, který tohle stvořil, ten má zákoutí lidské duše prošmejděné opravdu skvěle. Manipulace, kterou nám snímek umožňuje shlédnout je ve své zvrhlosti opravdu geniální. To se nedá upřít. A taky je to přesně to, co se mi ze všeho nejvíc hnusí.

Jméno růže (1986)

Nezfilmovatelný román byl v tomto případě zfilmován snad nejlépe, jak to jen šlo. I v tomto snímku je patrná stupidita církve, jejíž vymývání mozků nakonec v konkrétním důsledku přesvědčilo mladého zamilovaného muže, aby opustil svou jedinou pozemskou lásku - jak on sám přiznává - a vydal se po intelektuální cestě života, stejně jako jeho učitel, kterému on sám jeho pošetilost a intelektuální pýchu vytýkal, a to navzdory tomu - jak on sám opět přiznává - o té dívce do konce života snil a vídal její tvář nejjasněji ze všech. Jen málo dobrého přineslo křesťanství lidem. Nechápu, že je lidi už dávno neposlali do prdele i s těmi všemi nesmysly, písmem svatým, které je stejně cenzurováno církví, atd. a nenechali si jen to co má smysl - např. nezabiješ, nepokradeš atd. Tomu opravdu nerozumím! Až na pár vyjímek - jak ukazuje mimo jiné i tento snímek - jde o ujetou nepřirozeně se chovající sebranku, které vyrazilo semeno na mozek, a které šlo ze všeho nejvíc o vlastní zisk. Proč by se každý nemohl chovat - nyní - jako slušný člověk, aniž by k tomu potřeboval nějakou církev? Já jsem pro zdravý rozum a především zdravé srdce. Zabloudí-li snad náhodou něčí zrak až na tyto mé řádky, pak doporučuji knižní trilogii "Kladivo a kříž", jedná se o alternativní historický román, kde autor velmi pohledně ukazuje, jak se změnila mentalita lidstva s příchodem křesťanství.