• Krátkometrážní

Mimo zákon (1986)

Trojice ztroskotanců se ocitne za mřížemi, z nichž pouze jeden je skutečný lump. Jenže tohle je Jarmusch, nezávislý guru, takže toho jediného, právem uvězněného, hraje výborný Roberto Benigni a díky tomu je to až nevěrohodně úžasné ..

Koleje osudu (2013)

Podle názvu jsem očekával spíše romatickou slaďárnu pro starší a pokročilé, jenže se z toho vyklubalo nemastné neslané vzpomínání na válečné útrapy kousek od slavného mostu přes řeku Kwai. Snad proto, že na tohle místo hrozně rád vzpomínám, nechal jsem se tím vláčkem nostalgického filmového vyprávění dokodrcat až do cíle (jejich) cesty bez úhony ..

Trabantem až na konec světa (2014)

Popravdě, v těchhle dnech bych nejraději šel na ten konec světa rád i pěšky, abych měl od všeho pokoj, ale nic není tak jednoduché, proto se musím spokojit s cestováním v dederónském Trabantu. A bohužel jen na plátně a ne v reálu, což je možná škoda, protože tohle dobrodružství, které po sešmikání nůžkami pana střihače vypadá jako úžasná klukovská zábava, by se mi neskutečně líbilo. Vlastně líbí, abych se vrátil zpět do své ponuré současnosti, takže pět hvězdiček ..

Pompeje (2014)

Seriálový svět si dal dostaveníčko v Pompejích, ale byla to rychlovka, Spartakus měl totiž sotva 24 hodin na to, aby tuhle hru o trůn vyhrál. A povedlo se, účes Kita Haringtona i přes nepřízeň Bohů (či osudu, páč si ani nevrznul) stále drží ..

Calvin Harris & Alesso ft. Hurts - Under Control (2013) (hudební videoklip)

U hudebních klipů se prostě nedá hodnotit podle toho jak je video báječně natočené a jak utkví v paměti, tohle je jednoduše hlavně v uších. A Theův hlas ve spojitosti s roztančeným Calvinem Harrisem mě jednoznačně baví ..

Marilyn Manson: Born Villain (2011) (hudební videoklip)

Shia má zjevně rád Jodorowského filmy, to je fajn, ale tím výčet plusů u tohohle hudebního mišmaše asi končí. I ta muzika už je bohužel k neposlouchání ..

Marilyn Manson - Arma-Goddamn-Motherfuckin-Geddon (2009) (hudební videoklip)

Tohle má někoho pobouřit či šokovat? Kam se sakra poděla ta extravagance a nadutost? Chápu, že čas nelze zastavit a tak i všichni z kapely nemládnou, ale že s nima bude ke stáru taková nuda jsem netušil ..

Marilyn Manson - Coma White (1999) (hudební videoklip)

Zjevně nejméně extravagantní video MM z pera režiséra klipu Smells Like Teen Spirit od Nirvany. Roli první dámy si tu zahrála jedna z Čarodějek Rose McGowan a obra zas Matthew McGrory známý třeba z Burtonovi Velké ryby ..

Marilyn Manson - The Beautiful People (1996) (hudební videoklip)

Tohle je cesta, která MM svědčila .. ačkoliv je z ní jasně patrný vliv producenta Trenta Reznora / NIN. Báječně slizké video plné krásných lidí. Kvůli takovýmhle klipům se bojím k zubaři : )