• Krátkometrážní

Vetřelec ³ (1992)

Po zhlédnutí speciální edice zvedám o jednu hvězdičku.

Matrix (1999)

Film, který mne přikoval k sedačce v kině. Doslova. Bylo to totiž moje první představení v kině s prostorovým zvukem. Filozofie se tu mísila s jednou obrovskou čistokrevnou akcí, uhrančivou kamerou a výborným bullet-timem, to všechno za řevu Marilyn Mansona a dalších říznejch songů. Keanu Reeves už se nálepky Nea asi nikdy nezbaví, obdobně tak ostatní herci. Stejně mám pocit, že nám v těch našich baterkách chtěli stroje udělat radost a spoustě z nás nechali popustit uzdu fantazii. Tak, a teď jim jdeme zase vyrábět energii.

Klub rváčů (1999)

Po zhlédnutí tohohle filmu provozuju sex zásadně v gumových rukavicích : )

Sunshine (2007)

Po dlouhé době inteligentnější sci-fi .. tedy, až na ten příliš nesmyslný hororový konec, jakoby okopírovaný z Horizontu události. Výtečný Cillian Murphy, parádní střih a triky (evidentně spolkly většinu z těch 50 milionů dolarů).

Mrtvý muž (1995)

Nikdo .. se mne neptejte, čím mne tenhle film uhranul. Outsiderem Williamem Blakem? Jeho dost potrhlým anti-indiánským společníkem Nobodym? Dost pošahaným lovcem odměn v podání Lance Henriksena? Spoustou růží z papíru, které to možná i zapříčinily? Vším! Přece jen neotřelý nápad Jima Jarmusche vyprávět western trochu jinak společně s výbornými kytarovými rify Neila Younga se neomrzí a já mohu být rád, že doba VHS je už pryč, protože kazetu s tímhle filmem jsem častým sledováním úplně ošoupal. Zlatá éra DVD, kdy si můžu opětovně vychutnat nášup fazolí od dosti zženštilého Iggyho Popa :)