Penelope (2006)

Milá pohádka se skvělým hereckým obsazením a mrchou matkou, která je horší, jak tisíc čarodějnic. Vše bylo kouzelné a mile přehrávané (reakce na Penelope, která byla roztomila i s divným nosánkem), což mělo posloužit odhalení vlastní sebeúcty a také pravé lásky. V prvním bodě byl účel splněn, Penelope se naučí mít ráda sebe samu a přitom odhalí i slabiny společnosti. Co se týče romance, přišlo mi, že láska je odsunuta trochu na druhou kolej a nebylo ji věnováno tolik pozornosti, aby působila dostatečně osudově.

Atlas mraků (2012)

Mediální kampaň mě spíš odradila, naštěstí ale existuje šuškanda a já díky ní měla možnost vidět netradiční film, plný citu a zajímavých příběhů. Kostými byly báječné a já se ochotně ztrácela v dalším a dalším příběhu. Závěrečné rozuzlení bylo skvělé, jen se nemůžu ubránit pocitu, že některé příběhy byly trochu navíc. Možná při druhém pohledu zjistím, jak důležité byly. Teď však jen žasnu, jak může tolik příběhů z tolika různých dob fungovat skvěle samostatně i propleteně. Wow.

Po přečtení spalte (2008)

Vůbec nevím, co jsem to sledovala. Pořád jsem si říkala, co z téhle šílenosti o nevěře bude, ale nedokázala jsem prostě odejít. Tak neuvěřitelné, až to bylo vlastně i zábavné, takovým zvláštním způsobem. Autora hudby jsem poznala okamžitě po pár tónech a to mě na tom těšilo nejvíce. A pointa? Co jsou schopny některé ženy vyvolat pro krásu a vlastní potřeby, nad tím zůstává rozum stát. A praktiky CIA? Zábavné. "Prostě ho posaďte na další letadlo."

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Proč korejská romantika znamená ... budu půl filmu nekontrolovatelně brečet. Neřekla bych, že se chlapec změnil náhle. Celý film je plný náznaků, že má dobré srdce jen špatnou společnost a vše skvěle funguje. Vše není jen obyčejná romance, linka s matkou i se společnou minulostí je příjemným zpestřením. Poznávání spolužáků a první okušení manuální práce je také povedené. Jen bych pro jednou chtěla brečet radostí či jen chvilku, ale 35 minut v slzách, to už je vážně moc. Ale kdo tohle dokáže ? Je to snad specialita korejských flmů a vždy to na mě zabere.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Tak slibný začátek a tak utahaný a podivný konec, ale přesto zábavná a neotřelá romantika, kdy je prostě krásné věřit, že existují i chlapi, co dělají velká gesta upřímně, pro vás, z bezelstné lásky. Je to tak idealizované a tak naivní, až si to musíte zamilovat.

Půlnoc v Paříži (2011)

Občas něco musíte skutečně zažít, abyste byli spokojeni s tím, co máte, nebo našli směr k tomu, kde budete spokojenější. Zprvu nudná klasika o páru, který je spolu jen ze setrvačnosti a možná i z vypočítavosti. Vše se ale změní v poetické výlety, v učarování nejen dobou, městem, ale i objevováním pocitů, které jste někde hluboko pohřbili. Škoda, že takový pocit nadhledu v jiné době, v jiném městě s jinými lidmi není možný pro každého. Z výletů do minulosti šlo možná vyždímat víc, ale jinak kouzelné, i když ne úplně omračující.

Správci osudu (2011)

Kupodivu to nebylo tolik sci-fi spíš miloučká romantika mezi 3-4 hvězdičkami. Prospělo by rychlejší tempo a větší chemie mezi ústřední dvojicí, ale jinak příjemné pokoukání.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Brrr. Krvavé, drastické a šílené. Hledání loopera staršího pomocí loopera mladšího je nejnechutnější věc, co jsem kdy viděla. Jinak přestřelky a efekty pěkné, velmi realistické. Nápad s vytvořením jiného světa, kde mají někteří lidé trochu nadschopnosti bylo zajímavé. Škoda, že už první vysvětlení smyslu looperů je tak chatrné (je fakt nepravděpodobné, že v budoucnosti identifikují člověka spáleného na prach a rozmetaného kdo ví kde). A že někdo, kdo touží s manželkou po potomkovi, bez dalšího vyšetřování a hledání důkazů bez mrknutí vraždí děti? Vážně? Prostě tolik nechutných a nelogických věcí, proložených poznáváním dítěte a jeho matky na odlehlé farmě. Měla jsem milionkrát chuť to vypnout. Ale musím tomu přiznat tu realističnost ve vykreslení některých scén, nápaditost a zajímavý závěr. A také skvělé vykreslení všech charakterů. 60%

Prázdniny (2006)

Na poprvé průměrná komedie. Časem jsem možná dozrála já nebo film, ale já jsem očarovaná. Milé, místy vtipné, romantické a tak konejšivé. Nevím, čím to je, ale atmosféra mi sedla až napodruhé a já si každé domácí promítání užívám.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Musím to vidět ještě jednou, ptž napoprvé jen lepší fantasy film. Nuda i neskutečná zábava, smích i slzy. Hlavní mínus je hudba. K novému putování patří nová znělka. Jinak Hobit přinesl nové báječné hrdiny a pár opravdu povedených scén. Wow.