Chceš mě, chci tě (2009)

Zpočátku jsem se několikrát opravdu příjemně pobavil, avšak tragicky "ulepený" americký konec můj dojem na film naprosto pokazil. Přesto se při hodnocení snažím opomenout posledních dvacet minut. Tudíž 4/5, i když s koncem by to bylo sotva za 3.

Než si pro nás přijde (2007)

Dvojce Freeman, Nicholson snad ani nemůže hrát v něčem špatném. Tento snímek je toho důkazem, neboť jejich herecké kreace v tomto filmu byly naprosto vynikající. I přes velmi jednoduchou dějovou linii jsem se při sledování nenudil. Legraci střídal smutek a děj pomalu směřoval k typicky americkému konci, který se ovšem k mé radosti nekonal.

Sherlock Holmes (2009)

Velice netradiční zpracování, avšak nemohu říci, že by mě to nějak pohoršilo. Ba naopak, vidět slavného detektiva v ringu nebo při šermu byla příjemná změna.

Strážci - Watchmen (2009)

Další z filmů o superhrdinech, který kopíruje starší komiks. Musím uznat, že snímek je dobře propracovaný, a i přes svou délku poutavý. Hodnotu celého filmu enormně vylepšila hudba, která byla famózní. Celý snímek ale poněkud pokazila všemohoucnost "pana modrého", který dokázal doopravdy vše, což bylo přehnané. Přesto pro mě bylo shlédnutí tohoto filmu působivým zážitekem.

Hurikán v ringu (1999)

Silný příběh s vynikajícím Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Sportovní dramata podle skutečných událostí jsou sice vždycky tak nějak podobné, nicméně pokaždé je v nich něco nového. Tak to bylo i v tomto filmu, který ve mně probudil touhu stát se boxerem, stejně tak, jako kdysi Rocky.