A Cinderella Christmas (2016) (TV film)

Nesympatický "princ", nosatá Popoluška a hlúpy dej. Vianočná zlátanina, ktorá tak maximálne vyplní čas pred sviatočnou večerou.

Padesát odstínů svobody (2018)

Tak, konečne sa tento romantický fetiš príbeh dočkal svojho veľkého finále. Jedná sa však o jednoznačne najslabší diel. Aj keď som nikdy knižnú predlohu nečítal, film neponúkol žiadne prekvapenie. Zápletka, ak to tak môžem nazvať, priehľadná a hlúpa, tak ako aj detektívne zručnosti Dakoty Johnson, či umelecký prednes Jamieho Dornana. Dialógy, tak ako aj v prvých dvoch častiach, stoja za starú ,,Bellu" (narážka na Twilight) a rýchle ukončenie trilógie, asi behom 5 minút, len potvrdzuje, že scenárista nedokázal z predlohy vyždímať ani o kvapku naviac. Hodina a pol prázdnych rečí a nezmyselných manželských klamstiev a skrývačiek. Dokonca aj erotiky bolo v tomto filme až primálo (1 krátka scéna z Červenej miestnosti). Ale pravdu povediac, nečakal som ani o trochu viac.

Tajemství Vánoc (2016) (TV film)

Klasická tuctová vianočná lovestory, kde minútu po začiatku viete, ako sa film skončí. Ale aj tak, predsa sú sviatky a takéto filmy vždy dokážu zabaviť, pretože posledné roky v telke nič lepšie nedávajú. Sympatický herci, hlupučký pribeh, ale svoju úlohu film splnil.

Přicházejí v noci (2017)

Film pomerne rýchlo naberá tempo, no po pol hodinke sa ocitá v stereotypnosti a divák iba dúfa, čo sa bude diať ďalej. Na moje sklamanie, nedialo sa takmer nič. Hororový aspekt sa tu síce nájde, ale skorej by som film popísal ako drámu či thriller, podobne ako 10 Cloverfield Line. Veľký plus je skvelý herecký výkon Joela Edgertona, ktorý hodnotenie vytiahol aspoň na priemer.

Wonder Woman (2017)

Na základe recenzií som bol naladený na plnokrvnú superherovskú akciu, no po zhliadnutí som bol mierne sklamaný. Príbeh je pomerne chaotický, nesedí prelínanie Wonder sveta a obdobia 1. svetovej vojny. Postava Aresa bola smiešna, aj napriek talentovanému hercovi. Gal Gadot zahrala Wonder Woman síce dobre, ale Chris Pine bol až príliš sladký. Film pomerne často kopíroval prvý diel Kapitána Ameriku (MARVEL musel šalieť) a hodnotenie tak nakoniec skončilo na hodne slabých 4 hviezdičkách. Tu sa však naskytá ideálna šanca pre DC napraviť si reputáciu v chystanom Justice League.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Druhý diel Strážcov narazil na jeden zásadný problém. Tým je zelené plátno. Prakticky celý film preto pôsobí ako počítačová hra a nedáva sa tu priestor na výraznejšie herecké výkony. Oproti prvému a originálnemu dielu, v tomto prípade však Strážcovia utrpeli aj tým, že James Gunn sa zo scifi snažil spraviť rodinný film. Vzťah otec - syn či sesterská rivalita by nemali byť hlavnou myšlienkou trháku jarnej filmovej sezóny. Aj keď narážky a gagy sú trefné tak ako v prvej časti a skvelý Awesome Mix vol.2 opäť zaraďujem medzi najlepšie soundtracky, dej je viacmenej prázdny a nedopĺňa diery v Marvel universe. Dokonca ani Groot tu nie je to čo kedysi. 4 hviezdičky sú možno trochu nadhodnotené, ale nakoniec predsa len, aj vďaka cameo roliam či Stallonemu a veľkému ohňostroju.

Emoji ve filmu (2017)

Na to, že som pred tým, ako som na film šiel do kina, čítal samé zlé recenzie, bol som milo prekvapený. Nejedná sa o nič prevratné ani originálne, ale pár vtipných scén sa určite dalo nájsť. Aj keď je tento animák skorej pre deti, veľa narážok určite nemôžu pochopiť. Ale je to farebné, hýbe sa to, tancuje to, takže prečo nie.

Dunkerk (2017)

Aj napriek tomu, že sa jedná o majstra Nolana a o 2. svetovú vojnu, Dunkirk bol pre mňa najväčším letným sklamaním. Film na mňa pôsobil prázdno. Na to že sa jedná o pomerne krátky film, až príliš často sa nič nedialo a atmosféru v tom prípade ako tak zachránila iba hudba od Zimmera. To ale nestačí na to, aby som bol spokojný. Herecké výkony tiež neboli na dostatočnej úrovni a dialógy (hoci ich bolo iba zopár) ako z encyklopédie hereckej školy z roku 1985. Samozrejme že pre oko diváka sa vždy musia dejiny upraviť, ale koncept 3 časových línií, z ktorých jedna je z hľadiska vývoju filmu úplne zbytočná a žiadne z línií sa vôbec navzájom nijako nedopĺňajú v tomto prípade Nolanovi vôbec nevyšiel. Vizuálne film pôsobí vážne dobre, až na pár zle zostrihaných chaotických scén, ale inak to je asi tak všetko na čo sa dalo pozerať.

Experiment Belko (2016)

Béčkoví herci zo seriálov a filmov z minulého tisícročia v béčkovom filme, ktorý sa snaží kopírovať SAW. Ani scenár od Gunna či hudba od Batesa v tomto prípade nepomohli vytiahnuť kvalitu tohto predvídateľného filmu, ktorého koniec sa až priveľmi podobal na Labyrint. Ani atmosféra, ani herecké výkony a žiadny zvrat sa nekonal, takže k tomu nasvedčuje aj moje hodnotenie.

Přežila jsem peklo (2008) (TV film)

Už na prvý pohľad je zjavné, že sa jedná o nemecký low costový film so scenárom zbúchaným na kolene za 5 minút. Originál zo 70tych rokov som nevidel, takže porovnávať nemôžem, ale tento skvost vážne bola nelogická zmeska náhodných hereckých výkonov. Od odpadu ho delí iba.... Asi iba moja momentálna dobrá nálada.