• Thriller

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Nepřestanu se smát u jediné minuty filmu a celkově humoru Willa Ferrella. Nepochopil jsem hodnocení komedií, které oceňuje vysoce pouze drama-komedie, ale nějak nerozumí tomu, že komedie může být zaměřena jen na humor a nikoliv na epické dílo, což tento film není. Je to lavina smíchu a nic rozum nedávajících sekvencí. Ideál na sobotní depresi. Plus Brick dostal víc prostoru oproti jedničce, a to vůbec nebylo na škodu.

Žena v kleci (2013)

Chronologicky naopak. První díl temné noir severské detektivní série Oddělení Q jsem viděl jako poslední (zatím), ale nevadí. Díly na sebe naštěstí nikterak moc nenavazují. Thriller, co má šťávu, napětí a správnou atmosféru detektivek staré školy.

12 let v řetězech (2013)

To je ten typ filmu, kde bloumáte v mučení (fyzickém/psychickém) určité části lidí (čti černí) jinou despotickou částí lidí (rozuměj bílí). Tolik k epické stránce. Způsob podání je věrohodný, realisticky dobový, akce, tedy mučení, je různorodá a tím drží divákovu pozornost. Brad Pitt strávil před kamerou asi 187 vteřin celkem, což mě mrzí, protože jsem to shlédl kvůli němu.

2 zbraně (2013)

Já se bavil. Byl to výbuch. Byl to rozruch, vzruch, kulky vířily vzduch atd. Film má opravdu náboj. Neustálá akce střídá ta lehkovážnost komedie a ty ačňácký dialogy, co mají říz? Prostě klasa. Samozřejmě, že pokulhává dějová linie s klasickými rolemi záporáků, ultra pokřivených záporáku a klaďasů... Za mě to rozhodně bylo vykompenzováno Wahlbergem.

47 róninů (2013)

Atmosféra Japonska ve filmu zcela chyběla, naprosté nepochopení filosofie, zcela nedostačující zpracování mluvy, úsměvy paní Asano, úsměv v těchto zemí znamená zcela něco jiného. Je to americká slátanina. A plusy: Keanovo charisma duší filmu, hezky vyladěné prostředí, docela dobrá choreografie soubojů, není to krvák..

Argo (2012)

Milí thriller s atmosférou politicky vypjatých sedmdesátých let. I největší šílenost, když se podá sebevědomě, může vyjít. Když opomenu fakt, že riskovali jejich životy, protože i ti, co byli zadrženi, nakonec byli propuštěni na svobodu, tak je to silný příběh plný odhodlanosti ukazující, že Affleck není jen dobrý herec, ale i režisér.

Atlas mraků (2012)

Šest rozečtených příběhů se slepenými a vzájemně propletenými stránkami v povídkové knize, možná místy i sbírce poezie, prolnuto opravdu lahodným soundtrackem s těžkým backgroundem kvalitních herců. Neuvěřitelné zauzlené drama s mysteriozní precizností dotažených nekonců. SourozenciWachowští tančí s divákem od tanga až po ploužák. Já tyhle jejich tance miluji. Nedosahuje to kvality Matrixu, ale rozhodně očekávejte okouzlení.

Avengers (2012)

Vzít každého super řízka z Marvelu se svým charismatickým charakterem a narvat ho do jednoho týmu, to je jako stvořit ocelovou pěst o šesti kloubech, která má spád a řítí se rolling stone rychlostí ze skály s cílem sejmout všechno, co chce zničit lidstvo, a to ve 143 minutách. Sáva všem... Díky. Mirek

Bahno z Mississippi (2012)

Příběhy se opakují, vzorce lásky a mužů činů, problémy se řeší špatně a vznikají další problémy. Epický film se skvělou Texaskou atmosférou. Láska a pomsta. Film, kde není vítězů, jenom těch, co se usmívají poslední a nejlépe.

Bourneův odkaz (2012)

Myslím, že z Bournova odkazu zůstalo JamesBondování. Absolutně neuchopeno ve skvěle pokračující linii. Přemýšlím, jestli mě vytáčel víc Hawkeye, nebo ta parodie na Bourna. Kvalitní akční film, ale brát jméno Bournovo nadarmo je hřích.