Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Niekedy sa robili hry podla filmov, teraz sa tocia filmy, aby sa z nich dali spravit hry. Uz podla nazvu je to jasna somarina. Lenze ono to nie je cierna komedia, kde este podobany Lincoln chlasta, suka a ako hobby nahana po nociach upirov. Ono je to rodinno-politicky "zivotopis so socialnym poddtextom, kde uvidime zostarnuteho Abrahama nariekat nad tazkostami zivota a stresom z prezidentovania. WTF!! Mixovanie zanrov je momentalne in, ale opytaj me sa radsej: "a komu tim prospejete?"

Absurdistán (2006)

Zijem na ostrove s nazvom Great a zda sa mi, ze ta vzdialena buducnost je mozno niekde hned za dverami. Inak film bol obcas vtipny, obcas menej. Herci mi nesadli, okrem prezidenta USA Terry Crews. Slusny priemer.

Adam a Paul (2004)

Trainspotting v realu alebo ako sa Laurer a hardy fetakmi stali. Par gagov, trochu skecov - absolutne nevtipnych. A najtrapnejsia bola scena o imigrantoch a hlupych irlancikoch. Adept na cenu stereotyp roka. Ale potom je tu druha rovina zobrazujuca bezutesnost a bezcielnost zivota s drogou. A ta je tak zivo depresivna ako len zivot na ulici moze byt. Cele to vrcholi v zavere typu Knockin' on Heaven's Door. Smutne.

Agent bez minulosti (2002)

Knihu som cital a film som videl uz niekolko krat. A stale to hltam ako vodu po piatkovej noci. Nie je to jeden z tych "velkych" co vas po titulkoch prikova na sedacku na dalsich dobrych 10 minut. Ale skuskou casu presiel na vybornu a dokaze bavit stale znova a znova dokola. A to uz stoji za zmenu na plne hodnotenie.

Agenti nula nula (2004)

Tento film je tak dementny, ze sa na nom urcite par krat zasmejete a ked k tomu priratam dementny cesky dabing tak to na 2 hviezdy nebude.......by nebolo keby tam nepobehovala horda zenskych v nohavickach:)

Akta X (1993) (seriál)

Je mi jasne, ze keby som to pozeral teraz tak tych 5 hviezd to nedostane. Tiez mi je jasne, ze s pribudajucimi seriami klesala postupne uroven. Koho to zaujma. Ja som to miloval. A tiez milujem jednu xfiles vyberovku a miluju a maluju a miluju a mal...

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Ja som bol az do konca spokojny. Do konca, ktory ma presvedcil, ze film je o pare ludi, ktori prezili tazke chvile a nie su si isti ako a ci vobec pokracovat vo vztahu. A hlavne Scully hlada cely film novu samu seba ako aj odpovede na dolezite otazky (viera, profesia, vztah). To znamena, ze Akty X ako aj Mulder boli az na druhej kolaji. Co znamena, ze ja uz neverim. Neverim, ze sa Akty este vratia. Nasleduje velke nostalgicke smrk a spomienka na casy davne pubertacke.

Aleluja (2014)

Pribeh a charakteri, ktore ste este nevideli. Reziser a jeho slabost pre starsie damy. Laska ma mnoho podob. Tato je ta francuzka. A ak sa Vam to co i len vzdialene pacilo, alebo sa vam to zda zaujmave a vzbudzuje to vo vas zvedavot tak Vam zo srdca doporucujem tohoto amora

Amazing Spider-Man (2012)

Definitivne to nie je komix pre dospelych. Spociatku sa to aj tvari sofistikovane a mierne temno, ale pride prvy skolsky den a je jasne, ze najviac poteseni budu hajskulisti. A este twajlajtaci a ti-co-sa-vzdy-hraju-hladni". Najviac sa mi paci obrovska empaticnost postav. Po premene nasho spajdika sa do nho okamzite zamiluje miesnta frndzica, hoci den pred tym ani nevedela jeho meno. A lokalny sikanista sa na pockanie premeni na citliveho best kamosa. Uprimne priznam, ze obcas to bolo dost vtipne (hlavne scena v kniznici) a ta frndzica je naozaj je naoko prijemna, ale celkovo z toho nic viac ako priemer nevyliezlo.

American Mary (2012)

Exploitation film pre zaciatocnikov. Fajn zaciatok, dobry koniec, avsak medzi tym chyba nieco extra. Vzhladom na temu, mozno viac gore. Vzhladom na zaner, mozno viac sexu. Ale aj tak som sa bavil.