Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

I´ve got good news and bad news. The good news is we´ll be landing immmediately. The bad news is we are crash landing. Bez tucniakov by to bola podpriemerna nuda. Skoda, ze ostatne zvery im nedokazu sekundovat a na ako-taky priemer to vytahuje uz len babka karatistka.

Big Lebowski (1998)

Lets go bowl a nech pri tom hra Creedance

District 9 (2009)

Masakeeer!!!!:))) koncepcne som nic take este nevidel. Rychle, dynamicke, akcia v takmer kazdom filmovom policku. V strede to trosku spomali a zacne nudit ale inak....Masakeeer:))...3/4 filmu mi boli uplne vsetky postavy vrcholne nesympaticke a tak mi bolo vrchovate jedno co sa s nimi stane. To cely koncept "dokumentarneho filmu" posuva na vyssiu uroven ako ostatne pokusy v podobnom style. Zaverecny hrdinsky patos mi ale vobec nevadil. Naopak. Premena uradnickeho debilka na vrazdiace monstrum bola lahko uveritelna. Proste Masakeer:))

Malá Miss Sunshine (2006)

Zacinam mat svoj zoznam filmov, ktore chcem vidiet naozaj rad. On je uz totiz celkom dlhy a tak kym sa k nejakemu filmu dostanem tak len letmo tusim o com by asi mal byt. Tak to bolo aj s Little Miss Sunshine. Pamatal som si len, ze kamos mi raz povedal, ze je to celkom dobre. Ok tak sa na to pozrime. Rodinka tvorena naozaj podivnymi charaktermi, medzi ktorymi jednoznacne dedulo - fetak vitazi. Ono to vyzera na road movie. Oukej tie ja predsa rad....az doteraz to bolo to kamaratove "dobre". Dobrych 10 minut. Rozhadana rodinka ide na vylet a na konci cesty by mohli vystupovat v reklame na maslove ranajky. Mega klise. Clen rodiny umrie a to zblizi ostatnych. Fuuu..to som este nevidel. A je tam aj blby policajt:))))))))Nemyslim si, ze by som nebol naladeny, len som sa nudil a jediny kto bol aspon trosku vtipny umrel:))) to sa nerobi. Cakal som aspon na zaverecny tanec, ale zyvanie sa uz nedalo zastavit.

Ostrov (2006)

Ak uprimne lutujete svoje hriechy je jedno, na ktoreho Boha sa obratite. Ak uprimne verite je jedno, ktorym smerom ste otoceny ked sa modlite. Ak pri modlitbe spievate je jedno ci v kostole alebo niekde v samote uprostred vyprahleho ostrova. Viera vychadzajuca zo srdca je ta "prava" viera a nezalezi na tom ci sa spravate v sulade s miestnymi spolocenskymi normami. Film o cloveku, ktory zhresil a lutoval. Film o cloveku o cloveku, krory sa obratil na Boha a ten mu dal dar vidiet veci, ktore ini nevidia. Pozehnanie? Skor skuska. Odpustenie si musime kazdy zasluzit svojimi cinmi. P.S.: to 4daPeace: ak netusis kde sa na ostrove nabralo uhlie tak skus najprv dokoncit zakladku pred tym ako si pustis film alebo navstiv neurologa pretoze sa zda, ze tvoje oci a mozog adekvatne nespolupracuju.

Fantasm (1976)

Nepovedal, by som ze je to komedia. Dokonca ani eroticka komedia. Smiesny bol akurat pan, ktory nas tymto suborom erotickych poviedok sprevadzal. Zeny su tu prirodzene krasne (ziadne umele blondsky) a dusno je ovela vacsie nez v sucasnych softcore filmoch. Idealne ak hladate nieco mierne "lechtive" na vecer s priatelkou, ktora si tam urcite najde tu svoju fantaziu. Alebo mozno dobra inspiracia pre "role playing games". Vsetko samozrejme s podmienkou, ze vam nevadi pohlad na "trosku hustejsi porast":))

Vyjednavač (1998)

Ako je mozne, ze som o tomto kusku doteraz nepocul/nevidel? Po akcnej sracke som dostal akcny dezert s dvoma ceresnickami. Dvaja pani tu predvadzaju skvelu hru kto z koho pod taktovkou rejza, ktory proste "umi". Triler z obdobia kedy este chapali, ze akcnost sa nerovna poctu explicitne odstrelenych noh a komiksovo drsnych ksichtov.

Kat: Válečná zóna (2008)

Cele to je take...divne necharizmaticke. Sceny su akcne, ale co na tom, ked Punisher tam vyzera castejsie ako tatko v depresii nez chladnokrvny zaijak. Brutalne zabery smrti na vsetky mozne sposoby su naozaj jedinecne, ale co na tom, ked "zloduchovia" vyzeraju ako banda raperov z Petrzalky, japoncov z rakosnickeho shopu a skinheadov od nas z dediny. Policajti su banda retardov, ze pri nich aj Pista Derrick so svojim vernym psikom Harry Kleinom vyzeraju ako laureati nobelovych cien. Ked som po 3 hodinach pozerania filmu zistil, ze ubehla len hodinka...no proste soudruzi z Hollywoodu urobili niekde chybu:)

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Ide len o to, ze smrt je velmi neprijemna forma zivota.....neklasicky nemecky film s klasickymi nemeckymi hercami. Film s jednym z najsilnejsich koncov. Stretneme sa pri mori. Tequilu beriem ja. In heaven, its all they talk about. The Ocean and the sunset. How fucking wonderful it is to watch that big ball of fire melt into the ocean. Only light that is left, like a candle, is only inside....

Taking Off (1971)

Did we find her?...tak minimalne Forman ju nasiel. Film o tom, ze ak by nasi rodicia zili v dobe svojich deti, tak by robili presne to iste ak nie ovela horsie. Predsa len, jablko nepada daleko od stromu a ten strom ma silne korene:)) Tak koniec pokryteckemu kritizovaniu, radsej si sadnite a Milosko vas nauci fajcit travu. Jo a je tam aj super sexy dlhooooonohy balik energie menom Tina Turner. Tvar som nespoznal, ale za tie nohy by som si nechal odrezat lave..ruku:))