Agora (2009)

Naprosto úžasný film. Co dodat? Snad jen že: Svět je zvláštní místo pro život".

Daktari (1966) (seriál)

Na tomhle seriálu jsem vyrostla a díky němu jsem se chtěla stát ošetřovatelkou zvířat v Africe. Asi největší událost mého velmi útlého dětství. Perfektní hudba.

Čtyři z tanku a pes (1966) (seriál)

Milá vzpomínka na dětství, tehdy bylo všechno jinak, byla jsem malá a co mi řekli, tomu jsem věřila. Když jsme si s klukama hráli na vojáky (hodně oblíbená hra), každej chtěl bejt Janek, na mě vyzbyla Marusja. O tom úžasným psovi ani nemluvím. Teď v dospělosti už bych asi nenašla sílu se na to znova podívat a zřejmě by mě to hodně zklamalo, ale tenkrát...

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Naprostá paráda, Terence Stamp byl přímo démonicky přitažlivej a Hugo Weaving zas neskutečně dojemnej. Podivná partička v podivným autobusu. Přestože "suché" hlášky pronášené Terencem byly senzační, tak v celkovém kontextu mi příběh vyzněl spíše jako "smutnej" a rozhodně jsem nejuchala. A právě proto - nádhera!

Ten, kdo mě hlídá (1987)

Hlavní padouch je nejsympatičtější postavou celého tohoto otřesného snímku. Sorry, ale já opravdu nesnáším 80. léta. 20. století.

Jana Eyreová (1983) (seriál)

Nejlepší zpracování Jany Eyrové, co jsem kdy viděla. Timoty Dalton byl přesně mým představám odpovídající pan Rochester a Zelah Clarke coby Jana rovněž.

Samotáři (2000)

Nejvtipnější a nejmilejší polistopadový film.

Zvláštní dny (1995)

Velmi zvláštní film, temná atmosféra podtrhující vyprázdněnost lidsta jako celku, pouliční nepokoje a bojůvky s přicházejícím koncem tisíciletí. Úžasný Ralph Fiennes. Něco málo mi tam však chybělo.

Bitch Slap (2009)

Překvapil mě úvodní citát Josepha Conrada - seděl by spíše k jinému typu filmu, ale chápu to jako nadsázku, takže OK. Já měla, bohužel (musím to tak napsat), oproti mužskému publiku problém s tím, že se mi ty prsaté, prdelaté ženy nelíbily... hm... a tím to bylo zabitý. Chápu, že si tam každý mohl přijít na své - což bych nakonec mohla být i já - jenom to mělo ten drobnej kaz na kráse. Asi hledím i jinam než na prsa a zadek - jsem prostě blbá. Asi po půl hodině mě to začalo nudit a ty opakovačky kozou a prdelí mě přestaly bavit. Jaká škoda, že nejsem muž - nejen kvůli tomuhle filmu samozřejmě. Lesbická scéna byla dost odbytá, tu taky mohli promakat víc, ach jo.

Sekretářka (2002)

To je tedy otázka - co to je, být submisivní? Nádherná dvojice.