Loosies (2011)

V pohode jednohúbková oddychovka, ktorá vyplní večer pred tým než idete spať. Je to ten typ filmu nad ktorým nepremýšľate keď skončí, za nejakú dobu na neho zabudnete no zároveň ten film dokázal daný večer schopne vyplniť a nenudil.

Raubíř Ralf (2012)

Veľmi originálna, vtipná a milá rozprávka.Obsahuje veľa nostalgických odkazov pri ktorých vám poskočí srdiečko a budete sa cítiť ako malé dieťa, navyše vynikajúce spracovanie plné humoru a parádny soundtrack zaradilo túto rozprávku medzi moje najobľúbenejšie a je jednoznačne jedna z najlepších aké som videl a to nielen čo sa týka roku 2012. Tento snímok ma veľmi potešil a určite si ho pozriem ešte viac krát.

Velký Gatsby (2013)

Môže obsahovať spoilery. /// Od momentu kedy Veľký Gatsby, legenda ktorú nikto nevidel a nikto nevie kto to vlastne je odhalí svoju tvár a vy už viete ako vyzerá a teraz čakáte na to veľké odhalenie...tak od tohto momentu film trochu spomalil tempo, ubral na tajomnosti a začal som znova dýchať. Film ale aj napriek tomu dokázal z toho vynikajúco vykľučkovať a druhá slabšia polovica filmu mi môj zážitok z tej prvej polovice či už to bola rýchlosť a temperament deja, super hudba, kulisy a kostýmy nepokazila. 2 a pol hodiny mi ušli veľmi rýchlo a rád si tento vizuálno-hudobný orgazmus pozriem znova.

Londýnský gangster (2010)

Dlho som premyslal ci 3 alebo 4* ,solidne herecke obsadenie, dej putavy ani chvilu som sa nenudil a velmi sa mi pacilo ako aj ty na pohlad "nedotknutelny" su len z masa a kosti. Pre mna velmi zaujimavy koniec SPOILER: nekonciaci sa happy endom jupii konecne KONIEC SPOILERU .Takze mame tu vsetky tieto plusy, no mam z toho filmu ako celku neskôr pocit ze mi nieco uniklo a ze niekedy tie dialogy boli na styl ,,dajme tam nejaky husty monolog ktory nebude mat zmysel". V niektorich filmoch to perfektne funguje no tu to bohuzial trochu pokulhava a ked vezmem v potaz ze o mesiac na ten film zabudnem ostavaju tie 3*. Doporucujem ale ako vecernu oddychovku ktora vas urcite nebude nudit.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Podobna situacia ako pri filmoch Legion a Priest, podpriemerne hodnotenie no ja som sa bavil. Uprimne, viem si tento film predstavit natoceny realne na 49% s neuveritelnym poctom trapnych neodpustitelnych klise, vazne uz by mi tam chybala len nejaka "sexi lovkyna upirov" a siel by cely film do kytek, ale! V tomto filme vsetko krasne fungovalo, efekty nech boli akekolvek boli efektne, dej putavy a bojove sceny neboli vobec tak spatne. Od nazvu tohto filmu pri takomto hodnoteny bolo jedine na co som nebol psychycky pripraveny to, ze ten film ma bude bavit a bude sa dat pozerat. Zdviham hodnotenie na 4* .

Kříž cti (2012)

Vynikajuci napad, krasna myslienka no pre mna osobne nie moc putavo natocene. Hodnotim asi 3 a pol * ,mozno neskor svoje hodnotenie prehodnotim na tie 4.

Nezastavitelný (2010)

Napatie vo filme mi az vzalo dych a modlil som sa nech uz ten vlak zastavi a ja sa budem moct zhlboka nadychnut.

Atlas mraků (2012)

Velmi kvalitny film s uzastnym prevedenim. Videne 2x a ani po druhy raz sa moj zazitok nezmenil, prave naopak este viac som sa utvrdil v kvalite tohoto filmu. Neustaly tok informacii, myslienok a meniacich sa scen vam nedovoli sa co i len na chvilu nudit. Tento film je adeptom do mojej desiatky najoblubenejsich filmov.

Temná strana čokolády (2010)

Dokument ktory otvori oci, poukaze a upozorni. Smutne ale na tom je ze sa asi nic nezmeni, alebo nevieme o tom ze by sa nieco na tej situacii zmenilo. Ludia si to pozru, zamyslia sa a idu dalej. Pokial ale spolocnosti ako Nestle nebudu mat spolocensku zodpovednost rozvinutu na takej urovni, aby ich vyjadrenia neostali len pri vyhovorkach ako ze na tie plantaze nemaju dosah a o prace deti nikdy nepoculi, sa s tym asi ani nic nespravi. A mozno sa v tom lepsom pripade mylim a prave sa kona zatah na nejakej plantazi, who knows.

Velký třesk (2010)

Film ktory nenudil (urcite aspom mna), mam velmi rad rozpravania presne ako sa to deje v tomto filme a pomale odkryvania deja zahalene akoby filtrom tajomstva, temna a stylovosti! (pri urcitych scenach som mal pocit ako pri Sin City aj ked samozrejme nemozno to porovnavat). Banderas ma naozaj milo prekvapil a doslova mi tam pasoval. "SPOILER" koniec ako z filmu 2012 trochu pokazil dojem ale ok berem to, film sa dostal tam kde to od zaciatku smeroval a neposobilo to az tak ako päst na oko "KONIEC SPOILERA" . Film by som hodnotil nerozhodne medzi 3/4 no vzhladom k nizsiemu celkovemu hodnoteniu sa priklanam k 4*. Opat sa mi raz potvrdilo ze film s 50% o ktory by som inak ani nezakopol ale poviem si ze vyzera to zaujimavo risknem to, nieje nakoniec az tak zly.