Nyck

The One Who Knocks

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 19.5.2018  14:42
    Deadpool 2 (2018)

Průser to není, ani trochu. Líbí se mi, že si tvůrci stále dokážou dělat legraci ze sebe i z ostatních filmových sérií, ale když to na sebe jen tak nasekáte, nedáte tomu řád a o klíčových postavách se nic nedozvíte, tak z toho vznikne děsně zábavná, rychle utíkající akce, na kterou si druhý den nevzpomenete. Na jedničku to prostě nemá. 75 %

• 31.3.2018  14:30

Sluší se na úvod poznamenat, že od uvedení traileru jsem měl jasno v tom, že do kina na RPO nepůjdu. Působilo to na mě překombinovaně, kýčovitě, příliš na efekt. Ještě před pár dny zůstával můj názor neměnný. Pak jsem zahlédl pár recenzí, ohlasů, znovu se podíval na novější trailer, a hle. Jinak sestavená a mně sympatičtější upoutávka mě nahlodala. Ten a tamten říkají, že je to super, točil to Spielberg, obsazení vypadá dobře... No jasně, skončil jsem v kině. Oproti prapůvodním představám rozhodně nemůžu mluvit o zklamání, pěkně se na to dívá, a byť bych si uměl představit o 20 minut kratší verzi, nenudil jsem se. Spielbergovi poklona, že natočil v krátkém sledu dva snímky, které jsou si podobné asi jako čokoláda a salám. Oboje se dá sníst, že jo, ale tím jakákoliv podobnost končí. Pro zachycení všech odkazů, symbolů a narážek bude třeba vidět film ještě minimálně jednou. Ready?

• 17.3.2018  21:33
    Ten kluk (2007)

Silné téma a ponurý příběh s vychytaným obsazením sráží jedna drobnost - chvílemi je to prostě nuda.

• 4.3.2018  16:32

Zhruba 40 minut to šlo, jak jsem si představoval. Pak jsem ale nestačil zírat, co scénárista s předlohou provedl. Knihu jsem totiž četl, a tak dosud nechápu, proč byla linka s Marblem, tedy Jeremym Ironsem, odsunuta do pozadí. Původně je to totiž klíčová postava, kolem které se děj postupem času točí stále více, sbližuje i ostatní postavy, a tady je přitom sotva v pár scénách. Diváky neznalé předlohy do jisté míry lituji, protože několik věcí je tedy muselo zmást. Pominu, že filmaři vypustili Helsinky, Athény, vymazali vnitroagenturní spory Rusů, neodpustím jim však zkrácení fáze, kdy se Nate a Dominika sbližují a testují se. Tady je bum, prásk, hotovo. Na druhou stranu jsou ve filmu scény, které se drží takřka doslovně knihy, o to víc pak zaráží výše popsané výtky. Jinak je to velmi slušný špionážní thriller, s dobrým obsazením a uspěchaným koncem, plynoucím ze zkreslení předlohy.

• 3.3.2018  13:33
    Uteč (2017)

Mrazivě znepokojující, až sugestivní atmosféra, která vás naplno vcucne do děje a vyplivne až po 103 minutách. Jak hororové náměty příliš nevyhledávám, tak v tomhle případě jsem rozhodně zvolil dobře a Get Out si naprosto zaslouží chválu, která se na něj ze všech stran valí už od jeho uvedení. Zajímalo by mě, jak by byl film přijatý s alternativním závěrem. Osobně mi více sednul ten v základní verzi.

• 25.2.2018  21:34

Filmy z podobného prostředí příliš nevyhledávám, ale když už jsem na něj náhodou kouknul... Hodnotit něco, co vzniklo ještě před začátkem druhé světové války, je nevděčná úloha, protože dnešní divák je zvyklý na jinačí, tím spíš jedná-li se původně o divadelní hru. Konzervativní doba se specifickým nářečím také sledování neulehčují, příběh je velmi prostý a až ke konci začne gradovat. Pokud se budete chtít na Pastorkyni podívat, raději zvolte modernější zpracování.

• 25.2.2018  17:14

Méně šokující, méně strhující, ale přesto poctivý a koukatelný bratříček oscarového Spotlight.

• 11.2.2018  18:42

Neúnosně dlouhé pokračování, kterému chybí svěžest a neotřelost prvního dílu. Vizuální stránka je vskutku vychytaná, ale proč se stejné péče nedostalo i hlavní záporačce, o níž absolutně nic nevíme, když už ji hraje Julianne Moore? Proč nakonec tak malé využití Statesmanů? Robopsi, vážně? Na Zlatý kruh přesně platí, že čeho je moc, toho je příliš.

• 15.1.2018  22:59
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

Tak úchylný, až je to vtipný. Někdy vyloženě přes čáru, ale převažují vydařené vtípky, skvěle nadabované postavy a především The Hormone Monster! Toho chlápka žeru. “It’s a call back to the last episode, they’re binging this.”

• 12.1.2018  13:04
    Casual (TV seriál) (2015)

Po první sérii můžu říct, že to není špatné, ale jednotlivé díly se vyznačují kvalitativní nevyrovnaností. Některé jsou výborné a lze je srovnat se zmiňovaným The Catastrophe, jiné vyšumí do prázdna a některé mě ani moc nebavily. Naopak mě baví postava Valerie, která je dle mého nejpovedenější z celého ústředního tria a řekl bych i nejlépe zahraná. Určitě budu pokračovat, protože se na Casual docela dobře kouká, ale prozatím za 65 %.

• 8.1.2018  17:39
    The 75th Golden Globe Awards (TV pořad) (2018)

Skrz na skrz průměrný ceremoniál, který byl více o ženských právech než o filmech a seriálech. Není to škoda? V proslovech se hovořilo buď o černoších, nebo o ženách, a byť jsem ten poslední, kdo by jim upíral jejich rovnoprávnost, poslouchat to dvě hodiny v různých variacích není moje představa o zábavné show. A abych nebyl jako mnou zmínění "hříšníci", doplním, že seriály dopadly podle předpokladů (palec nahoru za Azize a Ewana), oceňované filmy jsem zpravidla neviděl, ale Gary Oldman se konečně dočkal, a to je co říct. :)

• 6.1.2018  17:07
    Velká hra (2017)

Velká hra na jistotu, což ale u Sorkina znamená, že se budete bavit, pokud vám vyhovují jeho kulometné dialogy a tempo. O tom, že Jessica, Idris a další jsou dobrými herci, snad netřeba sáhodlouze diskutovat. Tak kupujte lístky a běžte do kina, žádný risk to není.

• 29.12.2017  17:46
    Borg/McEnroe (2017)

Poctivý snímek o dvou legendárních tenistech. Vypíchnul bych několik věcí, které se mi líbily. Za prvé skvěle vybraní herci do hlavních rolí, zejména Björna Borga trefili exkluzivně, ale i McEnroe vypadá výborně, s pečlivým důrazem na výbuchy vzteku. Za druhé si film na nic nehraje, a to mu jedině prospívá. Za třetí jsem rád, že sportovní scény dopadly věrohodně, protože film o sportu nejvíc zničíte tím, že scény při hře vypadají uměle. Jedinou výtku bych viděl v rozložení času mezi oba "hrdiny", protože bych klidně přidal deset minut k celkové stopáži, pokud by se tím rozšířil čas pro McEnroea, jehož životu se film věnuje výrazně méně.

• 16.11.2017  14:47

Dějově na 40 minut, místo záporáka, který chce zničit svět, se řeší vlastně úplně něco jiného. Vizuálně stále stejný digiguláš s tmavě rudým nebem, ohněm a poletujícím popílkem. Vtipy jsou tam, kde se to nehodí, a od postav, ke kterým se to nehodí, protože jediný, komu nakonec hlášky věříte, je Flash. Spousta výplně postavami, které tam jsou jen proto, že byly v předchozích filmech. Konec negraduje, ale vyčpívá. Snyder zahodil neuvěřitelný potenciál, přičemž je vidět, že natočit týmovky není nic snadného, buďme tedy rádi, že se to alespoň Marvelu daří. Chybí tomu lehkost (Marvel) nebo syrovost (Nolanův Batman). Dokud si nevyberou, budeme nadále zklamaní.

• 22.10.2017  14:05
    Dogani (2011)

Absolutní bezvýchodnost na korejský způsob.

• 15.8.2017  21:09
    Saulův syn (2015)

Nesmyslná, až absurdní zápletka znásilněná rádoby uměleckou formou, která z filmu v důsledku činí nekoukatelnou záležitost v hlavní roli s chlápkem, který svými činy zabil víc lidí, než by bylo záhodno. Jen hrůznost tématu na kvalitní snímek nestačí.

• 11.7.2017  16:02

Tom Holland je fajn, Michael Keaton taky, pomrkávání na Avengery, ať už v podobě Iron Mana nebo Kapitána Ameriky, jakbysmet. Jinak? V podstatě ničím nevybočující film, který občas pobaví, ale nenabízí nic originálního a světaborného.

• 2.7.2017  13:20
    Downward Dog (TV seriál) (2017)

Všechny Martinovy (psí) promluvy a hlášky jsou skvělé, podívat se na svět psí perspektivou je rozhodně zábavné. Jenže... Ten zbytek okolo je o ničem, plný klišé. Takže nakonec zjistíte, že to sledujete proto, abyste zjistili, jak dopadne souboj kočka vs. pes.

• 29.6.2017  18:38
    Wonder Woman (2017)

Až na ten zdlouhavý a over-the-top konec (kvůli němu spíš 75 %) to bylo lepší, než jsem čekal. Nutno ocenit casting, ten se dle mého povedl velice. Wonder Woman jako taková je zajímavá postava, která si určitě zaslouží další prostor, ať už v samostatném nebo týmovém filmu.

• 28.6.2017  13:41
    Moonlight (2016)

Když hype filmu spíš ublíží... První polovina filmu zajímavá a nadějná, od druhé části, třebaže měla světlé chvilky, se však film ubírá směrem, který připomíná tekoucí med - unylý, rozplizlý, nezáživný. Rozumím tomu, proč se Akademii líbil, ale nesouhlasím s ní. Dokud totiž nezačneme oceňovat filmy podle kvality, nýbrž podle aktuálního sociálního aktivismu, nikam se ve vnímání těchhle témat neposuneme.

• 5.6.2017  23:08
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

A pak že to nejde! Když se sejdou vynikající herci, kteří mohou hrát výborně napsané postavy, s nadprůměrným scénářem a vtipnými dialogy, tak se i v Česku dá natočit dobrá komedie. Pro mě velmi příjemné, třebaže nečekané překvapení. Top postavy: Trojan, Issová, Novotný, Myšička.

• 4.6.2017  15:31

Ačkoliv jsem měl největší obavy z vysvětlení Michaelova osudu, hlavním problémem páté řady, resp. sequelu byl příběh, který na to navazoval. Protivní kamarádi, které Scofield dostal z dalšího vězení, bezmyšlenkovité pobíhání z jednoho místa na druhé, scény, které postrádají logiku, hraní na nostalgickou notu. To je málo, a je to škoda. Závěrečné dvě epizody potěšily a společně s úvodními dvěma patřily k tomu nejlepšímu, zbylých pět dílů však táhne hodnocení nezadržitelně dolů. 60 %

• 3.6.2017  19:13
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Chtělo by se říct, že vést po půli 2:0 je ten nejhorší výsledek... Výkon jde dolů jako Laviho trenky v blízkosti sličných dam.

• 2.6.2017  17:19

Z traileru jsem nijak odvařený nebyl, ale zbyly nějaké poukázky do kina, tak jsem si řekl, proč to nezkusit, ohlasy jsou poměrně pozitivní a Guy Ritchie mě skoro nikdy nezklamal. A bum! Král Artuš je testosteronová jízda od začátku až do konce, s typickými Ritchieho prvky a stylizací, která do této nevlídné historické doby skvěle pasuje. Nikdo si na nic nehraje, minimum patosu je filmu ku prospěchu, stejně jako přímočarost, se kterou letí do cíle. Zážitek navíc podtrhuje skvělý hudební a zvukový doprovod, bez nějž by byl Artuš přinejlepším tříčtvrteční. Velmi příjemné překvapení.

• 27.5.2017  15:12

Příběh o dvou pomstách, z nichž jedna je brutální a druhá chladná a promyšlená. Do příběhu není lehké se ponořit, film se nesleduje snadno, jenže to byl zřejmě záměr, takže těžko něco kritizovat.

• 26.5.2017  14:53

Kdyby to nemělo v názvu Vetřelce a neohánělo se to jménem Ridleyho Scotta, těžko bychom o tom utrousili víc než pár slov. U Promethea jsem pronesl, že v případě, že nám nadcházející díly osvětlí všechny dějové linky a konce, tak zvednu hodnocení. Nyní vidím, v čem byl Prometheus lepší, poněvadž Covenant jen stěží hledá rovnováhu mezi putováním za kořeny vetřelců a akčně-hororovou podívanou, navíc disponuje ukrutně nezáživnými postavami, vyjma Waltera. Je to škoda, přímočařejší zaměření na jednu část by bylo ku prospěchu věci. Nezbývá mi než věřit, že až díky dalším dílům docením kvality filmu. :)

• 13.5.2017  14:47

Marvel nakopává prdel DC i v roce 2017. Jen škoda, že jdou Strážci až příliš na jistotu, ale rád jim to prominu, protože smysl pro detail jim zůstal. Hodně silné čtyři hvězdy, 80 %.

• 28.4.2017  15:58
    The Circle (2017)

Je to na hraně tří a čtyř hvězdiček. V tuto chvíli se klaním k vyššímu hodnocení, ale třeba časem dojdu k názoru, že si to film nezaslouží. Hlavní devízou Circle je téma, zpracování a Emma s Tomem. Souhlasím s kritikami, kterým se nelíbí scénář a gradování příběhu. Poslední půlhodina měla dostat více prostoru, více rozvinout, jak Mae uvažuje a proč dělá, co dělá. Zároveň sice tušíme myšlenkové pochody postav, ale jejich zobrazení je hodně povrchní a trochu nešťastné, odbyté. Nicméně nerozumím kritice tématu. Ve filmu jsou představeny jak výhody, tak nedostatky sociálních sítí, potažmo služeb, které sbírají data o svých uživatelích v takto gigantickém rozsahu. Část, ve které jsou výhody Circle oslavovány, je nezbytná pro pozdější fázi filmu, kdy nastane opak. Kdo to ze snímku nepochopil, tak jej zřejmě pečlivě nesledoval.

• 20.4.2017  20:54
    24 Hodin: Nezastavitelný (TV seriál) (2017)

24: Legacy je jako šlehačka ve spreji. Vypadá podobně, chutná podobně a používá se podobně. Ale po chvíli zjistíte, že nedrží tvar, nechutná po smetaně a rozpouští se, protože je v ní především voda. Na pravou šlehačku ze smetany (původní "24") se nechytá, ale pokud máte chuť na sladké, vystačíte si i s ní. 60 %

• 9.4.2017  13:58
    Život (2017)

Jo, souhlasím. Život si bere inspiraci z Vetřelce a Gravitace. Paradoxně mu to však ubližuje, protože divák tuší, co se bude dít dále, a říká si, že tohle už někde viděl. A lépe zpracované. Originálněji. Domnívám se, že Espinosa a jeho tvůrčí tým neměli ambice vytvořit kultovní biják, na který budeme vzpomínat i po čtyřiceti letech (ehm, Ridley?). Film je tudíž vcelku napínavá ryzí zábava, která si možna hraje na víc, než ve skutečnosti je, ale to až tak nevadí. Plusem je závěr.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14