Nyck

Nyck

Jan Nykl

Česko
The One Who Knocks


17 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 14.9.2019  19:09

  Nenechte se odradit velikášskou stopáží, černobílým vizuálem nebo minimem dialogů, ani zprávami o brutalitě. Běžte na film do kina a udělejte si obrázek sami. Není to snímek, který si dáte, když se chcete pobavit. Není to film poháněný dramatickými zvraty, ani počítačovými triky. Jeho síla totiž tkví v tom, co zůstane nevyřčeno.

  • 1.1.2019  00:08

  Uteče to jako voda, ale těch nedotažených věcí, nesmyslů a celkově nevyváženosti poměru komediální a seriózní složky je tolik, že u mě celkové hodnocení sráží někam k 65 %.

  • 21.12.2018  18:08

  Tohle mohlo dopadnout hodně zle. Naštěstí se někdo při "natáčení" zamyslel a vznikla z toho překvapivě zábavná a originální komiksová jízda, která sází na to, že už jste někdy nějakou marvelovku viděli. Ale dělá to sakra dobře. PS: Víc prostoru Noirovi a Párkovi!

  • 17.11.2018  16:16

  Když pominu, že fantastická zvířata hrají ve filmu jen komparz, tak stejně bohužel dopadl i příběh. Během sledování si toho možná nevšimnete, protože se na to dobře kouká a znovu se s chutí ponoříte do kouzelného světa v předpotterovské době, jenže po doběhnutí posledních titulků si řeknete, že se tam vlastně nic moc nestalo. Potenciál hereckého triumvirátu Depp, Law, Redmayne naprosto nevyužitý, celou dobu avizované finále vyšumí do prázdna a Credencův příběh je vlastně takový... nijaký. Při zpětném ohlédnutí cítím, že jsem se nejvíc těšil na prostřihy do Bradavic. Jinak drobná poznámka - hrad v rakouských horách, čistokrevníci, shromažďování svých podporovatelů, Paříž... Nepřipomíná vám to někoho?

  • 4.11.2018  17:55

  Chazelle u mě tři ze tří, tomu říkám kvalitní začátek. Povedlo se mu z jedné z nejvelkolepějších událostí v historii lidstva natočit komorně zaměřené drama o honbě umanutého astronauta za svým cílem. Nečekejte typickou mainstreamovou oslavu americké dokonalosti, protože možná budete celkovým vyzněním filmu překvapeni. Snad příjemně.

  • 2.11.2018  17:56

  Bohemian Rhapsody samozřejmě získává už dopředu plusové body za vynikající hudební doprovod, ale jen ten by k pozitivním recenzím nestačil. Singer využil osvědčené vyprávěcí šablony, která ovšem není na škodu, protože stejně všichni očekáváme, že prožijeme s Queen jejich cestu od začátku do konce. Nekomplikované podání totiž umožňuje naplno vychutnávat hudbu, především však oslnivý výkon Ramiho "Mr. Robota" Maleka, jemuž tleskám za odvahu tuhle roli vzít. Převtělit se do jedné z nejikoničtějších postav hudební historie je vskutku nevděčný úkol, se kterým se popral na výbornou a z tichého, až melancholického ajťáka se z něj stal extrovertní a vždy něčím se vymykající zpěvák. Závěrečný blok je pak logickým, hlasitým a energií nabitým vyústěním. It's a kind of magic...

  • 20.10.2018  16:17
  Toman (2018)
  ***

  Příběh samotný je ve výsledku asi zajímavější než filmové provedení, nicméně i tak se jedná o na české poměry nadstandardní podívanou, které chybí něco, kvůli čemu bychom vzpomínali i za pár let.

  • 11.8.2018  17:55

  Padesátník Cruise dává na prdel, doslovně i pomyslně, všem akčním hrdinům Hollywoodu, kteří jsou leckdy o generaci mladší. Nejen proto je Mission: Impossible jednou z mála sérií, u níž se ihned těšíte na další díl. Zasloužený úspěch.

  • 3.6.2018  13:13
  Takoví normální Američané (TV seriál) (2013)
  *****

  Málokdy platí, že s postupujícími sériemi se kvalita seriálu zvedá a nejde opačným směrem. The Americans jsou zářným příkladem toho, jak gradovat příběh na pozadí historických událostí, a přitom neztratit ze zřetele konkrétní lidské osudy. Špionážní drama s fantastickým hereckým obsazením, které si zasluhuje větší pozornost a více ocenění, než se mu dostává.

  • 19.5.2018  14:42
  Deadpool 2 (2018)
  ****

  Průser to není, ani trochu. Líbí se mi, že si tvůrci stále dokážou dělat legraci ze sebe i z ostatních filmových sérií, ale když to na sebe jen tak nasekáte, nedáte tomu řád a o klíčových postavách se nic nedozvíte, tak z toho vznikne děsně zábavná, rychle utíkající akce, na kterou si druhý den nevzpomenete. Na jedničku to prostě nemá. 75 %

  • 31.3.2018  14:30

  Sluší se na úvod poznamenat, že od uvedení traileru jsem měl jasno v tom, že do kina na RPO nepůjdu. Působilo to na mě překombinovaně, kýčovitě, příliš na efekt. Ještě před pár dny zůstával můj názor neměnný. Pak jsem zahlédl pár recenzí, ohlasů, znovu se podíval na novější trailer, a hle. Jinak sestavená a mně sympatičtější upoutávka mě nahlodala. Ten a tamten říkají, že je to super, točil to Spielberg, obsazení vypadá dobře... No jasně, skončil jsem v kině. Oproti prapůvodním představám rozhodně nemůžu mluvit o zklamání, pěkně se na to dívá, a byť bych si uměl představit o 20 minut kratší verzi, nenudil jsem se. Spielbergovi poklona, že natočil v krátkém sledu dva snímky, které jsou si podobné asi jako čokoláda a salám. Oboje se dá sníst, že jo, ale tím jakákoliv podobnost končí. Pro zachycení všech odkazů, symbolů a narážek bude třeba vidět film ještě minimálně jednou. Ready?

  • 17.3.2018  21:33
  Ten kluk (2007)
  ***

  Silné téma a ponurý příběh s vychytaným obsazením sráží jedna drobnost - chvílemi je to prostě nuda.

  • 4.3.2018  16:32

  Zhruba 40 minut to šlo, jak jsem si představoval. Pak jsem ale nestačil zírat, co scénárista s předlohou provedl. Knihu jsem totiž četl, a tak dosud nechápu, proč byla linka s Marblem, tedy Jeremym Ironsem, odsunuta do pozadí. Původně je to totiž klíčová postava, kolem které se děj postupem času točí stále více, sbližuje i ostatní postavy, a tady je přitom sotva v pár scénách. Diváky neznalé předlohy do jisté míry lituji, protože několik věcí je tedy muselo zmást. Pominu, že filmaři vypustili Helsinky, Athény, vymazali vnitroagenturní spory Rusů, neodpustím jim však zkrácení fáze, kdy se Nate a Dominika sbližují a testují se. Tady je bum, prásk, hotovo. Na druhou stranu jsou ve filmu scény, které se drží takřka doslovně knihy, o to víc pak zaráží výše popsané výtky. Jinak je to velmi slušný špionážní thriller, s dobrým obsazením a uspěchaným koncem, plynoucím ze zkreslení předlohy.

  • 3.3.2018  13:33
  Uteč (2017)
  ****

  Mrazivě znepokojující, až sugestivní atmosféra, která vás naplno vcucne do děje a vyplivne až po 103 minutách. Jak hororové náměty příliš nevyhledávám, tak v tomhle případě jsem rozhodně zvolil dobře a Get Out si naprosto zaslouží chválu, která se na něj ze všech stran valí už od jeho uvedení. Zajímalo by mě, jak by byl film přijatý s alternativním závěrem. Osobně mi více sednul ten v základní verzi.

  • 25.2.2018  21:34

  Filmy z podobného prostředí příliš nevyhledávám, ale když už jsem na něj náhodou kouknul... Hodnotit něco, co vzniklo ještě před začátkem druhé světové války, je nevděčná úloha, protože dnešní divák je zvyklý na jinačí, tím spíš jedná-li se původně o divadelní hru. Konzervativní doba se specifickým nářečím také sledování neulehčují, příběh je velmi prostý a až ke konci začne gradovat. Pokud se budete chtít na Pastorkyni podívat, raději zvolte modernější zpracování.

  • 25.2.2018  17:14

  Méně šokující, méně strhující, ale přesto poctivý a koukatelný bratříček oscarového Spotlight.

  • 11.2.2018  18:42

  Neúnosně dlouhé pokračování, kterému chybí svěžest a neotřelost prvního dílu. Vizuální stránka je vskutku vychytaná, ale proč se stejné péče nedostalo i hlavní záporačce, o níž absolutně nic nevíme, když už ji hraje Julianne Moore? Proč nakonec tak malé využití Statesmanů? Robopsi, vážně? Na Zlatý kruh přesně platí, že čeho je moc, toho je příliš.

  • 15.1.2018  22:59
  Big Mouth (TV seriál) (2017)
  ****

  Tak úchylný, až je to vtipný. Někdy vyloženě přes čáru, ale převažují vydařené vtípky, skvěle nadabované postavy a především The Hormone Monster! Toho chlápka žeru. “It’s a call back to the last episode, they’re binging this.”

  • 12.1.2018  13:04
  Casual (TV seriál) (2015)
  ****

  Po první sérii můžu říct, že to není špatné, ale jednotlivé díly se vyznačují kvalitativní nevyrovnaností. Některé jsou výborné a lze je srovnat se zmiňovaným The Catastrophe, jiné vyšumí do prázdna a některé mě ani moc nebavily. Naopak mě baví postava Valerie, která je dle mého nejpovedenější z celého ústředního tria a řekl bych i nejlépe zahraná. Určitě budu pokračovat, protože se na Casual docela dobře kouká, ale prozatím za 65 %.

  • 8.1.2018  17:39
  The 75th Golden Globe Awards (TV pořad) (2018)
  ***

  Skrz na skrz průměrný ceremoniál, který byl více o ženských právech než o filmech a seriálech. Není to škoda? V proslovech se hovořilo buď o černoších, nebo o ženách, a byť jsem ten poslední, kdo by jim upíral jejich rovnoprávnost, poslouchat to dvě hodiny v různých variacích není moje představa o zábavné show. A abych nebyl jako mnou zmínění "hříšníci", doplním, že seriály dopadly podle předpokladů (palec nahoru za Azize a Ewana), oceňované filmy jsem zpravidla neviděl, ale Gary Oldman se konečně dočkal, a to je co říct. :)

  • 6.1.2018  17:07
  Velká hra (2017)
  ****

  Velká hra na jistotu, což ale u Sorkina znamená, že se budete bavit, pokud vám vyhovují jeho kulometné dialogy a tempo. O tom, že Jessica, Idris a další jsou dobrými herci, snad netřeba sáhodlouze diskutovat. Tak kupujte lístky a běžte do kina, žádný risk to není.

  • 29.12.2017  17:46
  Borg/McEnroe (2017)
  ****

  Poctivý snímek o dvou legendárních tenistech. Vypíchnul bych několik věcí, které se mi líbily. Za prvé skvěle vybraní herci do hlavních rolí, zejména Björna Borga trefili exkluzivně, ale i McEnroe vypadá výborně, s pečlivým důrazem na výbuchy vzteku. Za druhé si film na nic nehraje, a to mu jedině prospívá. Za třetí jsem rád, že sportovní scény dopadly věrohodně, protože film o sportu nejvíc zničíte tím, že scény při hře vypadají uměle. Jedinou výtku bych viděl v rozložení času mezi oba "hrdiny", protože bych klidně přidal deset minut k celkové stopáži, pokud by se tím rozšířil čas pro McEnroea, jehož životu se film věnuje výrazně méně.

  • 16.11.2017  14:47

  Dějově na 40 minut, místo záporáka, který chce zničit svět, se řeší vlastně úplně něco jiného. Vizuálně stále stejný digiguláš s tmavě rudým nebem, ohněm a poletujícím popílkem. Vtipy jsou tam, kde se to nehodí, a od postav, ke kterým se to nehodí, protože jediný, komu nakonec hlášky věříte, je Flash. Spousta výplně postavami, které tam jsou jen proto, že byly v předchozích filmech. Konec negraduje, ale vyčpívá. Snyder zahodil neuvěřitelný potenciál, přičemž je vidět, že natočit týmovky není nic snadného, buďme tedy rádi, že se to alespoň Marvelu daří. Chybí tomu lehkost (Marvel) nebo syrovost (Nolanův Batman). Dokud si nevyberou, budeme nadále zklamaní.

  • 22.10.2017  14:05
  Dogani (2011)
  *****

  Absolutní bezvýchodnost na korejský způsob.

  • 15.8.2017  21:09
  Saulův syn (2015)
  *

  Nesmyslná, až absurdní zápletka znásilněná rádoby uměleckou formou, která z filmu v důsledku činí nekoukatelnou záležitost v hlavní roli s chlápkem, který svými činy zabil víc lidí, než by bylo záhodno. Jen hrůznost tématu na kvalitní snímek nestačí.

  • 11.7.2017  16:02

  Tom Holland je fajn, Michael Keaton taky, pomrkávání na Avengery, ať už v podobě Iron Mana nebo Kapitána Ameriky, jakbysmet. Jinak? V podstatě ničím nevybočující film, který občas pobaví, ale nenabízí nic originálního a světaborného.

  • 2.7.2017  13:20
  Downward Dog (TV seriál) (2017)
  ***

  Všechny Martinovy (psí) promluvy a hlášky jsou skvělé, podívat se na svět psí perspektivou je rozhodně zábavné. Jenže... Ten zbytek okolo je o ničem, plný klišé. Takže nakonec zjistíte, že to sledujete proto, abyste zjistili, jak dopadne souboj kočka vs. pes.

  • 29.6.2017  18:38
  Wonder Woman (2017)
  ****

  Až na ten zdlouhavý a over-the-top konec (kvůli němu spíš 75 %) to bylo lepší, než jsem čekal. Nutno ocenit casting, ten se dle mého povedl velice. Wonder Woman jako taková je zajímavá postava, která si určitě zaslouží další prostor, ať už v samostatném nebo týmovém filmu.

  • 28.6.2017  13:41
  Moonlight (2016)
  ***

  Když hype filmu spíš ublíží... První polovina filmu zajímavá a nadějná, od druhé části, třebaže měla světlé chvilky, se však film ubírá směrem, který připomíná tekoucí med - unylý, rozplizlý, nezáživný. Rozumím tomu, proč se Akademii líbil, ale nesouhlasím s ní. Dokud totiž nezačneme oceňovat filmy podle kvality, nýbrž podle aktuálního sociálního aktivismu, nikam se ve vnímání těchhle témat neposuneme.

  • 5.6.2017  23:08
  Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)
  *****

  A pak že to nejde! Když se sejdou vynikající herci, kteří mohou hrát výborně napsané postavy, s nadprůměrným scénářem a vtipnými dialogy, tak se i v Česku dá natočit dobrá komedie. Pro mě velmi příjemné, třebaže nečekané překvapení. Top postavy: Trojan, Issová, Novotný, Myšička.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14