Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Tomu říkám parádní film. Spojení Newmana a Redforda byl jeden z nejlepších tahů všech dob, píseň "Raindrops keep fallin´on my head" je brilantní, skok do vody je taky nezapomenutelný. Uznávám, že "výlet" do Bolívie bych si klidně odpustil, ale rozhodně mi nevadil a přidal filmu něco, co v Americe nebylo. A tolik omílaný závěr je velmi spektakulární a opravdu jednoduchý, až si říkám: je to tak těžký udělat pěknej film? Tohle se vážně povedlo.

Californication (2007) (seriál)

Epizoda 4x07 Recused je naprosto dokonalá, ta mě donutila přehodit hodnocení o level výše. Dokonalost sama zabalená v dárkovém cynickém balení s kurevskou stuhou.

Casino (1995)

Mnohem, mnohem lepší než další velmi podobný snímek - Mafiáni. Jak režisér, tak hlavní herec jsou sice stále stejní a výborní, ale to okolo je něčím zajímavější, poutavější a zábavnější. Mohli jsme vidět další galapředstavení Roberta De Nira, což už bývá zvykem. Rozhodně se mi tu líbil Joe Pesci více než ve zmiňovaných Mafiánech. Byl drsnější, sprostší a mazanější. Jestli mu dát Oscara, tak jedině za Casino. Neuvěřitelně zpracované byly poměry v kasinu, tam se opravdu tají dech, co že se to všechno děje. Když to vezmu kolem a kolem, tak mi tu přeci jen něco chybí. A to příběh ve druhé polovině filmu. Trochu jsem se už začal nudit, naštěstí ne moc dlouho. Hudba, herecké výkony film vyšvihli vysoko, na druhou stranu moc dlouhá stopáž a trošičku slabší příběh srazily hodnocení na 4*. Kvalita! A Sharon Stone je kočka!

Casual (2015) (seriál)

Po první sérii můžu říct, že to není špatné, ale jednotlivé díly se vyznačují kvalitativní nevyrovnaností. Některé jsou výborné a lze je srovnat se zmiňovaným The Catastrophe, jiné vyšumí do prázdna a některé mě ani moc nebavily. Naopak mě baví postava Valerie, která je dle mého nejpovedenější z celého ústředního tria a řekl bych i nejlépe zahraná. Určitě budu pokračovat, protože se na Casual docela dobře kouká, ale prozatím za 65 %.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Je to na hraně tří a čtyř hvězdiček. V tuto chvíli se klaním k vyššímu hodnocení, ale třeba časem dojdu k názoru, že si to film nezaslouží. Hlavní devízou Circle je téma, zpracování a Emma s Tomem. Souhlasím s kritikami, kterým se nelíbí scénář a gradování příběhu. Poslední půlhodina měla dostat více prostoru, více rozvinout, jak Mae uvažuje a proč dělá, co dělá. Zároveň sice tušíme myšlenkové pochody postav, ale jejich zobrazení je hodně povrchní a trochu nešťastné, odbyté. Nicméně nerozumím kritice tématu. Ve filmu jsou představeny jak výhody, tak nedostatky sociálních sítí, potažmo služeb, které sbírají data o svých uživatelích v takto gigantickém rozsahu. Část, ve které jsou výhody Circle oslavovány, je nezbytná pro pozdější fázi filmu, kdy nastane opak. Kdo to ze snímku nepochopil, tak jej zřejmě pečlivě nesledoval.

Collateral (2004)

Tom Cruise v pro mě netradčiní roli, perfektně zmatený Jamie Foxx. Co víc si přát? Gradující thriller se spoustou akčních a vtipných scén. Paráda.

Ctihodný občan (2009)

Překvapivě zábavný a dynamický thriller. Ačkoliv jsem často narazil na absurdity právní nebo logické, film mě strhnul svým tempem a já se výtečně bavil. Jamie Foxx jako právník byl velice přesvědčivý, Gerard Butler jako masový vrah již trochu méně, ale i tak dobré. Nebýt několika zbytečných chyb, mohlo být i o hvězdu více. ;)

Čas probuzení (1990)

Výborný film s fenomenálním Robertem de Nirem. To byl výkon na Oscara. I Robin Williams by si ho zasloužil, protože takovouto roli už asi nenajde.

Černobílý svět (2011)

Nadčasový příběh o předsudcích a rasové nesnášenlivosti, ale bez přidané hodnoty. Na Emmě však něco opravdu je.. :)