Zdrojový kód (2011)

Úžasný snímek. Čekal jsem po dobré zkušenosti s Moon kvalitní podívanou, ale můj dech byl naprosto konsternován tímto dílem. Originální nápad, což já obzvláště oceňuji, vynikající provedení, skvěle vybraní herci, slušivý soundtrack i celkem nečekaný závěr dělají ze Source Code jeden z nejlepších filmů roku. Minimálně v mých očích. Vypadá to, že Duncan Jones umí udělat z minima (nemyslím rozpočet) maximum, protože se znovu soustředil na menší počet lokalit (vlastně jen vlak a středisko armády), ale nikoliv na úkor kvality. Naopak, originalita dokáže několikanásobně nahradit prvoplánovou bombastičnost. Tleskám a přemýšlím, zda nezařadit do TOP 10. Druhé zhlédnutí to určitě rozsekne... PS: Nemůžu se zbavit toho přirovnání, ale v různých aspektech mi připomíná Memento a Matrix.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Vynikající film na ožehavé téma. A mimochodem, jsem pro...

Štěstí na dosah (2006)

Vynikající film. Krásný příběh o nezdolném poutu mezi otcem a synem, o odhodlání udělat pro syna to nejlepší a nikdy, nikdy se nevzdávat. Skutečný Chris Gardner si zaslouží obrovskou poctu, že tohle dokázal. Will Smith byl úžasný.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Byl jsem přesvědčen, že nové dobrodružství hraček už nebude tak dobré jako původní. Jenže... tohle bylo ještě lepší! Vynikající film! A nepovedené záběry jsou prostě úchvatné a geniální.

Temný rytíř (2008)

Když někdo něco umí, tak to podle toho vypadá. Neuvěřitelné.

Dexter (2006) (seriál)

1. série = 100% ; 2. série = 95% ; 3. série = 100% ; 4. série = 100% ; 5. série = 100%; 6. série = 95%; 7. série = 100%; 8. série = 85% Nepočítám-li vynikající obsazení, příběh, hlavní postavu, excelentní rozpravy s temným já a další elementy, jež tvoří z Dextera jeden z mých tří nejoblíbenějších seriálů, je tu ještě jedna věc. Asi nejlepší úvodní znělka k seriálu, kterou jsem kdy viděl!

Počátek (2010)

Asi tím započala nová éra vnímání filmu, reality, snu.. Film překonal všechna má očekávání. Já totiž přesně nevěděl, co čekat, takže jsem byl překvapený již po pár minutách. Jenže komplexnost a "vymakanost" příběhu či lokací mě prostě přesvědčila, že sleduji něco speciálního, výjimečného. Christopher Nolan dál a dál překvapuje a já už se nemůžu dočkat, na jaký jeho další film půjdu příště. A poslední záběr filmu?

Chuck (2007) (seriál)

Chuck si mě získal svou přirozeností. Seriál brouzdá do všech možných žánrů (komediální, akční, špionážní, "relationships series", dramatický) a předvádí je divákovi v plné kráse s neustálým nadhledem, který je hlavním postavám běžný. Ze začátku jsem například nesnášel Morgana, ale po shlédnutí 3. řady jsem změnil názor a začal jsem ho mít rád. Casey, to je kapitola sama pro sebe. Nerudný, zachmuřený plukovník, který se skrývá za neprostupnou slupkou, ovšem dokáže projevit své srdce. Dokáže pomoci přátelům, dokáže projevit lidskost. Sarah je obdivuhodně krásná, její role je mi strašně sympatická. Opravdu skvěle vybraná postava, která tak úžasně vypadá vedle Chucka. Chuck Bartowski, hlavní postava, trochu nešika, trochu světový agent, ale hlavně normální člověk. A to je to hlavní, Chuck má i normální problémy a to mění seriál každým okamžikem. Jen tak dál! Chuck patří mezi mé nejoblíbenější seriály a já se těším na další řady. PS: hudba je v Chuckovi také skvěle udělaná. Finále - jsem rád, že neskončilo totálním happyendem. Never forget!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Velmi pěkný příběh "převráceného" muže. Klaním se před maskéry, to musely být opravdu desítky hodin těžké práce. Příběh zdařilý, nejsem jediný, komu připomínal Forresta Gumpa. Jen se trochu méně zabývá pouze hlavním hrdinou a více si všímá i okolí a změn v něm. Jako celku.