Titus (1999)

Nejsem zrovna fanda avantgardního retro umění na Shakespearovské téma.Todle opravdu není filmík pro širokou diváckou kolonii.Zmatené míchání historie s modernou,zbytečně dlouhé a bez upozornění na počáteční hodinu nudy.Takže pro mne jedna hvězda za A.Hopkinse a druhá za Shakespearovy verše.

M*A*S*H (1970)

JAKO PŘEDVOJ PERFEKTNÍHO SERIÁLU NENÍ ŠPATNÝ.kDO SE CHCE ZACHECHTAT MÁ MOŽNOST,LEČ NENÍ NAD SERIÁL!Tendle filmík berte jako (skoro) dvě hodinky vyprávění o naprosté absurditě a nesmysnosti války.Kdo však skoukal seriál dříve než tendle filmík,bude věru zklamán.

Vrchní, prchni! (1980)

Nebýt pánů Smoljaka a Svěráka,brala bych tendle filmík jako totální propadák. Hudba a pár perfektních hlášek-to je to jediné proč se todlenc dílko dá skoukat.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Naprostý pocit hnusu,beznaděje a odporu.Nedokážu definovat vůči komu nebo čemu,ale mám dojem že v době kdy jsem tendle filmík poprvé skoukala,stal se ze mne totální ateista.Todle dílko není jen historickým filmem.Je ukázkou toho,že ve jménu jakékoliv víry nebo třeba myšlenky,jsou lidé schopni a ochotni dělat úplné nesmysly.Absurdita,brutalita a hloupos fanatické (nejen) inkviziční moci je však v tom filmíku hodně nadčasová a hodí se téměř na každou dobu.Kdo nečetl-o hodně přišel.V.Šmeral byl "pan herec" a tadydlenc byl naprosto skvělý.

Sladká Irma (1963)

Tak ani nevím jak hodnotit?Skoukáno v sedmdesátých letech-byla to bomba.Skoukáno dnes-už to není bomba.Pokud mám však tendlenc filmík doporučit,pak určitě ano pro všechny,kteří se chtěj zasmát.J.Lemmon prostě umí a Shirley je zeleňoučce rozkošná.Taková klasika ze sedmdesátých let,která určitě není ztrátou času.

Koně se také střílejí (1969)

TAKOVÁ REALITY SHOW ZE SEDMDESÁTÝCH LET MINULÉHO STOLETÍ,VTĚSNANÁ DO DVOU FILMOVÝCH HODIN.J.FONDA JE NAPROSTO DOKONALÁ A POCIT FRUSTRACE A OBROVSKÉ ÚNAVY JE CITELNÝ PRO KAŽDÉHO DIVÁKA.FILMÍK, KTERÝ SKOUKAT, JE CELKEM ZÁŽITEK.

Vánoční koleda (2009)

Todlenc dílko jsem měla tu čest potkat mnohokrát a v různém zpracování.Přes knižní a hrané verze k animovaným, kde jedna z nezapomenutelných verzí je s myšákem Mickym,taktéž od W.Disnyho.Perfektní Dickensovsko ponurý styl staré Anglie a dokonalé zpracování animátorské i hudební.Konec je sice trochu uspěchaný,ale jako vánoční příběh pro 3D generaci maých dětí je tendlenc filmík perfektní horůrek.Dickensovský odkaz v hezké podobě,zvláště pro nečtenáře,kterým -jak pevně doufám-ukápne i ňáká ta slzička.Tak přemejšlím jak by todlenc dílko zpracoval T.Burton?

Mary Bryantová (2005) (TV film)

Ta jedna * je za snahu.Bohužel jsem nucena konstatovat že se jedná o jakousi nedokonalou napodobeninu a slátaninu historického filmu,.No videla jsem i horší filmíky a tady to trochu zachránila výprava.Pokud bych strávila ty skoro 3 hodiny,které filmík trvá něčím jiným,nebyla by to škoda.Todlenc rozhodně nemohu doporučit.

Paní z Monsoreau (2008) (TV film)

Snad nejhůře natočený historický filmík na dvou DVD,který je možno skouknout Jediné co stojí za povšimnutí jsou kostýmy a interiéry,nicméně ani toto nezachrání nízkou úroveň.Je to skoro odpad.Nedoporučuji nikomu,kdo má historii rád!!! Pan Dumas zaslouží větší úctu a lepší autentičnost zpracování.

Sabrina (1995)

Harlequinka na americký způsob kde slovům !žili spolu až do smrti",je dána volná představivost.Jako remake je to slušný filmík na který se dá koukat a hlavně dokoukat.