Marvel Studios: Assembled - Jak se natáčel Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) (epizoda)

Vtipné prostřihy s Brucem Campbellem jsou tím jediným, co nějakým způsobem nadchne. Jinak jde o standardní film o filmu, kde se všichni plácají po zádech, jinými slovy hodinová brouzdačka po povrchu. Přitom zrovna druhý Strange vybízí k podrobnějšímu zkoumání výrobního procesu už z principu samotného Multiversu, o to víc, když se točilo během pandemie. 60%

Jay a mlčenlivý Bob: Přeprc (2019)

Nevím, co si myslet o tom, když si "uvědomělý" tvůrce dělá srandu z moderního Hollywoodu způsobem, že prakticky natočí film ve stylu moderního Hollywoodu. Nadhled tam je, jen ten Kevin Smith... Nemyslím si, že tu geekovskou personu hraje, ale tam tkví možná ten problém. Jeho herecká/režisérská poloha v rovinnách od "tohle je největší pi*ovina" do "tohle je největší nářez" byla dost otravná a nepřirozená. To se bohužel destruktivně projevuje na většině osazenstva, které v některých scénách působí uvolněně a vtipně, ale je neustále sabotováno Kevinem Smithem v roli mlčenlivého Boba nebo sebe samotného, protože pravý génius je tady on. Přičteme k tomu divný střih bez života a závěr, kde selhává tak nějak úplně všechno a výsledkem je, že by se na to měl raději Smith vykašlat a neztrapňovat se. 50%

Power On: The Story of Xbox (2021) (seriál)

Hezká oficiální dokumentární série o Xboxu mapující zrod platformy a kompletní historii po současnost. Ačkoliv se může zdát, že se bude jednat o glorifikovanou reklamu, mluvící hlavy vůbec nešetří sebekritikou. Tu sice v poslední epizodě prvoplánově zneužijí ve svůj prospěch a vliv marketingového oddělení je tu na rozdíl od předchozích epizod citelný, ale celkově to nemění nic na faktu, že jde o atraktivně zpracovanou, přístupnou, ale zároveň komplexní sérii, kterou si můžete s českými titulky pustit úplně zadarmo na Youtube. 80%

Machine Gun Kelly: Můj růžový život (2022)

Kdyby mi někdo po uplynutí prvních minut filmu řekl, že tomuhle debílkovi napařím čtyři hvězdy, měl bych ho za blázna. Chvílemi to totiž vypadalo, že to snad i vypnu a to se mi stává opravdu zřidka. Hlavní problém MGKho je fakt, že i když je to třicátník, jeho veřejná prezentace připomíná 16 letého rap-pop-punk pozérského Eminema / Kurta Cobaina. Realita je naštěstí / bohužel taková, že to není pozér. Příjde mi, že tento dokument je pro něj takovou ozdravnou alternativou návštěvy psychologa. Neříkám, že je mi ho líto a ani nezačnu poslouchat jeho hudbu, ale jako umělec a do jisté míry i jako člověk si uznání zaslouží. Jeho největším problémem je potřeba dělat ze sebe oběť, čehož se veřejná sociální sféra chytá ráda, ale upřímě, dokázal toho z komerčního hlediska mnohem víc než kdejaký dlouho hrající umělec (v rámci rocku obzvlášť). Dávám tomu deset let a bude všeobecně uznáván jako ikona punku (takové Limp Bizkit ve své době taky každý nenáviděl, i když tam to byla narozdíl od MGKho cílená póza Freda Dursta). Mimochodem fakt příjemně překvapila Megan Fox, těm dvěma fandím. 70%

Jessabelle (2014)

Hororové béčko, které nenabízí vůbec nic, co by i jen mírně náročnějšího diváka potěšilo. Stokrát ohrané ve všech myslitelných aspektech a na můj vkus až moc chaotické rozuzlení, které mi v konktextu s předcházejícími scénami nedává stoprocentní smysl. Nebo jsem spíš líný se rozpomenout. 40%

Cellular (2004)

Jestli žijete v přesvědčení, že od roku 2004 to není tak dlouho, koukněte se na Cellular. Úsměvně zastaralé jsou zde nejen telefony, ale tak nějak úplně všechno. Naštěstí se film nebere příliš vážně, ale faktem zůstává, že co jakž takž fungovalo před 18 lety, dnes už tak žhavé není. Zhruba do půlky je to snesitelné (jen Kim Basinger moc ne), zbytku pak už dochází dech. Na 90 minutový film jsem se příliš mockrát nudil. 50%

Pařba všech pařeb: Poslední kocovina (2014)

Jelikož jsem měl tu čest s ultravýkaly typu Disaster Movie, toto bylo překvapivě na úrovni. Nebál bych se to přirovnat ke "kvalitám" čtvrtého Scary Movie. Oceňuji snahu o děj a slušnou produkční hodnotu. Všeobecná sprostota a nahota je překvapivě dobře využita. Takže pokud jste správně naladění a víte, do čeho jdete, v rámci žánru je to dobré. Místní hodnocení je dost mimo. 50%

Včela na mušce (2022) (seriál)

Chtělo by to trochu víc života. Premisa není špatná a v jednoduchosti je síla. Zde je to ale hlavně v pozdějších epizodách jednoduché natolik, že se dá vyústění scény předpovědět pomalu před tím, než vůbec začne. Ústřední postava jedná spíš jak psychicky nemocný člověk než potrhlý ňouma, takže si ke mně přílišné sympatie nevybudoval a za absolutně nelogický tvůrčí záměr považuji krátký sestřih poslední epizody v té úvodní. Vzhledem k tomu, že série je ve výsledku takovým kratším filmem, sjet se to dá bez problému, ovšem zasmál (nebo spíše pousmál) jsem se skutečně párkrát. 50%

Inspektor Gadget (1999)

Devadesátkové peklo. Otravně naspeedované, chaoticky sestříhané, na dětský film často docela úchylné (u tvorby z té doby běžné) a vizuální efekty na svou dobu sice dobré, ale takové to uncanny valley, co občas vypadá jak něco z noční můry. Dneska by něco takového už nikdo nenatočil, což je vlastně takové bezvýznamné masochistické doporučení. Všechna ta negativa tam jsou, ale jako malý guilty pleasure výlet do devadesátek se to těch 70 minut přežít dá. Že je pocitově vystříhaná tak půlka původní stopáže jde znát. Spíš jsem nestíhal, než že bych se nudil. 40%

Eternals (2021)

Epické možná tak stopáží. Postavy jsou nesympatické a ploché, k tomu, zdá se, zahrané s naprostým nezájmem, komediální vložky absolutně nefunkční, vizuál mdlý a jednotrvárný, což je divné, když se film odehrává tisíce let v různorodých lokacích. Když jsme u děje, ten je nezajímavý, prakticky bez návaznosti k MCU (je to víc DC film) a celkově utahaný až běda, avšak svými střihy mezi různými časovými linkami zároveň jakoby uspěchaný a nepřehledný. V mnoha směrech mi to připomínalo Fantastickou čtyřku z roku 2015, která se snažila být tak trochu indie blockbusterem. Taková tragédie naštěstí Eternals nejsou, ale upřímně, stěží jsem je dokoukal. Konkrétní scény jsou skoro dobré, ale čím déle jsem se na to díval, tím horší byl celkový dojem. 50%