Bean 5: Nebezpečné honičky pana Beana (1992) (video kompilace)

Mr. Bean a malé dieťa? Ale kdeže, to nemôže dopadnúť až tak zle:) Každopádne silvestrovská "párty" nemala chybu a maľovanie bytu je potom kapitola sama o sebe:D Ach a ešte by som zabudol, šoférovanie auta za pomoci pár kúskov špagátu - Amazing!

Bean 6: Neviděný Bean (1993) (video kompilace)

Bean sa vrátil do školy a stihol urobiť taký bordel, ako celá naša trieda nespravila za deväť rokov dokopy. A práve tak, ako to mám rád:)

Bean 7: Poslední žerty pana Beana (1994) (video kompilace)

Práčovňa a vôbec, iskrenie medzi Beanom a tým svalnatým karatistickým týpkom je pre mňa vôbec najlepšou epizódkou zo všetkých (ešte strihanie vlasov). Videl som to ako malý a totálne ma to odrovnalo. Videl som to dnes a stále je to dokonalé.

Blade (1998)

Naozaj slušné. Akčný upírsky thriller o osamelom bojovníkovi proti upírskemu pokoleniu. Je to drsné, akčné, krvavé, vtipné, jednoducho radosť pozerať.

Blade: Trinity (2004)

Najslabší diel z celej série. Koho by napadlo, že scenárista oboch jeho predchodcov môže tretí diel nakrútiť najhoršie. A hlavne keď sa týka milovníka komiksov a spoluscenáristu oboch Nolanových Batmanov. Ale kritiky už bolo dosť, bolo by nefér keby som Blade:Trinity nedal šancu. Tak čo nám trojka ponúka? Draculu, toho najväčšieho upíra aký kedy existoval. No pravdu povediac, o Draculovi je už toľko filmov, že keď som videl v jeho úlohe Dominica Purcella, skoro som vybuchol smiechom. O akčných scénach sa veľa povedať nedá, sú skvelé, hoci v dvojke boli lepšie. O Michaelovi Bayovi sa hovorí, že je režisér videoklipov ale ak je nejaký film videoklipový, tak je to práve tento. Najlepšie na tom dopadli vizuálne efekty, ktoré sú z celej trilógie najprepracovanejšie, príbeh ma až toľko neoslovil, nové postavy ako Abigail Whistler alebo Hannibal King potešia ale to je asi tak všetko.

Blade 2 (2002)

Pre mňa najlepší diel z celej série. Po akčnej stránke lahôdka, efekty minimálne o triedu lepšie ako jednotka, z USA sa presúva dej do Česka konkrétne do Prahy, kde Blade tentoraz musí spojiť sily (hoci nie je vôbec nadšený) z upírskou jednotkou Bloodpack (najlepší člen je jednoznačne Ron Perlman ala Reinhard). Hlavne iskrenie medzi ním a Bladeom nemá chybu, o brutalite jednotky sa to nedá ani zrovnávať, je to drsnejšie a krvavejšie, takisto záporáci boli lepší. Každému sa to páčiť nemusí ale je to krvavá, drsná a nabušená (rád používam to slovo) "rúbanica".

Bojíte se tmy? (1990) (seriál)

Televízny strašidelný seriál pre deti a mládež. No uznajte, kto by tomu odolal?:)

Bojíte se tmy? - Série 6 (1999) (série)

Ale hej, mne sa to páčilo. Bolo to trošku tajomné, sem tam aj keď trošku málo desivé, a zábavné. Na Supermaxe to bolo skvelé a keby to znovu začali vysielať, rozhodne by som si to znova pozrel:)

Bourneovo ultimátum (2007)

Jason Bourne alebo David Webb? Už z toho mám v hlave zmätok:) Záverečná časť Bourneovskej trilógie v ktorej sa krásne všetko objasní. A ja vážne začínam uvažovať, že prehodnotím svoju vlastnú Top-ku akčných filmov:)

Bournův mýtus (2004)

Jason Bourne sa vracia a opäť ide o výnimočný prípad, keď pokračovanie predčilo originál.