Na skle maľované (1980) (TV film)

"Čo som sa po horách nachodil, čo som sa pištolí nanosil..." Absolútna Genialita! A hudba je úžasná!:) Dočolomanského životné dielo.

Nebezpečná štvanice (2000) (TV film)

Je to niekde medzi ** a *** ale nakoniec sa prikláňam k nezaslúženým 3*. Celkovo film, ktorého dianie pozostáva v 90 - tich percentách len z prenasledovania dvoch aút za búrlivého hysterického jačania hlavnej protagonistky nemôže vytvoriť nejaké napätie a nebodaj strach (u Thrillerov by aspoň prvotný strach nemal chýbať). Začiatočná scéna je narýchlo odbitá, začína sa prenasledovanie a človek by čakal nejaký ďalší zvrat ale opäť prenasledovanie, tentoraz v noci na diaľnici a potom v lese, potom havária a potom čuduj sa svete ďalšie automobilové prenasledovanie... A záver? Opäť prenasledovanie. V podstate dokonalá nuda až nato, že som videl už aj horšie filmy ako toto. No skôr 2, 5* ak by som to zhdnotil objektívne. Dosť slabý podriemer v rámci žánru.

Nebezpečné hry (1998)

Celkom kvalitný erotický thriller, rozhodne lepší ako nasledujúce časti.

Nekonečný příběh (1984)

Na tomto filme som vyrastal a hoci ma už tiež neberie tak ako kedysi je to úžasný film, už len kvoli tej čarovnej a neodolateľnej hudbe si zaslúži plný počet.

Nepřítel před branami (2001)

Pred chvíľkou som to dopozeral a nevychádzam z úžasu. Je pravdou, že filmy z prostredia druhej sv. vojny mám veľmi rád, ale tento sa obzvláśť vydaril, dokonca by som povedal, že je hnaď za Ryanom môj druhý najobľúbenejší. Film ktorý je nakrútený podľa skutočných udalostí rozpráva príbeh o dvoch odstreľovačoch počas útoku nemeckej armády na Stalingrad. Jude Law v úlohe ruského odstreľovača Vasilija Zajceva, Rachel Weitz v úlohe krásnej Tanii a Ed Harris ako chladnokrvný nemecký Major Konig sú výborná voľba. Film sa ani tak nesústreďuje na ohromujúce bitvy hoci tam sú ale ani to nepotrebuje, ale na boj jeden na jedného a čo je skvelé, napätie vám nedá vydýchnuť až do záverečnej head shot scény ktorú som si nadmieru vychutnal. Takisto vizuálne efekty, emócie a hudba od Jamesa Hornera, to sú aspekty, ktoré robia film nevídaným a zaujímavým.

Neuvěřitelná dobrodružství Rudly a Koumáka (1995) (seriál)

The Pinky, The Pinky and The Brain, Brain, Brain... Animák o tom ako chcú dve laboratórne myši (resp. jedna) ovládnuť celý svet (a chvalabohu sa im to nikdy nepodarí:D).

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Ale hej, bolo to nadupané, strhujúce a akčné ale predsa len tomu niečo chýbalo. Keby som si mal vybrať medzi Hulkom a Iron Manom víťazí Iron Man.

Neviditelný útočník (1998)

Z môjho pohľadu ide o jeden z najväčších vrcholov trápnosti aký sa kedy v akčných filmoch objavil. To, že jeden americký hero bojuje sám (ako inak) proti celému teroristickému komandu je úplne v poriadku za predpokladu, že na voľnom priestranstve a to opakujem, na voľnom priestranstve zabije asi desať vojakov vyzbrojených automatickými zbraňami len pištoľou ráže 9 milimetrov. Normálne som žasol, to aj Matrix je uveriteľnejší. Tak takto som si záverečnú prestrelku teda nepredstavoval. Niečo podobné sa môže stať akurát tak hráčovi pri hraní FPS strielačky na úrovni easy ale nie v akčnom filme, ktorý by mal aspoň trochu nabudiť atmosféru reality. Nebol som ani sklamaný ale šokovaný.

Noční můra v Elm Street (2010)

Ach jaj, kam sme sa to dostali. Pôvodný film od Wesa Cravena som nevidel takže nemôžem zrovnávať ale tento nový remake ma viac zabavil ako videsil. No na to, že je tam R-kový rating, je absencia krvi a gore scén na najvyššej úrovni, to Freddy vs. Jason bol masaker oproti tomuto. Čo sa týka jednotlivých scén tak jedna vražda jednej nemenovanej osoby (pri tejto scéne burácalo celé kino) bola fakt na popukanie (bodaj by nie, keď to vyzeralo ako keď duch znásilnoval Tori Spelling v Scary movie 2). Alebo záverečná scéna a Freddyho "Mokrý sen" kde som sa smial na plné ústa a začínal uvažovať, či nejde náhodou o komédiu. O samotnom Freddym Krugerovi nemá význam nić ani písať, ten na toho starého nemá ani omylom, starý dobrý Robert Englund a jeho démonický look nikto nenahradí. Ale keď som dal remaku Piatok 13-teho 3*, musím dať aj tomuto filmu hoci to nie je žiadna sláva.

O.C. (2003) (seriál)

Televízny seriál alebo teenagerská telenovela v štýle Beverly Hills 90210. Človek niekedy až žasne aké majú mladí ľudia problémy (sám patrím medzi nich) ale niekedy to pôsobí až príliš umelým dojmom. Ale ako oddychovku v TV beriem.