Nevinné lži - Moje pravda (2014) (epizoda)

Drsnej a realistickej rozvodovej příběh s výbornym koncem, kterej je zajímavej myšlenkou, že vítězstvím v těchhle situacích často nemusí bejt jen to, že se ti dva daj zase dohromady, ale i to, že se už třeba spolu dokážou "jenom" klidně a smírně rozvést. A Vyorálek i Vágnerová byli oba skvělí.

Nevinné lži - Na dně skleničky (2014) (epizoda)

Ááááá! Tak tohle byl zážitek - od první do poslední minuty. Skvělej Majer, skvělej Noha - bezvadná dvojka s výrazně dobře napsanejma dialogama(!) a rolema. V tomhle díle jsou dobrý dokonce i ty děti (Majerův syn, jeho spolužačky...). Postavy jsou napsaný skvěle; jsou komplexní, nečernobílý a složitý - ale nejenže je to skvěle zahraný, on je výbornej i scénář, kamera a režie. Dechberoucí a silnej díl s koncem à la Samotáři, podle mě nejspíš nejlepší díl z celýho seriálu vůbec.

Nevinné lži - Vedlejší příznaky (2014) (epizoda)

Děsivý je, že někdy prostě to, že je to všechno vlastně v pořádku, nemusí stačit - a cesta z toho ven je strašná. Ve výsledku to totiž nejvíc neni o tom, co člověk má nebo nemá, ale o tom, jak se cejtí a jak je na tom vevnitř. Vedlejší příznaky jsou společně s prvnim a následujícim snad vůbec nejlepší díly celýho cyklu. Oba herci jsou naprosto skvělí (Kodetová, Zach), námět je doslova mrazivej, a hudba vč. titulkový písničky nic než výborná (Roman Zach).

Nevinné lži - Zrádce (2014) (epizoda)

Je to pořád "jenom" sport, takže v porovnání s jinejma dílama to lidsky samozřejmě takovou sílu nemá. Vedle třeba Horem Pádem je to ale další zčásti realistická a slušná záležitost z fotbalovýho prostředí, i když i tady se faily bohužel najdou (třeba to jednání na Slavii je udělaný fakt strašně).

Nevinné lži - Byl lásky čas (2013) (epizoda)

Já si nemůžu pomoct, ale dyť ta Freimanová tady byla fakt slabá! Ono vůbec je to celkově slabší díl; ani ne tak námětem jako tim, jak je to natočený - za všechno mi utkvěla např. fyzická manipulace s matkou (takhle by jí do auta prostě vyklopit nemohly, aniž by jim nevypadla - jindy je zase vidět, že nenesou člověka, ale lehkou figurínu); taky třeba ale nerealistický zapomenutí invalidní matky uprostřed lesů a uvědomění si toho až po několika hodinách v hotelu... A jestli ten konec měl bejt nějakej jakože otevřenej (stran toho, jak že to s tou matkou teda vlastně všechno bylo), tak by to byl i celkem zajímavej nápad, jen bych zase měl problém uvěřit, že by člověk ve snaze usmířit svoje dcery byl ochotnej popřít veškerou svou důstonojst a zajít až tak daleko.Nechápu, čim zrovna tohle vyhrálo tu diváckou anketu ČT. Lidi sou divný. Ale oukej - Janžurová je skvělá pořád, o tom žádná...

Nevinné lži - Čistá práce (2013) (epizoda)

Stavebník v nezaviněnejch dluzích, kterej doplácí na vychcanost větších sviní - silnej příběh s jednim z nejlepších konců v celym seriálu... Holt Prušinovský. Ale za zmínku stojej i některý hlody těch jeho dvou kamarádů; ty dialogy jsou fakt drsný a skvěle napsaný.

Nevinné lži - Chromozom (2013) (epizoda)

Standardní zpracování zachraňuje mimořádně silnej námět z prostředí homosexuální rodiny - výrazně dobrý jsou tady ale herci (předevšim Brodská a Žáčková, ale i Čermák nebo syn Jáchym Novotný).

Nevinné lži - Klukovina (2013) (epizoda)

Zase ty besídkoví dětský herci! Námět ale skvělej (trochu ve stylu Honu s Mikkelsenem o síle pomluv), navíc se skvělou hudbou (Lumír Hrma).

Nevinné lži - Hvězdička (2013) (epizoda)

Pro mě jeden z nejmíň výraznejch dílů celýho cyklu - nenadchne, ale ani neurazí.

Nevinné lži - Druhý dech (2013) (epizoda)

O tom, jak na vysokym místě je hodně co ztratit, o pasti s vysokym životnim standardem a neschopnosti z něj slevit... Jen je škoda, že je to taková moc průhledná moralitka s pohádkovym průběhem - s tim mám největší problém. Ale jaká náhoda, že na sebe Langmajer s tim bejvalym účetnim každou chvíli tak narážej, co?