Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (474)

plakát

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál) 

První série má (pak už neopakovanou, a asi ani neopakovatelnou) atmosféru a funguje z celýho seriálu nejlíp. Už tady jsem si postavy oblíbil a právě tahle fungující chemie je obrovsky silnym aspektem, díky kterýmu jsem se na to vydržel (a dokonce rád) dívat až do konce. To, co ještě v první sérii funguje a je vyvážený tajemnym očekávánim dalšího vývoje (profesorovi nějakou záhadou vychází každej jeden detail jeho plánu i v situacích, který dopředu odhadovat nelze, nebo kde by stejně pravděpodobně nastal jeden ze sta dalších možnejch obratů, atd. atd.), tak to už v dalších sériích kulhá na obě nohy a drží to právě hlavně tou skvěle vyladěnou partou. Výplň dalších sérií a nosičem pozdějších zápletek často byly vztahový věci, který ne vždycky fungovaly víc než jen jako ta vycpávka; celym seriálem navíc prostupovaly wtf momenty a laciný nelogičnosti (pozor, trolej) - ať už typu návrat Tokyo do banky přednim vchodem na motorce, případně typu control freak profesora s jeho ďábelsky promyšlenou partií na 1234 korků dopředu, ale kterýho přesto nenapadne nic lepšího než celej projekt ohrozit tim, že od prvních minut loupeže půjde do dobrovolný(!) interakce/konfrontace s vyšetřovatelkou - what could possibly go wrong, žejo, atd. atd. Jako celek sice pro mě nejde o žádnej životní počin, ale stejně se mě na to dívat bavilo a na další série jsem se upřímně těšil i s vědomím, že kvalita prostě dolů jde - takže celkově vzato na večer k popcornu super.

plakát

Come from Away (2021) (divadelní záznam) 

Kdybych to hodnotil jen jako hudební žánr, dal bych tak tři *, protože třeba Webberovy muzikály (např.) jsou muzikálně samozřejmě úplně jinde. V tomhle případě mi ale přijde, že větší roli (aspoň pro mě) tam hraje ten příběh a jeho zpracování na pódiu divadla, tzn. to představení jako takový (jehož je toto "jen" záznam) - a to mi naprosto vyrazilo dech. Jak obsazením a hereckejma/pěveckejma výkonama, tak scénářem - ale i režií/scénou, díky který to za mě nepochopitelnym způsobem drží pohromadě i v neuvěřitelnym tempu, kdy jednu scénu střídá druhá bez jakýhokoliv zaškobrtnutí nebo situací, ve kterejch by se divák přestal stíhat orientovat. Každej herec se pohybuje mezi cca třema rolema a všechny tyhle každej jeden herec dává naprosto fenomenálně... to je prostě úroveň, která (po tý stránce ztvárnění a interpretace) za mě téměř hraničí s dokonalostí. Uzavření leteckýho prostoru po útocích 9/11 a odstavení 40 letadel na kdysi největšim letišti světa u devítitisícovýho měsečka Ganderu znamenalo pro tuhle díru téměř dvojnásobný navýšení populace - a tahle krizová situace a způsob, jak se s ní Kanaďani/hostitelé snažili prát, je dneska (v optice posledních třech let pandemie a ruský agrese na Ukrajině) maximálně aktuální a ty mechanismy jsou vlastně pořád stejný: Lidi v tom prvnim krizovym vzedmutí chtěj pomoc, ale nevěděj jak; nevěděj, kde začít; nejhorší je jen sledování zpráv a nicnedělání; najednou vyplouvaj nový předsudky spojený s novou situací a novym nepřítelem, atd. atd. I ten depresivní návrat do šedý všednosti po tom, co se všechno vrátilo do "normálu", tam byl zobrazenej krásně. I když "do normálu" je špatný spojení - těch cca pět dní, co tam ty lidi strávili, pro většinu z nich znamenalo změnu, po který už jejich život nikdy nemohl bejt a nebyl jako dřív. Některý věci prostě nejdou odestát... I to je podle mě společný se současnou covido-russkou situací. Tldr - pro mě obrovsky silnej zážtitek, kterej si naprosto jistě zopakuju znova.

plakát

Šílená noc (2022) 

Za mě ten film naplnil to, co jsem od něj čekal - jsem fakt spokojenej a bavilo mě to. Samozřejmě se to (dle očekávání) pohybuje na hraně braku, ale za mě to jako celek fungovalo i přesto, že s dějovou linkou nebo příběhama postav si scénáristi dali menší práci, než mohli. Některý věci byly zbytečně předvídatelný (konečnej souboj i jeho vyústění) příp. nelogický (únos mámy rody na skútru), ale co už - vlastně to beru jako takovou krvavou verzi Sám doma pro dospělý a tam mi podobný nedotaženosti fakt nevaděj. Navíc - za leccos (třeba i za vysílačky fungující jako telefon) asi může to Vánoční kouzlo, když vlastně ani sám Santa pořádně neví, jak funguje, ne?

Poslední hodnocení (1 327)

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série) (S04)

04.01.2023

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série) (S05)

04.01.2023

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série) (S03)

04.01.2023

Papírový dům (Netflix verze) - Série 2 (2017) (série) (S02)

04.01.2023

Papírový dům (Netflix verze) - Série 1 (2017) (série) (S01)

04.01.2023

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

04.01.2023

Come from Away (2021) (divadelní záznam)

30.12.2022

Šílená noc (2022)

30.12.2022

Rick a Morty - Série 4 (2019) (série) (S04)

21.07.2022

Reklama