Prázdniny v Římě (1953)

"Řím, jednoznačně Řím"! Smithka, Bradley a nejpestrobarevnější černobílá romance, která nebledne ani po 70 (!) letech! Smích, slzy a čirá KRÁSA!

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Hodně lákavý začátek a pak už jen nekonečnýýýý konstrukt. A navíc konstrukt s prostředky mizivě důvěryhodnými, často průhledný a odhadnutelný. Zbaštit celou tuhle rádobypsychologickou zbytečnost, která vykonstruuje v podstatě jen navoněný Freudovo hovno, můžou snad jen Ti, co toho na "plátně" ani v životě ještě moc neviděli... Film drží snad jen docela fajn civilní herecké výkony a celkem líbivý obraz (pokud se to dá říct o prostředí cvokárny:), která je zde btw slušnou karikaturou).

12 rozhněvaných mužů (1997) (TV film)

Kdyby nebyl jistý pan Sidney Lumet, kdyby nebyl žádný Henry Fonda a kdyby nebylo tucet sakra rozhněvanejch chlápků v geniálním dramatu z roku 1957, dal bych tomuhle filmu čtyři a možná klidně i pět hvězd. Není tu totiž moc co vytknout, až právě na tu jedinou a nejpodstatnější věc: jaký má smysl dělat remake (navíc téměř doslovný remake) bijáku, který patří k absolutně nejvrcholnějším dílům celé kinematografie??!! To smrtící dusno originálu prostě už nikdy nenahradí ani hektolitry potu...

Promlčeno (2022)

Námět slušnej, provedení by si ale zasloužil trochu lepší. Zdlouhavej začátek by se dal i kousnout, postupně totiž přichází -i přes občasnou vatu- celkem "nápínák", kterej kupodivu není úplně prošpikovanej nelogičnostma. A mohl by bejt našponovanej ještě víc, kdyby kamera a střih nebyly totál bez invence a drajvu (no aspoň, že ne vyloženě rušivý). Horší je to i s dialogama, jenž občas silně šustěj papírem a krom těch Rodenových mají místama k uvěřitelnosti daleko. A pak herecké výkony: balast, zvlášť obě hlavní aktérky jsou toporný až běda. Kam na tyhle typky choděj?! Se je asi na co těšit s novou hereckou generací... Vilma fajn civilní výkon, i když pár přehrávanejch momentů se taky našlo, Bareš je Bareš, ale průser to nebyl, vše ostatní do počtu. Pouze Karel klasicky bez chyby, úspornej (což však docela sedělo), ale přesvědčivej. K jeho životním rolím to myslim patřit nebude, nicméně tenhle příběh utáhnul právě on. Přesto, že u psychologickýho thrilleru bych čekal emoce až na dřeň, což se bohužel neodehrálo, a i když se režijně dal solidní scénář Promlčena zvládnout jistě líp, tak i přes všechny neduhy patří tahle krimi asi k tomu lepšímu z domácí produkce poslední doby.

Naši kluci (2019) (seriál)

Náboženství: největší ZLO téhle planety! Krev, smrt a slzy po celé věky, ať už v rámci křesťanských křížových výprav a kolonizace či islámského džihádu, fundamentalismu a terorismu. A judaismus si s nima ve svém dogmatismu a fanatismu v ničem nezadá, jak ukazuje i tenhle seriál. Tak milí sluníčkáři, jestli vám nestačili všechny prasečiny západního světa ve jménu kříže, vytáhněte teď mávátka a přivítejte hrnoucí se Alláhovic dítka, ať můžete pěkně chcípnout jako špinavý bezvěrní psi... Ale přímo k Our Boys: celkem poutavě a napínavě natočené dílko, které nám gojim a nečistým čoklům ukazuje ledacos z tamní -pro většinu z nás nepoznané a nepochopitelné- "Zahrady božských rozkoší". A nutno především ocenit nebojácnost, s jakou tvůrci střílejí do vlastních řad. Tak šalom alejchem, Allah akbar a nakonec Bůh s Vámi.

Záhadná bouře (2018)

Hodně slušný pohrávání s paradoxy při jízdě časem. Tématicky i kvalitou srovnatelný s Frekvencí či hustym serošem Dark. A i když né zas tak složitý jako zmiňovaný seriál (ale o to možná i líp), chvílema předvidatelný (přesto nechybí překvapivé momenty) a nějaké logické mouchy se také najdou, přesto mě to bavilo moc, napínavý dostatečně a vše do sebe ve finále celkem pěkně zapadne.  Španěláci teda v posledním období docela jedou!

Dokonalá loupež (2018)

Bandička smradlavejch tupejch grázlů vystřiženejch z béčkovejch filmů se chystá místo "Mekáče" vyloupit Centrální banku a jde po nich bandička hnusnejch policejních grázlů, co nejsou vo nic míň nesympatický. Hmm, skladba ze samejch záporáků by mohl být možná originální pokus, ale aby trochu fungoval, to by musela bejt psychologie postav i samotnej scénář kurwa jinak propracovanej. Takhle je to jen špinavá "brakózní" totál nenapínavá nuda, kde se lze ztotožnit leda tak s hovnem...

Most přes řeku Kwai (1957)

Trochu zromantizované a místama kapku "nažehlené" dílko (zvlášť ty asijské krasavice vypadající v džungli jak ze žurnálu:)), které má k drsné realitě blízko pouze ve skvělé první třetině, přesto solidně natočený a na svou dobu celkem nadčasový biják s parádníma hereckejma výkonama, takže má stále i po skoro sedmdesáti letech co říct.

Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

"Kašlu na cestující, co by chtěli za těch podělanejch 35 centů, věčnej život?":) Dost jsem se bavil, no když je tam Walter Matthau, tak to nemůže bejt jen kriminálka...:) Přitom napětí nechybí, ale ty suchý hlášky a satira jsou nejvíc!

Neviditelný (2020)

Hitchcock točil dokonalý zločiny a psycha, Netflix je tím co produkuje či distribuuje, páchá (vyjma pár serošů)! Laciná vodrhovačka nekonečných klišéééé, stupidních absurdit a hlavně v každym kroku předvídatelná a bezemoční NUDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA... PS: uvádět jako předlohu knihu H.G. Wellse je doslova drzost!