• Krátkometrážní

Z jiného úhlu (2009) (TV film)

Ztráta paměti? Probůh, už né, vymyslete si něco jiného!!! Prostě zase film bez nápadu, bez originální myšlenky a bez jakéhokoli dějového překvapení. Pokud bych se na to koukal znovu, jakože nebudu, tak jedině kvůli hezké Emmanuelle Vaugier.

Sám v temnotě (2005)

No musím říct, že zezačátku se mi film docela líbil a chystal jsem se mu dát možná i 3 nebo 4 hvězdy. Ikdyž byl film samozřejmě od začátku blbost, prostě mi to tak do půlky nevadilo a bavil jsem se, očekávájíc, jak se film vyvine. Bohužel se vyvinul ne uplně tím správným směrem. Drobné nelogičnosti nahradily nelogičnosti vážnější a jedna, která mě štvala celý film. Vlastně teď už jsem ji možná pochopil, ale nejsem si jist :-D. Takže, libíl se mi začátek filmu, místy hudba třeba od Nightwish nebo snad dokonce numetalová melodie u megapřestřelky a některé zvláště odporné, popřípadě brutální scénky (rozstříknutí krve na objektiv kamery se nevidí každý den :-D). Za to dávám jednu hvězdičku. Druhou přidávám za mnou oblíbenou Taru Reid.

Fakta Barbory Tachecí (2009) (pořad) odpad!

Diskusních pořadů jsme už zažili hodně, ale tento je zaručeně ten nejstupidnější ze všech. Víc nepříjemnou moderátorku, než je Barbora Tachecí, si představit neumím.

Znamení (2002)

Musím vyzdvihnout skvělou atmosféru a především NAPROSTO DOKONALÝ VIZUÁLNÍ ZÁŽITEK. Každý obraz na zdi, každá postava, každý strom, prostě všechno je přesně na tom správném místě a snímané kamerou přesně z toho nejlepšího úhlu, takže dohromady tvoří naprosto úžasnou podívanou. Neznám film, který by mě tak bavil po vizuální stránce. A děj? Nesnáším filmy plné směšných mimozemšťanů, kteří mi mají nahnat strach. Ale tohle? To je něco úplně jiného. Tady, i když to je film o nadpřirozenu, všechno jde tak přirozeně a nenuceně. Herecké výkony jsou naprosto špičkové, charaktery postav krásně čitelné, i dětské role neskutečně povedené. Dokonce ani dabing neselhal, což se často nestává. Prostě vřele DOPORUČUJI.

Ten, kdo mě hlídá (1987)

První polovina filmu velmi kvalitní. Líbí se mi velmi ponurá atmosféra a přesto reálnost daných situací. Pak ale přichází zlom v podobě suspendace detektiva za to, že zachránil svého kolegu...(?) Druhá polovina pak, mnou dříve obdivovanou, reálnost ztrácí a zapadá mezi spousty trapných thrillerů. Škoda, škoda...

Temný obraz (2006) odpad!

Na film jsem koukal už dvakrát, přesto jsem ho nikdy neviděl. Jak to? Usnul jsem, v obou případech. Dobře poprvé jsem byl unavený a ležel jsem na gauči, tak jsem usnul, no a? Ale podruhé jsem film sledoval na počítači na zcela obyčejné židli a opět jsem nakonec usnul, což se mi jinak nikdy v životě nestalo. Ač jsem velmi dlouho odolával spánku, hlava se mi pohupovala dopředu a dozadu až zamířila na mou ruku na stole. Film mě totiž úplně neuvěřitelně nudil a animovaný styl otravoval. A to hlavně způsob zobrazení světla a stínu - připadal jsem si jako po osmi pivech. Nechápu, co na tom kdo vidí jako revolučního nebo zajímavého, dle mého názoru trapnost nade vše. Filmaři už prostě neví co by, a tak se snaží zaujmout i takovouto zbytečností. Děj, co si pamatuji, byl velmi zdlouhavý. Dabing naprosto tragický. Nevím asi to zkusím ještě jednou, ale nemyslím si, že by se počet hvězd, které filmu dávám, nějak zásadně změnil.

Špatným směrem (2006)

Musím říct, že Obsah filmu nezní nic moc. A dokonce po shlédnutí upoutávky, která šla v televizi, sem ani neměl moc chuť na to koukat. Ale ještěže jsem to risknul.... Většinou, když se v Obsahu filmu píše, že děj je plný zvratů, žádného pořádného překvapení se nedočkáte. Tady ano. A to i přesto, že jste stále svědky děje a nikdo před vámi nic uměle neskrývá. Herecké výkony také docela překvapení. Interiéry i exteriéry přirozené a věrné. Dále se mi líbila kamera, příjemné neutrální záběry nepoutající pozornost a pak naopak někdy vyloženě krásné záběry, ale zase žádný kýč. Navíc je film doprovázen krásnou hudbou. Jsem spokojen. V podstatě nejlepší německý film, jaký sem viděl...:-)

Danielova dcera (2008) (TV film) odpad!

Film absolutně o ničem s naprosto trapým a nudným scénářem bez jediného nápadu. Herecké výkony se mi zdály jako na úrovni obecního divadla. Nevím jestli to všechno ale není zaviněné jen naprosto TRAGICKÝM DABINGEM (v případě dětských rolí se dabing nedá zhodnotit jinak než "K ZEBLITÍ"). V tomto žánru (vlastně v jakémkoli filmu) je totiž důležité právě sladění slov, intonace a mimiky. A když první dva členy chybí, jen těžko rozeznáte, jestli existuje ten třetí. Co vím jistě, že film je bez jakéhokoli nápadu a tudíž pro mě naprosto nezajímavý.

Pravda (2006) odpad!

Asi takhle, prvních deset minut sem se připravoval, jak sem napíšu dlouhý komentář, kde budu rozebírat chyby a nesmysly ve filmu. Po dalších deseti minutách, jsem se této myšlenky vzdal, protože film je tak tragický, že by to byla škoda mého času. O čem se musím ale zmínit, je jednak scénář. Skutečně tak nudné dialogy jen tak někde neuvidíte. A navíc, pointa filmu mi došla asi tak po třičtvrtě hodiny a pak už sem se jen netrpělivě těšil na konec. Druhou věcí je to, že film má celou dobu takový nazelenalý obraz a místy ještě k tomu velmi tmavý. V nějakém hororu by to bylo třeba pěkné, ale v rádoby normálním filmu to akorát tak otravuje. Ztráta času.

Těžký zločin (2002)

Film s několika dějovými zvraty, které překvapí a potěší. Přesto je jasné, že se tenhle film asi zrovna nestane věcí, kterou bych si pouštěl vícekrát. Morgen Freeman dobrý, ale ne v životní roli. Jinak film nepotěší poměrně vlažnými hereckými výkony, kor ze začátku se mi zdálo, že člověk obviněný z vraždy by asi s úsměvem trochu víc šetřil.