• Krátkometrážní

Blonďatá a blonďatější (2007)

Přiznávám, že je to totální blbost, ale podle mě to tak tvůrci zamýšleli. Je to až v podstatě parodie a podle mě docela povedená. Občas jsem se vážně zasmál. Herecké výkony Pamely Anderson a Denise Richards nejsou bohužel zrovna nic moc, Denise je aspoň krásná, Pamela dle mého spíš odporná. No ale nevylučuju, že bych se na to ještě někdy podíval, tak za rok, za dva...:-D

Blondýnka (2001) (TV film)

Informace na úvod: Tento film v žádném případě netrvá 240 minut. Je sice, lidově řečeno, dlouhej jak tejden, ale né zas tak. Podle programu 2x hodinu a tři čtvrtě. To znamená, když odečteme reklamy, 2x90 min. Teď řečnická otázka: Víte s čím mám vždycky problém? Když má hlavní hrdinka nějakého filmu prodělat dramatickou přeměnu z ošklivé v krásnou a dopadne to tak, že předtím vypadala líp. Ano, tohle je ten případ. Z hezké dívky se stala v podstatě děvka na první pohled a ten účes Poppy Montgomeryové vážně nesluší. Ale když o tom tak přemýšlím, možná je to tak dobře. Skutečná Marylin Monroe se mi taky nelíbí. Dál. Poppy Montgomery má vážně hezký zadek, tedy pokud neměla dabérku:-D, ale dost nehezká ramena. Stručně řečeno, jí na tuto roli nevidím zrovna jako ideální volbu. Navíc její herecký projev se mi zdál až příliš plochý. No a český dabing samozřejmě zničil i to málo, co dokázala zahrát. Chtělo by to nějakou charizmatičtější herečku. Film mě prostě nudil. V první části jsem byl docela zvědavý jak se to celé vyvine a většinu nedostatků jsem statečně ignoroval, ale v druhé části už mi některé věci začaly vadit. Co mi vadilo asi nejvíc bylo, že ve filmu v podstatě vůbec nezaznamenáte vrchol kariéry Marilyn a tak ze začínajícího "talentu" přechází rovnou v emocionálně nestabilní trosku. Když jsem u slova emocionální, musím říct, že ve filmu jsou i, řekněme, chyby. Když se první Marylinin manžel pozastavuje nad tím, když Marylin mluví o osudu s tím, že je to "divné slovo", a pak o Marylin prohlásí, že neumí vařit a je moc emocionální, dostanete ale silný pocit, že je tu něco v nepořádku. A jestli Marylin skutečně říkala svým manželům taťko, nedivím se že vystřídala asi čtyři. Na to sem vážně ke koci filmu už měl alergii a pokaždé obracel oči v sloup.

Podvodnice (2003)

Tak tohle vážně není béčko, možná tak céčko. Sice oceňuji poměrně originální téma - pojem "testování věrnosti" mě docela rozesmál, ale obří chyby ve scénáři mě rozesmívaly mnohem víc. Třeba při scéně, kdy se ozvala rána, které se holky nejdřív úplně totálně zděsily, ale pak se shodly na tom, že to byl holub, sem dostal skutečně kvalitní výtlem. To by z chudáka holuba musela bejt naprostá placka :-D No jednu hvězdu dám za nápad "testování věrnosti" a za hezké herečky, kvůli kterým jsem film dokoukal do konce, ale jinak to byla teda přehlídka nudy a trapnosti.

Hvězdný reportér (2008) (pořad)

Jedna hvězda za to, že tento pořad vůbec existuje. Ale bohužel je dost stupidní a z toho moderátora mám osypky....A pojďme, třikrát....FUJ! FUJ! FUJ! :-D:-D:-D

Ostrov (2005)

Sice tu spousta lidí píše o dírách, chybách a nedotaženostech ve filmu, ale já musím říct, že mi vadila jen jedna věc. Nechápal jsem k čemu mělo být to "holografické centrum". No ale už mi to bylo víceméně vysvětleno a tak nemám k filmu větších výhrad. Ano já, který obecně nemám rád ani akční filmy, ani sci-fi a už vůbec ne oboje dohromady. Bude to asi tím, že ve filmu o to totiž až zas tolik nejde, tím hlavním je romantický příběh a ten je díky perfektním hereckým výkonům Ewana McGregora a Scarlett Johansson vážně příjemnou podívanou.

Cizinec (2005)

Romantická část nádherná, ta dramatická určitě nudnější, ale alespoň jsem se dočkal překvapení, což se stane málokdy. Místy potěší dobrá hudba. Herecké výkony celkově slušné, Edward Norton nevýrazný, krásná Evan Rachel Wood je nejenom sexy, ale taky dobře hraje.

Čokoláda (2000)

Vesnice zaostalá o sto let, červené kápě a severní vítr? Komu tady už ale totálně hráblo? Můj názor na tenhle film se dá shrnout jedním slovem. Nezájem. A nebo jednou větou: Ztráta důvěry v ČSFD komunitu :-D Jednu hvězdu dávám pouze za to, že církev je tady vylíčená jako něco v podstatě stupidního (což jistě je) a za to, že Johnny Depp dostal konečně nějakou normální roli, ze které mi nebylo vyloženě na zvracení.

Vražedné vize (2007) (TV film)

Ač film nepřináší nic moc nového a už vůbec nenabízí žádný dějový zvrat nebo překvapení, nedá se říct, že by sledování tohoto filmu bylo vyloženě utrpení. Ale když si přečtete popis, v podstatě všechno víte a to co se dozvíte, je nepodstatné, takže prostě docela nuda. Lexa Doig hrála dobře, navíc je sexy. Ty Olsson nudný a nepřirozený.

Svatební mrákoty (2004) (TV film)

V podstatě předělávka filmu "Hlava rodiny" bez jakéhokoli nápadu nebo překvapení. Jediné slušné na něm jsou tři pěkné holky v hlavních rolích. Tedy spíš jedna ucházející (Jaime Ray Newman), jedna hezká (Marina Black) a jedna nádherná (Kelly Overton). Jestli chcete od filmu ještě něco jiného, radši na něj ani nekoukejte.

Moulin Rouge (2001)

85%...? To má být vtip? Podle mě prostě nemůže být ve filmu, který se má odehrávat v roce 1900, použita hudba od Queen, Madonny, Kiss nebo dokonce Nirvany, ani když se jedná o muzikál. Ani v muzikálu nemůže držet na hlavě klobouk chlápkovi, visícímu hlavou dolů. Ani v muzikálu nemůžou být takto kýčovité a směšné kulisy, které vypadají vyloženě jako z nějaké parodie (vzpoměl jsem si třeba na seriál "Řekni kdo tě zabil"). Podle mě prostě ne, a to ikdyž jsou třeba herecké výkony na slušné úrovni, i když se mi třeba líbila kamera...NE.