• Krátkometrážní

Horem pádem (2004)

"Lenin běhá po třídě a zvrací židličky."

Choking Hazard (2004)

Ať už je to míněno jakkoli, tohle prostě nee. A Myslivca si určitě nedám :D

Kinsey (2004)

Mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu bych nerad snižoval význam výzkumů (skutečného) dr. Kinseyho, které bezesporu mnoha lidem pomohly, na druhou stranu mi však jeho postava a charakter byly poměrně proti srsti. Až příliš velký fanatismus, který jej od druhé poloviny filmu provází, mi zkrátka vadil. Přišlo mi, že doktoru Kinseymu už nešlo ani tak o to přinést společnosti nová fakta, nýbrž o to uspokojit svoje vlastní pedantské a workoholické ego. Namísto toho, aby se věnoval manželce, prohlubuje svoje sexuální zkušenosti se svým asistentem, aby mu v zápětí dovolil prohlubovat i ty jeho a osouložit tak právě ji. A to mi, nezlobte se na mě, přijde docela zvrhlé. Nedivte se pak, že jsem mu jeho pozdější zhroucení opravdu přál... Samozřejmě, že určit co je a co není normální, nebude zrovna jednoduchý úkol, nicméně ať už jsem jakkoli konzervativní, nemyslím si, že souložit s koněm a ovcemi by měla být lidská přirozenost. Bohužel posedlost pana doktora ho zřejmě přiměla myslet si opak. Nedivil bych se, kdyby si na konci sundal kalhoty a v touze rozšířit si své obzory provozoval "zcela normální" sexuální akt se srnkami. Mimochodem celý rádoby dojemný konec mi po tom všem připadal jako jeden velký kýč - "Pan Kinsey po letech vědeckého úsilí poznává les!"... Možná, že kdyby se Kinsey místo toho zbláznil úplně, ohodnotil bych tento film větším počtem hvězdiček. Takový konec by mu totiž seděl daleko lépe.

Kupec benátský (2004)

Velmi zdařilá adaptace románu Williama Shakespeara, nic víc, nic míň. Tedy, kdo si nepotrpí na přívaly veršovaných dialogů, nikterak se nevyžívá v dílech velkého klasika či vehementně netouží vidět Al Pacina v roli starého Žida, nadšen rozhodně nebude. Mnohdy i několikaminutové odříkávání romantických veršů mě dohánělo téměř k šílenství. Hodnotím tedy v tomto případě neutrálními třemi hvězdičkami, jelikož díky kvalitnímu zpracování a zdařilým hereckým výkonům bych méně dát nemohl.., sic mi Kupec benátský přinesl opravdu hodně utrpení. Milovníci W. Shakespeara a příznivci klasického romantického dramatu si však bezpochyby přijdou na své.

Le Bagman - Profession : Meurtrier (2004) (amatérský film) odpad!

V mém vkusu nejsou obsažena měřítka, která by spolehlivě hodnotila amatérský imbecil gore horor. Zřejmě nemám dostatek nadhledu pro hihňání se nad něčím takovým. Jak to může někomu přijít tak zábavné, opravdu nechápu.

Libertin (2004)

Nějak jsem nepochopil o čem to vlastně bylo... Nebo spíše mělo být...!? Zkrátka jeden z mála filmů s Johnnym Deppem, který se příliš nepovedl.

Madhouse (2004)

"Crazy chicks are wild" aneb další z mnoha trapných patlanin...

Milióny (2004)

Neuvěřitelně nudná a přeplácaná slátanina, kterou jsem nejspíš vůbec nepochopil. Promiň, Danny. 40%