Román pro muže (2010)

Jedna hvězdička za skvělého Donutila, který mě dokáže rozesmát pokaždé, když se na něj jen podívám. Jinak trpané, trapné a zase trapné.

Poslední vládce větru (2010)

Místo slibované velkolepé fantasy přišla obyčejná pohádka. Ale i tak se na to dalo docela dívat.

Kajínek (2010)

Není to žádný velkofilm světových kvalit, to v žádném případě. Je to ,,jen" slušně natočený a na české poměry solidní thriller se slušnými hereckými výkony, kde nejvíc zaslouží vyzdvyhnout Vladimír Dlouhý. Nic víc, ani mín.

Počátek (2010)

První film letos, o kterém můžu říci, že jsem vylezl z kina naprosto spokojen. Při prvních scénách jsem byl sice trochu vedle, ale všechno napravilo vysvětlování, kterého je v první polovině filmu více než dost (přesněji řečeno je celá první polovina jen vysvětlování :)). Druhá půlka už je o ničem jiném. Střílí se vostošest, nepětí se dá krájet a scéna v otáčivé chodbě nemá chybu. A poslední záběř filmu mi málem přivodil exitus (v celém sále bylo takové ticho, že by byl slyšet spadnout špendlík). Pan Nolan opět nezklamal. Jestli někomu dávám hlas pro film roku?? Pak jednoznačně sem. PS: Nikdy bych nevěřil, že můžu být tolik napnutý sledováním auta, které padá půl hodiny z mostu do vody :D

Predátoři (2010)

Průměrný film a nadprůměrné akční scény. Nic víc se napsat nedá. Je to ,,jen" film, který vzdává hold prvnímu Predátorovi. Když průměr, tak 3* ovšem za Adriena Brodyho dávám o jednu navíc. Dlouho jsem totiž neviděl akčního hrdinu s tak velkým charakterem.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Nejlepší divadelní představení, jaké jsem měl možnost vidět.

Kick-Ass (2010)

Jsem tak trochu na rozpacích, ale v dobrém slova smyslu... tento snímek šel tak trochu mimo mě. Proto jsem nic nečekal. Od traileru jsem si sliboval docela slušnou řechtandu. O to větší bylo moje překvapení, když jsem viděl desetilotou holčinu krájet padouchy na cimpr campr, střílet z pistole jako ostřílený profík a rvát se jako Mike Tyson:-D. Film je technicky na vysoké úrovni a to platí i pro režisera (co jsem taky mohl čekat po skvělém Hvězdném prachu?). Jinak vřele doporučuji (ale v žádném případě od toho nečekejte komedii jako to bylo v mém případě :-D).

Iron Man 2 (2010)

Tak trochu mi to připadalo, jako taková předehrávka k Avengers, než jako pokračování slušné jedničky. V porovnání s ní, mi to připadalo o něco horší (Hlavně co se týče Tonyho Starka- ano Downey jr. byl více něž úžasný, ale už to nebyl takový zábavný koncert jako v jedničce), ale zase akční scény mi připadali o něco nabroušenější a ke všemu musíme připočítat skvělý výkon Mickeyho Rourkea.

Souboj Titánů (2010)

Film je trikově na vysoké úrovni, akční scény jsou dechberoucí a herci také nejsou k zahození. Bohužel se ale jedná jen o kopii původního filmu, kde se změnilo jen pár postav. I přes to, že jsem se skvěle bavil, nemohu dát více jak 3 hvězdičky.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Je to již několik měsíců, co jsem jako divý vlétl do kina a těšil se na Smívání. Od filmu, do kterého jsem vkládal velké naděje se vyklubal největší propadák mého života. Ty měsíce, jsem všude tvrdil, že Twilight saga je směšná, směšná a směšná. Dnes jsem se vydal do jednoho vesnického kina na Nový měsíc s tím, že se jdu ,,skvěle pobavit". Vůbec nic jsem nečekal a díky tomu jsem byl příjemně překvapen. Docela nápaditý příběh mě chytl a nepustil.Až jsem se divil jak moc. Během promítání jsem sice párkrát zívnul a Bella mi připadala, jako když neví co chce, ale myslím si, že se jedná o ten typ pokračování, kdy dvojka překonala jedničku a s plnou parádou. Neříkám, že jde o bezchybný film, jedná se pouze o porovnání se Smíváním. Stále je ze mě divák, kterému je Twilight saga tatkřa ukradena.