Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Kino Čáslav - Zajít na to se synkem o deštivém dni, je dobrý nápad. Příběh je pěkný, bohužel 3D, díky kterému je obraz podstatně tmavší, výsledný dojem kapánek kazí. Přece jen Toy Story je plný veselých barev. Každopádně je to pěkně udělané a pro děti dobře naservírovaná dávka napětí a emocí. Postrádal jsem však větší dávku humoru. Jsem zvědav, kam se hodnocení posune. Po pár stovkách hodnocení jsme na 87% a 229. nejlepší film. Za mě silnější průměr. 70% (with A.)

Julieta (2016)

80% (with J.)

Ženy v domácnosti neexistují (2017)

HBO GO - No ne, mám tu čest přidat první komentář, ba dokonce svými 4* zvedám procenta z 64 na 65. Musím chválit, protože jsem z toho měl v počátku obavy, jaký bude Nizozemský humor. Navíc si nejsem jíst, zda jsem někdy Nizozemský film viděl. A po skončení musím říct, že to byla komedie nečekaně dobrá. Svižný humor, nejsou prostoje, zajímaví protagonisté, pohodový děj, odsýpá to. Jejich mluva je sice rychlá, ale pokud jste vytrénovaní ze čtení titulků u francouzských komedií, nebudete mit problém. 75 % (with J.)

Manžel na zkoušku (2018)

HBO GO - Annu Faris bude mít většina zafixována z přelomu milénia z parodií Děsnej biják, stejně tak já. Zde je o 18 let starší a v podstatě se její herecký projev nezměnil, což vlastně nevadí. Overboard, jenž český volný překlad Manžel na zkoušku :-), je celkem pohodová komedie, kterou zaplácnete 2 hodiny, pokud nechcete moc přemýšlet. CZ dabing v pohodě, takže film splnil to, co se od takového žánru očekává. Za mě kvalitní 3 hvězdy. 67% (with J.)

Život je večírek (2018)

HBO GO - U filmů tohoto ražení musíte pořádně vypnout mozek. V tomto případě to platí dvojnásob, protože Life of the party je tak ujetá záležitost, kterou když muži se svými polovičkami dokoukají, zaslouží metál. Ani nevím, jak jsem to dal já, asi proto, že bylo po půlnoci a mě bylo všechno jedno :) Humor, rozhovory a všechny scény na mě působily jako bych se díval na film z 80. let. Tohle se musí vidět, aby člověk pochopil. Nebýt dabingu, končím po pár minutách. Chtěl jsem ale své ženě udělat radost, a tak jsem s velkým sebezapřením vydržel do titulků. Pokud se ale budu na film dívat někdy znovu, tak to budu zdrogovaný, čtyřku pod kůží nebo ve svěrací kazajce. 50% (with J.)

Na špatné straně (2018)

Hodnotím s mírným zpožděním, ale asi jsem to potřeboval pořádně pobrat. Protože to byl strašně zvláštní film. Nedokážu říct, jestli v tom či onom smyslu. 2 a půl hodiny byly celkem vražedné, obzvlášť, když se tam skoro jen žvaní. Finále však moji chuť spravilo, to byla slušná jízda a řežba. Až na scénu v bance, kde to schytá mladá žena, a to dost nekompromisně, hodnotím toto filmové dílo veskrze pozitivně. 72%

Turbodiesel (2008) (studentský film)

Youtube - Ani jsem netušil, že něco takového vzniklo. Na rok 2008 dobrá práce. 70%

Gotti (2018)

HBO GO - Travolta se snaží a já ho mám rád. Kašlu na to, že to aspirovalo na nějaké Maliny. Já to vnímal jako dobré drama, které se zaměřilo více na vykreslení postav a rodinné rozepře, než na tu "mafiánskou" část. 70% (with J.)