November Man (2014)

Agent 007 pořád ve formě, na Pierce se dobře dívá. 70%

Občan Havel (2007)

Dnes 18.12.2011 umřela největší persona našeho státu. Když jsem se zprávu dozvěděl, hrklo to ve mě. Tohle je šok pro celou Českou republiku a nejenom pro ní. Všechny televize se ve svých zprávách nezabývaly ničím jiným než smrtí našeho prvního českého prezidenta. A tak jsem i já sledoval různé záběry a vzpomínky. Bezmála 4 hodiny různých pořadů o Václavu Havlovi jsem se zájmem sledoval a utvrzoval se v tom, že to byl dobrý člověk. Velká škoda. Každopádně tento dokument Občan Havel mě velmi zaujal, obsahoval mnoho velmi zajímavých záběrů a nebude na škodu si čas od času připomenout život tohoto muže. Například prostřednictvím tohoto dokumentu. Procentuálního ohodnocení se zdržím, ale z úcty k Václavu Havlovi dávám 5 hvězdiček. Sbohem, pane prezidente.

Občanský průkaz (2010)

Palace Cinemas Anděl (Film-mánie) - Jedním slovem, dokonalost !! Tenhle film se zapíše zlatým písmem do historie českého filmu. Všechny postavy byly napsány bravurně a všichni herci své role zahráli na výbornou. Vylíčení autentičnosti tehdejší doby - vynikající. 5 hvězdiček samozřejmostí. Navíc jsem film viděl v kině v rámci Film-mánie za 50,-Kč - co víc si tedy přát :) 95% // ČT1 (léto 2014) - Po nějaké době jsem se k tomuto českému filmu opět dostal a opět jsem se zaujetím sledoval osudy postav v období, které z dnešního pohledu (pro normálně smýšlejícího občana) je nepochopitelné. Komunismus. Řeknu vám, že u mnoho scén jsem jen kroutil hlavou a děkoval jsem "tam nahoru", že máme tu demokracii. Zpět k filmu..je mi trochu líto, že se snímek pana Trojana tolik nechytl. Tady na čsfd má 78%, což sice není málo (takový Major Maisner by to bral všemi deseti :)), ale když jsem před Vánocemi roku 2010 odcházel z Občanského průkazu z kina, říkal jsem si, že to bude kultovní česká záležitost, jako např. Pelíšky. A ono bohužel, trochu jsem to přecenil. Nicméně já si stále stojím za tím, že to je 5-ti hvězdičkový film. 90% (with J.)

Obecná škola (1991)

ČT1 HD (4:3) - Není co dodat. Skvělý (možná jeden z úplně nejlepších) českých filmů. Pánové Svěrákové odvedli dokonalou práci. Každá scéna je velmi příjemná a i po desáté, dvacáté, ... člověk se zaujetím čučí, jako by Obecnou školu viděl poprvé :) 99% // Další projekce: (1.9.2019) ČT1 HD - 100% (with A.)

Oběti války (1989)

NOVA CINEMA - Dlouho jsem rozmýšlel, jestli 3 nebo 4 hvězdičky, je to fakt na hraně. Nakonec jsem přisoudil větší počet, protože jsem si uvědomil, že film mě dokázal zamyslet se hlouběji a sám jsem si říkal, jak bych se zachoval já, být v roli hlavního hrdiny. Brian De Palma nejspíš ale nebude moje krevní skupina, má takové zvláštní "natahované" filmy, které sice nejsou kvalitou zlé, ale postrádají větší náboj. Český dabing mi dnes celkem bodnul a nepředpokládám, že ubral mému dojmu z filmu významná procenta. Oběti války hodnotím jako lepší nadprůměr. 70%

Obhájce (2011)

Bez debat, tohle byl pro mě snad nejlepší film, který jsem v roce 2011 viděl. Naprostá lahůdka, kterou jsem celých 120 minut doslova hltal. S Matthew McConaughey jsem snad neviděl žádnej film, takže byl pro mě téměř novým hercem a okamžitě si mě získal. Zbytek herců a celkové obsazení bylo na jedničku. Nemám fakticky co vytknout, takže velmi brzy si ho rád pustím znovu. Zkusím si to pustit z dabingem, protože občas se člověk při čtení dlouhých titulků ztrácel, takže uvidíme, jak CZ dabing zkazí nebo nezkazí požitek z filmu. Každopádně po prvním shlédnutí dávám s čistým svědomím plný počet hvězdiček, tzn. 90% // (10.3.2012) NOVA - viděno podruhé a stalo se přesně to, čeho jsem se obával. CZ dabing sice nebyl tak hrozný (co se týče obsazení), ale ta atmosféra, která se na mě valila při prvním sledování, ta byla tentokrát tu tam. Dabing to prostě nedokáže prožít tak, jako skutečný herec. Takže další důkaz toho, že dabing ne! Jedině snad u komedií. Ponechávám hodnocení, ale asi víte, jak by to dopadlo, kdybych film viděl poprvé v češtině. // (7.1.2018) NOVA - I po třetí říkám "Bravo". Je to hodně dobrý snímek z právnického prostředí a Matthew předvádí opravdový koncert. 90% (with J.) // (26.2.2020) JOJ CINEMA HD - 90% (with J.)

Obchodník se smrtí (2005)

** DVD 3 (CZ) - Co k tomuto filmu říct, když má člověk na paměti, že je to podle skutečné události? Pouze to, že je to smutné. Nicméně filmové zpracování bylo povedené a Cage zahrál velice dobře. Pan Mahdal v českém znění opět vynikající a bezchybný. 80% (with J.)

Obušku, z pytle ven! (1955)

UPC My Prime - Paráda, příjemně jsem si zavzpomínal. Hostinský super, jedna hláška střídá druhou, chytlavá písnička a kouzelný stařeček. Prostě jedna z TOP pohádek. 80% (with A.)

Obvyklí podezřelí (1995)

** Když jsem tenhle film viděl poprvé, okamžitě jsem pálil 5 hvězdiček. Ano, byl jsem velice překvapen, kdo byl nakonec "Kajzr Sozé". Po 2 letech jsem film zkouknul znova a už to bylo nic moc. Nejenom, že jsem věděl, kdo tahá za nitky a navíc český dabing mi moc neseděl. Můj dojem z filmu už nebyl tak valný a jdu s hodnocením dolů. Když už zkrátka víte, kdo je "Kajzr Sozé", tak už vás film nebude moc bavit. Po třetí po filmu sáhnu až za x let z nostalgie. 75%

Occamova břitva (2012) (TV film)

Jo, proč ne? Prostě TV film, který na 65 minut zabaví a vy si občas říkáte, jak byste se zachovali vy. 60%