Joeey

Joeey

komparzista

1 4 6 8 9 10 11 následující >>
    • 3.7.2009  23:23

Režijně to Juraj Herz bezpochyby zvládnul, herci odvedli rovněž dobrou práci, možná jen v tom scénáři by se našly mezery.

• 25.5.2008  20:09

Pomalu plynoucí děj, který se ke konci vyvine skoro až v napínavé drama. No... to jsem, uznávám, přehnal, ale opravdu má tento film silný (nejen romantický) příběh, kterému řada diváků (jako já) neodolá.

• 22.12.2007  15:02

Zdlouhavý, poněkud náročnější film, který mě vytočil svým tempem a skoro žádnou gradací. Uznávám, že životopisné filmy bývají méně spontánní, protože jsou tvůrci vázáni skutečností, jenže v Zuřícím býkovi není NIC, co by diváka vtáhlo do děje. Šokující okamžiky i herecké výkony (De Niro, Pesci) na mě sice dolehly, ale přesto mě nechaly naprosto chladným. Ano, film chtěl říct (a řekl), že v životě jsou daleko šílenější zápasy než v ringu. Ale bylo k tomuto sdělení potřeba vše, co natáčení a přípravy obnášely? Mě u Scorseseho šokují většinou fakta ze zákulisí víc než film samotný. To je další mínus pro Zuřícího býka (chudák, teď odnese všechno, nad čím jsem přimhouřil oči od Taxikáře až po Skrytou identitu :-)

• 28.12.2006  23:47

Relativně dlouhý snímek s detektivní zápletkou, jehož typickým rysem je, že se po jeho zhlédnutí s jistotou nedá říct "ten a ten je vrah." Cokoliv se ve filmu odehraje je téměř vždy některou z následujících scén ještě více zamotáno a ... "přeberte si to". Zkrátka Základní instinkt stojí za to vidět.

• 29.12.2006  00:02

Určitě nejsem sám, komu v tomto filmu chyběl Michael Douglas. Ale vzhledem k tomu, že jednička ve mně nenavodila ten dojem kultu, přistupuji v hodnocení jako k jednomu z dalších filmů, který přišel na řadu.

• 23.8.2006  10:40

Výborná komedie, kterou lze vidět několikrát a i když znáte některé dialogy nazpaměť, neokouká se! Začne to nevinně, kdy po celém dni unavený pan Novák se vrací domů a ze sousedovic dveří vylítne paní Bartáčková v domnění, že načapá manžela... Pan Novák si neodpustí "nejapný žert" a spustí se vlna naschválů a dalších "nejapných žertů" mezi sousedy...

• 26.6.2007  22:39
    xXx (2002)

Během sledování tohoto filmu mě vůbec nenapadlo, že by to mohla být parodie na Bonda (snad až na ten závěr). Mně to spíš připomínalo jakýsi "celovečerní" díl z cyklu XTreme sports (nebo jak se to jmenovalo), co kdysi běžel na kabelovce. Scény s hlavním hrdinou na snowboardu jako by byly z úplně jiného filmu. To, jak Xander opustil restauraci a jel po zábradlí na stříbrném tácu, bylo dost přehnané. Část odehrávající se v Praze samozřejmě upoutala mou pozornost, ale přesto jde o průměrný film.

• 12.11.2006  13:13

Účastníci zájezdu mě docela zaujali... Je to teda oddychovka až do morku kostí, ale příjemně se na to kouká (i když je to v podstatě - jako Román pro ženy - film o ničem).

• 11.9.2006  12:00
    Černý Petr (1963)

Neoslovil mě herecký výkon představitele Petra, naopak Vladimír Pucholt hraje velmi dobře (jako později v Láskách jedné plavovlásky). Na víc než na 3* to ale není.

• 22.6.2007  22:11

Bravurně natočené, povedená hudba, akce skoro od začátku až do konce. Na druhé straně herci nemají moc prostoru - přesto však hráli velmi dobře! - a nemůžu říct, že by na mě film dolehl natolik, abych se při jeho sledování vydržel po celou dobu soustředit.

• 22.8.2006  16:25

Vyměnila se část týmu včetně pana plukovníka, ale trošku i celková atmosféra filmu. Do Saint Tropez přiletí mimozemšťané (dle jejich slov s dobrým úmyslem), jenže narazí na Cruchota a představení může začít...

• 22.8.2006  16:39

V úvodu filmu se četníci stěhují ze svého bývalého působiště, kde jsme je vídali v minulých dílech... Na nové stanici jim Gerber představuje nový počítač, který se stane součástí celé zápletky... Po příjezdu mladých četnic na praxi se opět strhne nápor komických sitací, hlášek ("Pane plukovníku, existují zkratky, které jsou zdlouhavé." :))), ale také trochu kriminální zápletka...

• 22.8.2006  15:34

Naši známí četníci se nejdříve vydají střežit pořádek v civilu, každý to však pojme po svém, zvlášť Cruchot ;-), který při té příležitosti poprvé potká Joséphu a celý příběh (provázen spostou humorných situací, hlášek či zkouškami na štábního rotmistra...) končí svatbou.

• 22.8.2006  15:05

I když se druhý díl neodehrává mezi zdmi četnické stanice ani v ulicích Saint Tropez, jde o další velice povedenou komedii.

• 22.8.2006  16:12

Začátek působí nevesele, když plukovník přijde svým podřízeným sdělit, že je posílá do penze...ale nebyli by to naši hrdinové, kdyby je i mimo četnickou stanici nečekalo nějaké dobrodružství... I když se děj tohoto dílu trochu vleče, přesto pobaví.

• 22.8.2006  14:49

Děj prvního dílu slavné série francouzských komedií o četnících se točí kolem krádeže obrazu, kolem příjezdu strážmistra Cruchota a jeho dcery, kteří si musí zvyknout v novém prostředí... I když Cruchotovi to nečiní potíže a své nové působiště začne sám dirigovat... :-) U některých filmů je potřeba si aspoň kus pustit, aby se o tom dal napsat komentář, jenže u četníků jsou scény, příběh a hlášky (ba i celé dialogy) spolehlivě vryty do paměti.

• 6.2.2007  17:46

Od filmu s takto vážnou tématikou jsem nejvíce očekával naléhavost na diváka. Nejenom že jsem se jí dočkal, ale místy jsem při sledování Čisté duše ani nedutal. Zezačátku na mě film po filmařské stránce působil tak nějak obyčejně, ale po nějaké době to přestalo. Pohltil mě. Scénář je velice nápaditý, sled událostí mi připadal poměrně rychlý (nejspíš to bude tím, že ne často u takto dlouhých filmů vydržím "hltat" jejich atmosféru od začátku do konce). Russell Crowe podává strhující herecký výkon, stejně tak nádherná Jennifer Connellyová a nepřehlédnutelný je rovněž charismatický Ed Harris.

• 5.3.2009  16:15
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Skvělá práce! Já byl teda přikován k židli i v té druhé polovině třetího dílu, který řada z vás podrobila kritice. Nemůžu posoudit, nakolik se film opírá o skutečná fakta. Já si nepřál nic víc než zajímavou a napínavou detektivku... a také jsem se jí dočkal! Určitě se nebudu přít s někým, kdo tvrdí, že Ďáblova lest má nějakou hlubší myšlenku... Ano, v této inscenaci by se našly pasáže podněcující k zamyšlení, ale mě v tomto případě uspokojila ta poctivá filmařina se spoustou zdařilých hereckých výkonů. Vedle hereckých stálic filmu i televize musím pochválit Terezu Voříškovou. Svou vedlejší roli zvládla s přehledem.

• 8.7.2007  15:43

Šakalí léta zlákaly mou pozornost hlavně díky slavným písničkám, o kterých jsem dříve ani nevěděl, že jsou z tohoto filmu. Když se tam ale netancuje, nezpívá nebo netříská do kytary, je to nuda. Podobně na mě působily i některé pozdější Hřebejkovy filmy. Pozoruhodné výkony Josefa Abrháma a zejména Martina Dejdara nestačí k tomu, aby film byl správně gradující podívanou.

• 6.6.2006  18:45

Velice pěkná komedie. Scény (většinou rvačky), ale i dialogy (např. hlášky "Kontrola provedena. Funguje. Končím." Šéf: "Já jsem s váma taky skončil" :)) ) jsou opravdu zábavné!

• 14.7.2006  19:03

S jedničkou téměr vyrovnané, podle mě se druhý díl odchýlil malinko dolů... Nicméně opět jde o úžasnou komedii plnou rvaček a hlášek. Dobrá zápletka, ale vadí mi, že šéf a jeho banda zde nejsou jedinými protivníky hlavních hrdinů, a tudíž je neprovázejí od začátku do konce. Ta závěrečná scéna na lodi mi už tak vtipná nepřipadala...

• 2.9.2006  14:20

Pěkný film, který Cesta do hlubin študákovy duše předběhla už v názvu!

• 24.11.2006  18:14
    Štěňata (1957)

Pěkný film, jehož děj je od současnosti hodně vzdálen, takže spíš než o příběhu se pokusím přiblížit dojmy z jeho zhlédnutí (podíval jsem se na něj proto, že se na něm podílel Miloš Forman). Začátek působí tak nějak obyčejně, nic moc v něm neupoutá, ale druhá polovina filmu je značně poutavější a místy i napínavá (mám na mysli tu část filmu, kdy ženich schovává svou ženu v bytě svých rodičů). Tam postavy diváka vtáhnou do děje. Komediální prvky jsem ve Štěňatech nepostřeh´. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* - tu čtvrtou hvězdičku dávám za to, že film není vhodný pro zaplácnutí nudného odpoledne, ale opravdu má co říct.

• 4.9.2006  17:56
    Želary (2003)

Dlouhé, rozvleklé, ačkoli zajímavé téma se tomu nedá upřít. Při prvním zhlédnutí to je určitě zajímavé, ale podruhé strávit u tohoto filmu těch dlouhých 150min.........

• 3.5.2007  15:14

To byla taková nuda! Gérard Depardieu se zde objeví párkrát, film celkově je neskutečně zdlouhavý... Konec měl zřejmě být překvapivá pointa, ale to, co se stalo, rozhodně nebylo nečekané a já si u té "pointy" jen oddychl, že už ten film mám za sebou.

• 9.4.2007  10:12

I u animáků lze prokázat filmařský cit a nápaditost. Úplně na začátku mě dostalo, jak si tvůrci pohráli se zaostřením popředí a pozadí. Když ty skvostné animace doplní pěkným scénářem, výsledek musí dopadnout dobře. Pixaři prostě uměj! Co se týče srovnání s Toy Story, tak Život brouka má holt nevýhodu v tom, že není No. 1. Oproti nesmyslům jako je třeba Shrek však jde o veledílo.

• 20.5.2007  19:33

U mě slabá Richardovka. Film je založen na komických situacích, které netvoří jednotný příběh. To však není výtka. Například jeho pozdější film Jsem nesmělý, ale léčím se (který si také sám zrežíroval) vzniknul na tom samém principu, jenže měl spád. Zde bohužel musím říct, že jsem se nudil. Sice tam je několik povedených fórů - třeba ten s houpací sítí ... "Kolik kostek cukru? - Dvě... ještě půlku" A bum :-), ale to je vše.

• 2.6.2007  21:39

Geniální! To tak na úvod ;-) Film má DOKONALÝ SCÉNÁŘ, všechny postavy jsou perfektně zahrané. Zatímco Jáchym měl jen krůček k dokonalosti, Mareček tam bezpochyby došel. Taková vybroušenost - třeba scéna, kdy ve škole na schodišti Hujer předběhne otráveného Kroupu, nebo hláška (jedna z mých oblíbených): “Běda vám, BĚDA VÁM, jestli mi to nepůjde!“ :-D

1 4 6 8 9 10 11 následující >>