Joeey

Joeey

komparzista

• 22.8.2006  16:25

Vyměnila se část týmu včetně pana plukovníka, ale trošku i celková atmosféra filmu. Do Saint Tropez přiletí mimozemšťané (dle jejich slov s dobrým úmyslem), jenže narazí na Cruchota a představení může začít...

• 22.8.2006  16:12

Začátek působí nevesele, když plukovník přijde svým podřízeným sdělit, že je posílá do penze...ale nebyli by to naši hrdinové, kdyby je i mimo četnickou stanici nečekalo nějaké dobrodružství... I když se děj tohoto dílu trochu vleče, přesto pobaví.

• 22.8.2006  15:34

Naši známí četníci se nejdříve vydají střežit pořádek v civilu, každý to však pojme po svém, zvlášť Cruchot ;-), který při té příležitosti poprvé potká Joséphu a celý příběh (provázen spostou humorných situací, hlášek či zkouškami na štábního rotmistra...) končí svatbou.

• 22.8.2006  15:05

I když se druhý díl neodehrává mezi zdmi četnické stanice ani v ulicích Saint Tropez, jde o další velice povedenou komedii.

• 22.8.2006  14:49

Děj prvního dílu slavné série francouzských komedií o četnících se točí kolem krádeže obrazu, kolem příjezdu strážmistra Cruchota a jeho dcery, kteří si musí zvyknout v novém prostředí... I když Cruchotovi to nečiní potíže a své nové působiště začne sám dirigovat... :-) U některých filmů je potřeba si aspoň kus pustit, aby se o tom dal napsat komentář, jenže u četníků jsou scény, příběh a hlášky (ba i celé dialogy) spolehlivě vryty do paměti.

• 21.8.2006  18:48

Třetí díl se od ostatních liší rozvleklejším dějem a více postavami. Někomu možná vadí, že už to nemá takovou tu atmosféru "jednoho bytu", kde je děj založen hlavně na konverzačkách... Ale bezpochyby jde o povedenou komedii.

• 21.8.2006  18:36

Homolkovi si pořídili auto a výletují po všemožných místech (letiště, rodný kraj paní Homolkové...). Dávám 3*, protože tam jsou místa, při kterých jsem se nudil.

• 21.8.2006  18:03

První setkání s rodinou Homolkových začne výletem do lesa, později se přesune do pražského bytu, kde obě rodiny bydlí. Skoro celý film se odehrává ve zmiňovaném bytě a je založen na hláškách a komických situacích ... "To jsou od vás ty rány? To je strašný! - Jaký rány, prosím vás...? No copak je neslyšíte, dyť to se rozlejhá po celym domě... - A vy je slyšíte? No ježíšmarjá! - To jsem blázen... - No já taky ale!" Režisér Jaroslav Papoušek se podílel jako scénárista na filmech Miloše Formana (Černý Petr...), můžete si tedy všimnout jisté podobnosti... Například Josef Šebánek si ve filmu Lásky jedné plavovlásky zahrál podobnou roli.

• 20.8.2006  22:12
    Morgiana (1972)

Kamera připomínající Spalovače mrtvol, trochu náročnější způsob vyprávění, příběh nepostrádající pár zvratů, působivá hudba - to je Morgiana. Přestože má jít o horor, mě k tomuto filmu víc sedí to drama... Strašidelný tento film bezpochyby je, čemuž dopomáhá hudební stránka, ale také obdivuhodně zpracované stavy halucinace u hlavní hrdinky a velmi zajímavá kamera vůbec. Přes tím vším umocněný vážný nádech trochu úsměvně působí dr. Mayer v podání Karla Augusty... Na filmy Juraje Herze jsem poněkud přísný, mám tendenci je srovnávat s vynikajícím zpracováním pohádky Panna a netvor, takže zde jednu hvězdičku přidávám.

• 19.8.2006  22:09

Velice povedený válečný film obsahující několik nečekaných zvratů... Množství akčních míst je akorát, první polovina má hodně napínavou atmosféru (noční hlídky vojáků v opuštěném zasněženém místě...).

• 19.8.2006  19:07

Uznávám, že příběh už není tak zajímavý a napěchovaný humorem jako v předchozích dílech, ale přesto tento film pobaví.

• 19.8.2006  18:59

Podle mě nejpovedenější z trilogie. Od samého začátku nával komických situací, hlášek atd. atd. atd......... Přibyla zde jedna postava (doktor Kroupa), zápletka je v něčem podobná jedničce, opět spor mezi sousedy (Konopníkovi vs. Škopkovi), ale již trochu ráznější... :) Závěrečná "výměna názorů" se sem (narozdíl od některých filmů, kde rvačky/honičky působí jako zbytečný chaos) hodí.

• 19.8.2006  18:46

Prostě klasika bláznivé komedie. Hodně rozdílných postav, kvantum hlášek a docela povedený příběh.

• 6.8.2006  18:09
    Konkurs (1963)

Zajímavá kamera, zajímavý dokument. Tečka.

• 31.7.2006  18:37
    Psycho (1960)

Nevím jakou definici má filmový žánr "horor", ale mně tohle připadalo spíše jako do detailů promyšlený detektivní příběh. Při sledování tohoto filmu jsem se leknul snad jen při scéně, kdy soukromý detektiv Balsam jde po schodech a "potká" vraha (jenže tím spouštěčem byl spíš strašidelný zvukový doprovod). Krom toho postava zmiňovaného detektiva byla asi jediná, která mě zaujala.

• 29.7.2006  11:41
    Princové jsou na draka (TV film) (1980)

Je to pěkné. U filmů mi většinou vadí přílišná délka , ale tady se stalo, že mi těch 60min nestačilo... Dvě třetiny jsou opravdu pohádkové, takže to vypadá, že bude nějaká pointa, jenže tady zájemce o princeznu vysype před králem zlato a zmizí... Na tuto pohádku jsem se podíval kvůli výborným písničkám, které jí zajistily 4*.

• 26.7.2006  21:42
    Drž hubu! (2003)

Francis Veber zkrátka drží tradici zábavné francouzské komedie! Tato je velice povedená, velice příjemná oddychovka. K 5* tomu chybí třeba nějaká scéna, která by se divákovi zaryla do paměti nebo tak něco... Ale je to KOMEDIE, která plní své poslání a POBAVÍ. A nemusí tam být mnoho postav, děj se odehrává převážně v ulicích Paříže, stačí vtipné konverzačky nebo situační humor. A určitě by tento film neměl přehlédnout ten, kdo má rád filmy Uprchlíci či Otec a otec. ;-)

• 24.7.2006  23:22
    Forrest Gump (1994)

Nádhera, krásně podané, prostě klobouk dolů!

• 23.7.2006  12:51

Napadlo mě, jestli těmi 3* tomuto filmu nekřivdím. Ale koukám, že ostatní hodnocení se příliš neliší... Pamatuju si, že se mi kdysi tento film líbil, ale teď už mi nepřipadá příliš zajímavý. Ale: má dobrý námět, místy pobaví a je třeba ocenit i originalitu. 60 %

• 23.7.2006  11:36

Byl vyvinut preparát, který po aplikaci dokáže přeměnit špatný sen v dobrý; nejdříve je zkoušen na zvířatech, ale působí i na lidi. Prostě výborná zápletka, která tvoří zajímavý humorný příběh. Filmy Václava Vorlíčka a Miloše Macourka mají prostě nápad a originalitu, díky čemuž se staly klasikou.

• 21.7.2006  13:07
    Jaguár (1996)

Velice pěkná dobrodružná komedie výpravnějšího rázu než třeba pozdější Drž hubu! Indiánský šaman, který přijíždí do Francie, aby upozornil na ničení pralesů v Amazonii, si vybere v pařížském hotelu muže, který na poslední chvíli přiskočí do výtahu, aby našel v pralese jeho duši. Ten muž se jmenuje Perrin a výpravnou cestu přijme, aniž tuší, co ho čeká... Tento film nenazývám oddychovkou, protože je tam hodně míst podněcujících k zamyšlení. Film nepostrádá ani řadu komických situací...

• 20.7.2006  13:41
    Hračka (1976)

Komedie, nebo spíš tragikomedie (jak tady čtu)...jo, to se hodí víc.... Hračka (s Pierrem Richardem v hlavní roli) je velice povedený film, který naráží na poměry mezi lidmi, přesněji na to, že někdo má moc, někdo ne. Souhlasím s komentářem uživatele pshimi. Francis Veber se hned svým prvním režijním filmem zařadil mezi klasiku francouzského filmu.

• 20.7.2006  12:05

Pohádka (obecně) má krásnou vlastnost - a to, že i když divák vyroste, tak pohádka své kouzlo neztratí. Lotrando a Zubejda je pohádka plná humoru, písniček a příjemné atmosféry.

• 14.7.2006  19:03

S jedničkou téměr vyrovnané, podle mě se druhý díl odchýlil malinko dolů... Nicméně opět jde o úžasnou komedii plnou rvaček a hlášek. Dobrá zápletka, ale vadí mi, že šéf a jeho banda zde nejsou jedinými protivníky hlavních hrdinů, a tudíž je neprovázejí od začátku do konce. Ta závěrečná scéna na lodi mi už tak vtipná nepřipadala...

• 13.7.2006  12:04

Na tohle jsem šel do kina absolutně bez nějakého očekávání. Bylo to teda už nějaký čas od premiéry, znal jsem jen ohlasy z mého okolí. ALE byl jsem více než příjemně překvapen! Je to zábava, dějově je to slušné a nejvíce mě pobavil Michal Novotný.

• 11.7.2006  15:42

Bláznivá komedie s jednoduchým příběhem, ale s výbornými hláškami... "Dostal jsem výborný nápad, všechno se tím vyřeší! Jenže teď jsem ho právě zapomněl." :-DDD

• 11.7.2006  15:23

"Hele, koukni se na to. Něco neklape... Tenhle by neměl vyhrát. - Voklepni to." zazní na začátku filmu. Děj této vynikající bláznivé komedie se odehrává v hráčském prostředí, při pokeru, sportovních soutěžích, na autodromech atd..... Z velké části je to samozřejmě založeno na rvačkách, ale je tu i situační humor. První polovina filmu je rozhodně bohatší (jak naznačil Legas), pak je "pauza", ale příběh vrcholí vynikající partičkou pokeru s největším šéfem bandy...

• 10.7.2006  18:04

Jako parodie velice povedené. Děj správně graduje k absurdní pointě!

• 9.7.2006  20:37

Pohádka, které nemám co vytknout. Humorné scény, hlášky, dobré herecké obsazení a vynikající dabing Simony Stašové.

• 9.7.2006  12:51

Originální příběh a Pierre Richard v hlavní roli. Klasika jak má být.