Smolař (1965)

Je pravda, že na rozdíl od Velkého flámu si zde každý z dvojice Funès-Bourvil jede svou vlastní cestou. Skoro. Saroyan je totiž Marechalovi neustále v patách, až se na konci filmu ukáže, kdo je vlastně smolař.

U mě dobrý (2008)

První polovina je nuda (nejspíš variace na poetické Rozmarné léto), ve druhé polovině už je sem tam náznak humoru (např. Petr Forman a jeho šampónový koncentrát), a závěr - kdo by tomu věřil - se docela povedl. Kde mám hodinky? :-)

Pasti, pasti, pastičky (1998) odpad!

Neuvěřitelně stupidní a nechutný film. Tohle není žádná komedie ani moralitka, tohle je PLIVANEC, který dvě hodiny stýká po obrazovce. Ještě teď se mi zvedá žaludek.

Zrozeni z moře (1997)

Pomalu plynoucí děj, který se ke konci vyvine skoro až v napínavé drama. No... to jsem, uznávám, přehnal, ale opravdu má tento film silný (nejen romantický) příběh, kterému řada diváků (jako já) neodolá.

Once (2007)

Film se sympatickými protagonisty, příjemnou hudbou, jenže slabý co do filmového vyprávění. Prostě nedrží správně pohromadě. Chvílemi máte pocit, že sledujete pásmo hudebních klipů, chvílemi zase že sledujete reportáž nebo životopisný dokument. Ale charizma titulních postav (jak už jsem zmínil) je natolik silné, že těm písním, které jsou mimo můj hudební vkus, dodá ten správný náboj. No a Oscar / Falling Slowly? - CONGRATULATIONS GLEN & MARKÉTA!

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Z vesmíru a pralesa se vetřelci spolu s predátory přesunuli do pyramidy v ledovci, kde bojují mezi sebou. Jde o svižný akční film, který však ničím nepřekvapí.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Předesílám, že mne s tímto filmem nepojí žádná nostalgie. Dobré herecké výkony, podmanivá scénická hudba, exteriéry jsou bezpochyby pastvou pro oči. Přestože dobrodružné filmy nejsou můj TOP žánr, mám mezi nimi oblíbence a Indy v porovnání s nimi není ničím výjimečný. Nejvíc se mi líbila nadsázka, která celý film provází.

Louis de Funès (2003) (TV film)

Životopisný dokument, jak má být! Louis de Funès patří spolu s Pierrem Richardem k hercům, u jejichž filmů jsem vyrůstal, přestože byly natočeny 15 let před tím, než jsem se narodil. V dokumentu o mistrovi vypráví řada francouzských režisérů, více mne však zaujaly výpovědi jeho hereckých kolegů: Michel Galabru (rotmistr Gerber z Četníků), Claude Gensac (nejčastější mistrova filmová partnerka) nebo Maurice Risch.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Při sledování slavné úvodní sekvence jsem byl stejně jako řada dalších pohlcen neuvěřitelně realistickou válečnou atmosférou. Stále jsem však spekuloval, jak se tohle mohlo natočit... Na kolik kamer to mistr Spielberg jel, nevím, ale při té vybroušenosti co do přehlednosti a návaznosti jednotlivých scén mě napadlo, že asi muselo dát dost práce pohlídat, aby jedna neviděla druhou :-) Na závěr musím složit poklonu českým kaskadérům, kteří se na filmu podíleli (Martin Hub v tomto filmu dostal mluvenou roli podobnou té v Titanicu).

V hlavní roli (2008) (TV film)

Působivý film, jehož děj na mě bohužel působil trochu přímočaře. Detektivka by měla být více zapeklitá a nečekaný zvrat by se poprvé neměl objevit až na konci. Jinak výtečně zahrané! Pan Kňažko má opravdu velké charizma. V hlavní roli jsem ho viděl poprvé právě v této inscenaci.